[MDL::a401-article_cat_view] This service is currently not available. We're trying to fix this problem at the moment and apologize for any inconvenience.
Aktuality 106 odpovedí na otázky

Poistenec 206 odpovedí na otázky

Lekár 57 odpovedí na otázky

Platiteľ 64 odpovedí na otázky

Najčastejšie otázky 246 odpovedí na otázky

O nás 119 odpovedí na otázky
Testy 2 odpovede na otázky

Pacienti môžu opäť snívať

Pacienti, ktorý boli v minulosti liečení na diagnózu lymfómu a majú svoj nesplnený sen, majú jedinečnú možnosť zapojiť sa do tretieho pokračovania súťaže s názvom Opäť môžem snívať. Budú tak len kúsok od jeho splnenia.

Čítať celú odpoveď
Mobilná aplikácia Dôvera už aj na Google glass a Sony SmartWatch 2

Neviete, kde je v cudzom meste najbližší lekár alebo lekáreň? Nechajte sa navigovať cez Google Glass alebo hodinkami Sony SmartWatch2. Prvýkrát na Slovensku vďaka mobilnej aplikácii Dôvera si poistenci súkromnej zdravotnej poisťovne vyskúšajú najmodernejšiu vychytávku v praxi.

Čítať celú odpoveď
Mám nárok na preplatenie doplatku, ak:

Mám nárok na preplatenie doplatku, ak moje dieťa dosiahne 18 rokov:

Čítať celú odpoveď
Za aké produkty môžem žiadať preplatenie doplatku?

Za všetky lieky uvedené v Kategorizačnom zozname, na ktoré čiastočne dopláca zdravotná poisťovňa. Samozrejme, ide o lieky, ktoré užívalo vaše dieťa, náš poistenec, do 18 rokov veku.

Čítať celú odpoveď
Musí byť aj rodič vašim poistencom, ak chce pre svoje dieťa čerpať výhodu?

Nie, nemusíte byť našim poistencom. Túto výhodu majú právo čerpať deti poistené v Dôvere od nula do 18 rokov veku.

Čítať celú odpoveď
100+100 pre matky a deti do 18 rokov

DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.1 (ďalej len „Dôvera“) v súlade s platnou legislatívou 2 preplatí poistencovi podľa nižšie stanovených kritérií a na základe jeho žiadosti doplatky za vybrané lieky (ďalej len „Doplatky“).

Čítať celú odpoveď
Sto plus sto eur pre mamičku a dieťa do 18 rokov

Rozširujeme výhodu pre všetky deti a mamičky. Nielen bábätkám, ale už aj ostatným deťom do 18 rokov a ich matkám preplatíme doplatky za lieky, každému až do výšky 100 €. 

Čítať celú odpoveď
Ďalšia farebná nemocnica

Pobyt v nemocnici bude o niečo veselší pre deti v Ľubovnianskej nemocnici.
Z postieľok už nebudú mať výhľad len na biele steny. Maliari ich zmenili na farebné plátno a pokreslili zvieratkami a farebnými bublinami.

Čítať celú odpoveď
Dôvera pokračuje v zodpovednom hospodárení

Zisk zdravotnej poisťovne Dôvera dosiahol v roku 2013 výšku 46,5 mil. €, na návrh predstavenstva sa celá suma stane súčasťou rezervného fondu.

Čítať celú odpoveď
Poistenci Dôvery majú jednoduchší prístup k protónovej liečbe

Zdravotná poisťovňa Dôvera podpísala zmluvu o spolupráci s Protónovým centrom v Prahe. Poistenci Dôvery s vybranými onkologickými ochoreniami tak získali priamy prístup k liečbe protónovým ožarovaním v jednom z najmodernejších zdravotníckych zariadení v Európe.

Čítať celú odpoveď
Stovky eur za lieky majú už poistenci späť

Dôchodcovia a zdravotne postihnutí už majú na účtoch späť peniaze za lieky nad rámec limitu spoluúčasti.

Čítať celú odpoveď
Odvody od januára 2015

Odvody na verejné zdravotné poistenie sa platia vždy mesiac dozadu. Pre rok 2015 sa platia prvýkrát vo februári 2015 za január 2015. Ak chcete vedieť, koľko máte odvádzať, pozrite si detaily pre vašu kategóriu (zamestnanec, zamestnávateľ, samoplatiteľ, SZČO).

