Si nula alebo béčko? Pre nás si to najdôležitejšie!

Nepoznáte svoju krvnú skupinu? Dajte si ju zistiť na hudobnom festivale! Spolu so Slovenským Červeným krížom (SČK) nás môžete nájsť na vybraných hudobných festivaloch. V stánku Dôvery vám odborní laboranti z Alpha Medical zistia vašu krvnú skupinu.

Publikované: 05. 07. 2012

Pokračujeme tak v spoločnom projekte mojakrvnaskupina.sk, ktorý cez facebook zachraňuje ľudské životy a spája darcov krvi a aj tých, ktorí ju urgentne potrebujú. Minulý rok ste nás mohli nájsť v známych obchodných centrách na  Slovensku. „O zistenie krvnej skupiny bol taký veľký záujem, že ľudia boli ochotní stáť v rade aj desiatky minút. Projekt považujeme za veľký prínos pre celú spoločnosť, rozhodli sme sa preto zisťovanie krvných skupín tento rok zopakovať,“ hovorí Monika Šimunová z Dôvery.

Darcovia krvi a celá verejnosť sa cez portál mojakrvnaskupina.sk môžu dostať k početnej facebookovej komunite ľudí so svojou krvnou skupinou. Vzniká tak priestor na rýchlu výzvu k darovaniu krvi pre ľudí, ktorí urgentne potrebujú krv určitej krvnej skupiny, prípadne k osloveniu darcov inej krvnej skupiny.

Krvné skupiny na facebooku sleduje viac než 20-tisíc fanúšikov - darcov krvi. 

Tu si môžete dať zistiť vašu krvnú skupinu:

Kedy
Festival
Kde
7.7
FUN Rádio Dohoda
Zemplínska Šírava
13.7.- 14.7Orange Music SummerDomaša
21.7FUN Rádio DohodaBanská Bystrica
4.8FUN Rádio Dohoda Malacky
10.8- 11.8
Orange Music Summer Duchonka
18.8FUN Rádio Dohoda Poprad
24.8.-25.8Orange Music Summer  
Námestovo
1.9Corgoň SlížovicaNitra


Takto vám zisťujeme krvnú skupinu

Zemplínska Šírava