Aktuality

Bezpečné lieky sú už online

Vyššia kvalita a bezpečnosť liečby pacientov nás motivovali k spusteniu služby Bezpečné lieky (február 2013). Táto služba zobrazuje pacientom poisteným v Dôvere základné údaje o liekových interakciách, lekárom týchto pacientov ponúka podrobnejšie informácie aj s odporúčaním ako postupovať pri liečbe.

Pridané 07. 08. 2015
Jediný festival o zdraví vyrazí na cestu po Slovensku už 5. augusta

Zastavte sa na Festivale zdravia v niektorom z 24 slovenských miest. Čaká na vás zaujímavý program, mnoho dôležitých informácií o zdraví, ale aj zábava a súťaž o „zdravú“ výhru.

Pridané 27. 07. 2015
Idete k lekárovi? Pozrite sa, aké má hodnotenie

Všetci chceme robiť dobré rozhodnutia. Vo všetkom. Aj preto majú overené informácie cenu zlata. Ak ide o zdravie, kvalitné informácie sú nedoceniteľné.

Pridané 22. 06. 2015
Otváracie hodiny pobočiek počas leta

Od 1. júna do 31. augusta budú otváracie hodiny našich pobočiek upravené. Pred návštevou pobočky si, prosím, preverte jej otváracie hodiny.

Pridané 01. 06. 2015
Aké povinnosti máte voči zdravotnej poisťovni po ukončení štúdia?

Úspešne ste ukončili strednú alebo vysokú školu? Blahoželáme. Nezabudnite však, že po ukončení štúdia máte, nielen voči vašej zdravotnej poisťovni, niekoľko povinností.

Pridané 28. 05. 2015
Penta Investments sa stane jediným, teda 100%-ným akcionárom Dôvery

Náš akcionár Penta Investments s.r.o. nás informoval o zásadnej zmene vo vlastníckej štruktúre poisťovne. Skutočnosť, že Penta sa stane jediným, teda 100% akcionárom Dôvery vnímame ako potvrdenie jej dlhodobých investícií do zdravotníctva a signál pre ďalší rozvoj poisťovne v prospech našich klientov.

Pridané 25. 05. 2015
Dôvera sa postará o vaše zdravie s najväčším počtom lekárov

Naši poistenci môžu absolvovať vyšetrenie u lekárov po celom Slovensku. Dokonca aj u tých, s ktorými nemáme podpísanú zmluvu (nezmluvní lekári). Pritom sa nemusia obávať, že si za lekárske ošetrenie musia platiť všetko z vlastného vrecka.

Pridané 13. 04. 2015
Peniaze od dlžníkov vrátime do systému

V súlade so zákonom zdravotná poisťovňa Dôvera nepreplácala dlžníkom plánované hospitalizácie, kúpele a schvaľované zdravotnícke pomôcky. Od  1. apríla 2015 nebude preplácať ani ďalšiu odkladnú zdravotnú starostlivosť v lekárňach a u zubných lekárov. V našej legislatívne je totiž zakotvená povinnosť platiť si zdravotné odvody a v prípade, že sa tak nedeje, dlžníci majú nárok na úhradu len urgentnej (neodkladnej) zdravotnej starostlivosť.

Pridané 27. 03. 2015
Pomáhame zachraňovať životy

Pomoc rýchlej záchrannej služby potrebovalo len v minulom roku takmer 100-tisíc našich poistencov. Dôvera spojila sily so záchranármi a od marca priniesla svojim poistencom novinku, ktorá pomáha zachraňovať životy.

Pridané 23. 03. 2015
Dôvera vám to preplatí

Predpísal vám lekár liekový recept s čiarovým kódom a neviete prečo? Ide o novinku, ktorá uľahčuje prácu zdravotníkom. Niektorým pacientom však môžu vzniknúť dodatočné náklady. Zdravotná poisťovňa Dôvera bude kompenzovať svojim poistencom všetky tieto náklady na recepty aj spätne, odkedy je služba v praxi

Pridané 23. 03. 2015