Čítať celú odpoveď
Platí vám európsky preukaz?

Chystáte sa cez prázdniny na dovolenku do zahraničia? Tak by ste si so sebou rozhodne mali vziať aj európsky preukaz poistenca. Pred odchodom si pre istotu skontrolujte jeho platnosť.

Čítať celú odpoveď
Zverejnenie nižšej ceny

V zmysle zákona NR SR číslo 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov  § 7 ods. 12, zdravotná poisťovňa uverejňuje nižšiu cenu k 30.06.2014 nasledovne:

Čítať celú odpoveď
Užívate lieky a chcete darovať krv? Skontrolujte si, či je to možné

Každý darca si môže overiť, či lieky, ktoré užíva, nemajú vplyv na jeho krv, a teda či ju môže darovať. Niektoré lieky totiž môžu darcu krvi vyradiť z procesu darovania. Unikátny vyhľadávač pre nich stvorili Slovenský Červený kríž a zdravotná poisťovňa Dôvera v projekte Moja krvná skupina.

Čítať celú odpoveď
Bežali sme celý deň

Presne 24 hodín bežci z okolia Banskej Bystrice krúžili po štadióne na Štiavničkách, kde sa 12. – 13. júna konal už tretí ročník podujatia Dôvera Banskobystrická bežecká 24hodinovka. Prví bežci stáli na štarte presne o piatej popoludní.

Čítať celú odpoveď
Po nutridrink aj stovky kilometrov. Zvláštne prípady medicínskych podvodov

Pýtali ste sa nás na odhalenia podvodov v bielych plášťoch z minulého roka.

Čítať celú odpoveď
Lieky proti bolesti. Na čo si dávať pozor, ak ich užívate?

Až stotisíc poistencov Dôvery užíva lieky proti bolesti na lekársky predpis. Tretina všetkých interakcií ohrozuje práve pacientov s bolesťou. 

Čítať celú odpoveď
Je po štátniciach. Čo čaká študentov?

Tí poctivejší stredoškoláci aj vysokoškoláci to už majú za sebou. Nervy trhajúce skúškové obdobie sa skončilo. Jedni sa buď tešia na novú školu a tí druhí na novú prácu, iní majú obavy, či si nájdu zamestnanie.

Čítať celú odpoveď
Získajte sto eur na doplatky za lieky pre vás a vaše dieťa až do konca roka 2015

Deťom do dvoch rokov veku a ich mamičkám poisteným v Dôvere preplatíme doplatky za lieky na predpis až do výšky sto eur.

Čítať celú odpoveď
Pijú tínedžeri cez letné prázdniny viac alkoholu?

Letné festivaly, akcie dlho do rána vonku, veľa slnka a voľnosti bez povinností. Pýtali ste sa nás, či sa cez letné prázdniny objavuje viac prípadov opitých tínedžerov než v inom období roka. Na čo sme prišli?

Čítať celú odpoveď
Keď lieky na bolesť môžu uškodiť

Lieky na bolesť si kupujú stotisíce pacientov ročne a patria k najpredpisovanejším a najpredávanejším liekom na Slovenku. Ak ich užívate aj vy, čítajte ďalej. Zistíte, ako si s nimi, paradoxne, neuškodiť.

Čítať celú odpoveď
Po Žiline budú jazdiť krvné skupiny

Áčka, béčka, nulky aj ábečká sa budú prevážať po Žiline a okolí na aute s výrazným logom projektu Moja krvná skupina.

Čítať celú odpoveď
Vášniví bežci, hľadáme vás! Pridajte sa k našej štafete Od Tatier k Dunaju

Beháte desať kilometrov a viac? Ak áno a máte radi výzvy, poďte s nami bežať Od Tatier k Dunaju. Je to jedinečný 345 km dlhý štafetový beh družstiev. Jedno z nich práve tvoríme, hľadáme do tímu nadšené bežkyne i bežcov z radov našich poistencov.

Čítať celú odpoveď
Zľava na nadštandardné zákroky reprodukčnej medicíny

Poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera majú nárok na zľavu vo výške 10% na vybrané zákroky absolvované na najlepšej klinike reprodukčnej medicíny na Slovensku.

Čítať celú odpoveď
Ďalšie grantové kolo pozná podporených žiadateľov

Po takmer piatich mesiacoch prihlasovania, vyhodnocovania a posudzovania poznáme 16 žiadateľov, ktorí od nás dostanú finančný príspevok na zlepšenie svojho zdravotného stavu alebo podporu športu a zdravého životného štýlu.

Čítať celú odpoveď
Biopredpoveď funguje. Ak je šitá na mieru

Ste citliví na počasie? Ak sledujete v médiách biopredpoveď a máte pocit, že na vás nesedí, vieme prečo. Poradíme vám, kde nájdete serióznu biopredpoveď „šitú“ presne vám na mieru.

Čítať celú odpoveď
Užívate lieky a chcete darovať krv? Skontrolujte si, či je to možné

Každý darca odteraz môže jednoducho zistiť, či lieky, ktoré užíva, nemajú vplyv na jeho krv, a teda či ju môže darovať. Niektoré lieky totiž môžu darcu krvi vyradiť z procesu darovania. Unikátny vyhľadávač pre nich stvorili zdravotná poisťovňa Dôvera a Slovenský Červený kríž v spoločnom projekte Moja krvná skupina.

Čítať celú odpoveď
Pridajte sa k tímu Dôvera

Podpora športu a pohybu je v našej poisťovni jednou z priorít. Športové podujatia podporujeme nielen finančne, ale sme sami aktívni aj na štarte. Ak hľadáte nové výzvy a máte radi beh, pridajte sa k nášmu tímu. A pritom podporíte aj dobrú vec.

Čítať celú odpoveď
Ako na maratón? Povýšte beh na svoju prioritu.

Maratón je čarovná méta pre všetkých začínajúcich bežcov. Každý sa aspoň raz zamyslí nad tým, či by ho zvládol. Podľa známeho odborníka na závislosti MUDr. Ľubomíra Okruhlicu, ktorý je zároveň aj úspešným ultramaratóncom, stačí povýšiť beh na svoju prioritu a ono to pôjde. Ak sa pripravujete na dlhé behy aj vy, určite vám padnú vhod jeho rady, ako na to. Naučte sa prerušiť činnosť, ktorú práve robíte, choďte behať a potom sa vráťte k tomu prvému.  To je kľúč.

Čítať celú odpoveď
S Dôverou do troch dní

Na operáciu bez zbytočného čakania. Dôvera vybaví potrebné formality pred nástupom do nemocnice do troch pracovných dní. Od 1. júna majú všetci poistenci Dôvery čakajúci na plánovanú hospitalizáciu zelenú takmer na počkanie.

Čítať celú odpoveď
Prieskum spokojnosti pacientov 2013: Nemocnice si mierne pohoršili

V porovnaní s rokom 2012 cítiť u poistencov väčšiu nespokojnosť  s absolvovanou hospitalizáciou. Na pravidelnom vysvedčení udelili pacienti nemocniciam za služby a zdravotnú starostlivosť priemernú známku 1,7. Rok predtým skončili poskytovatelia zdravotnej starostlivosti s lepším hodnotením – známkou 1,6.

Čítať celú odpoveď
Pacienti sa v nemocniciach cítia horšie

V porovnaní s rokom 2012 cítiť u poistencov väčšiu nespokojnosť  s absolvovanou hospitalizáciou. Na pravidelnom vysvedčení pacienti udelili nemocniciam za služby a zdravotnú starostlivosť priemernú známku 1,7. Rok predtým skončili poskytovatelia zdravotnej starostlivosti s lepším hodnotením – známkou 1,6.

Čítať celú odpoveď
Ročné zúčtovanie už beží

Viac ako 40-tisíc poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera dostane v týchto dňoch výsledok ročného zúčtovania poistného za rok 2013

Čítať celú odpoveď
Aký je postup pri dlžníkoch?

Približne stotisíc dlžníkov dlhuje v súčasnosti na poistnom viac než 100 miliónov eur. Často sa pýtate, ako v ich prípadoch postupujeme.

Čítať celú odpoveď
Liečba v zahraničí

Postupne sa stáva zaujímavým aj pre slovenských pacientov cestovať za zákrokom do zahraničia. Dokazujú to aj naše čísla.

Čítať celú odpoveď
Informácie pre novinárov. Čo tu nájdete?

Preventívne prehliadky, počty diagnostikovaných ochorení, očkovania, pomôcky... Denne sa pýtate na zaujímavé dáta a prinášate o nich informácie. Mnohé vaše témy sú inšpiratívne aj pre nás.

Čítať celú odpoveď
So sklerózou multiplex bojuje každý rok viac pacientov

Koncom mája si pripomíname Svetový deň sklerózy multiplex. Na toto ochorenie sa lieči ročne viac než 1 600 poistencov Dôvery. Náklady na ich liečbu presahujú 6,6 milióna eur. Liečba jedného pacienta ročne stojí viac ako 4-tisíc eur.

Čítať celú odpoveď
Aké povinnosti má študent po ukončení štúdia?

Úspešne ste ukončili strednú alebo vysokú školu? Blahoželáme. Nezabudnite však, že po ukončení štúdia máte, nielen voči vašej zdravotnej poisťovni, niekoľko povinností. Čo a kedy treba nahlásiť? Kedy ste poistencom štátu a kedy sa stávate samoplatiteľom? Odpovedáme na vaše najčastejšie otázky.

Čítať celú odpoveď
Posielame ročné zúčtovania 2013

Viac ako 40-tisíc poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera dostane v týchto dňoch výsledok ročného zúčtovania poistného za rok 2013. Ako prví sa výsledok dozvedia hlavne samostatne zárobkovo činné osoby. Novinkou ročného zúčtovania je QR kód (PAY by square). 

Čítať celú odpoveď
Okruhlica: Vážil som skoro 100 kíl, pohyb a beh zmenili môj život

Známy lekár kedysi balansoval na hranici obezity. Dnes dokáže bežať aj viac ako 100 kilometrov v horskom teréne. Riaditeľ Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica (60) odbehne niekoľko ultramaratónov ročne, jeho srdcovkou sú dokonca tie horské. Pôvodne nešportovec vyššej hmotnostnej kategórie sa rokmi a pevnou vôľou vypracoval na skúseného pravidelného bežca, ktorý zožal už nejeden vavrín.

Čítať celú odpoveď
Dôvera beží pre deti

O tom, že beh a zdravý životný štýl sú najlepšou prevenciou pred civilizačnými chorobami, vám asi naozaj hovoriť netreba.  Ale vedeli ste, že keď zadáte do webového prehliadača slovné spojenie „beh zdravie“, tak vám ponúkne hneď pol milióna odkazov? 

Čítať celú odpoveď
Zľava až do 25 % do Kúpeľov Piešťany pre darcov krvi

Bronzová, strieborná, zlatá a diamantová zľava čaká na darcov krvi s rovnakou plaketou v Kúpeľoch Piešťany a Smrdáky. Naši poistenci, držitelia plakiet za mnohonásobné darovanie krv, môžu využiť zľavy až do výšky 25 % v najznámejších kúpeľoch Slovenska zameraných na reumatické ochorenia.

Čítať celú odpoveď
Nadštandardné izby pre poistencov Dôvery so zľavou 50 percent

Vieme, že pobyt v nemocnici nie je pre nikoho z nás príjemný. Ak vás choroba pripúta na lôžko, chcete sa aj v nemocnici cítiť príjemne. Očakávate, okrem špičkovej zdravotnej starostlivosti, aj nadštandardnú úroveň ubytovania.

Čítať celú odpoveď
Pacienti môžu na liekoch ušetriť milióny eur ročne

Poistenci Dôvery, ktorí mali možnosť vybrať si k predpísanému lieku jeho lacnejšiu verziu, zaplatili v lekárňach v roku 2013 na doplatkoch za svoje lieky spolu 14 miliónov  eur.  Ak by si vybrali lacnejší, no rovnako účinný liek, mohli ušetriť takmer 7 miliónov eur.

Čítať celú odpoveď
Svrbenie v ústočkách, príznaky alergie.

Máme 4 a pol mesačného chlapca, už niekoľko dní ho svrbí v ústočkách, strká si tam všetko možné a po nociach sa často budí, hoci už prespal 12 hodín.

V noci, zvykne mať zapchatý noštek, ale pri odsatí nemá vela soplíka, skoro žiadny, často kýcha a škrabe si tváričku dokonca niekedy aj ušká.

Keď som pozerala ďasienka všimla som si malú bielu špičku v zadu na ľavo. Moja otázka znie je možné aby sa mu už v takto skorom veku tlačila stolička? a ďalšia otázka: či vyššie opísané prejavy môžu byť spôsobené prerezávaním zúbkov, prípadne inou chorobou (obidvaja sme s manželom alergici) ak by išlo o príznaky alergie?

Čítať celú odpoveď
Do akej teploty v zime je vhodné chodiť s dieťaťom von?

Štandardne sa doporučovali vychádzky s bábätkom do -5 až -6 st.C, avšak krátkodobý pobyt kľudne zvládnete do -10 st.C pri patričnom oblečení a ošetrení pokožky dieťatka.

Čítať celú odpoveď
Máme 4-mesačné bábätko a začali sme používať klokanku na prechádzky. Robíme správne?

Kombinujeme ju s kočíkom. Posledné dni nechce byť v kočíku s vaničkou, môžeme začať používať športový kočík a voziť ju v polosede, ak ešte nevie sedieť?

Čítať celú odpoveď
Cvičiť s dieťaťom na fitlopte?

Máme takmer 4-mesačné bábätko a nevieme sa rozhodnúť, či s ním máme cvičiť na fitlopte alebo chodiť na plávanie?

Čítať celú odpoveď
Koľko ml mlieka denne musí vypiť dieťa vo veku 16 mesiacov, ak nie je už dojčené?

Ktoré mlieko uprednostniť- polo alebo plnotučné? Odporúča sa piť mlieko cez deň alebo pred nočným spánkom?
Dcérke podávam jogurt 1xdenne a pečivo s kravským maslom.

Čítať celú odpoveď
Užívanie vitamínov u novorodenca

Mám doma 3 týždňovú dcérku a chcela by som si overiť ako je to s užívaním vitamínov. Dcérku plne kojím a naša doktorka nám predpísala Kanavit, ktorý jej mám dávať raz za týždeň jednu kvapku a Vigantol 2 kvapky za deň.

Ja som sa dočítala, že Kanavit sa dáva v prvom mesiaci raz za týždeň a potom už len raz za mesiac, ale nám kázali dávať stále raz za týždeň pokiaľ ju plne kojím. Tiež by som sa chcela spýtať ako často musí mať kojené babätko stolicu, či je v norme ak mala dcérka stolicu aj niekoľko krát za deň a posledné dva dni len raz za deň, alebo vôbec.

Máme tiež problém s častým grckaním, malá pekne priberá ale takmer po každom papaní grcká, tak že ju musím až prezlieciť, ale nie je nervózna ani mrzutá, snažíme sa ju polohovať, ale veľmi to nepomáha.

Je možné, že je to len tým, že veľmi veľa papá, a vygrcká len to čo spapala naviac. priberá mi veľmi pekne, keď sa narodila vážila 3 470g a teraz máme 4 200 g.

Čítať celú odpoveď
Dieťa po nutrilone vracia a má biely soplík. Poraďte...

Maličká sa narodila 20.4.2013, čiže bude mať zajtra presne dva týždne. Narodila sa s váhou 3900 g ,po odchode s nemocnice schudla na cca 3680 g. Bohužiaľ, manželka nemá takmer, žiadne mlieko preto ju dokrmujeme nutrinolom 1 cca 70 ml 6 až 7 x denne.

S nutrinolom máme také skúsenosti, že sa občas aj 3 až 6 x povracia a niekedy teda aj po 2 hodinách od kŕmenia. Na obale od Nutrinolu je napísané dávkovanie pre našu váhovú kategoriu až 670 ml, no najviac sa nam podarilo ju za 24 hodín nakŕmiť iba 480 ml.

Posledné tri štyri kŕmenia boli naozaj kritické, keď malá vygrcala možno 20 % toho čo zjedla. Skúšame všetky možné polohy na odgrgnutie aj pol hodinu v kuse a často sa nám stáva, že sa vôbec grgnutie nezadarí. Ja mám diagnostikovanú alergiu na kravskú bielkovinu, preto by som sa chcel opýtať, či by nebolo vhodné zmeniť výživu.

V DM drogerie som videl značku baby love na ktorej je napísané bio, nerozumiem sa tomu, ale možno je ľahšie stráviteľná. Môžem experimentovať z výživami? alebo je potrebné nechať bábatko nejaký čas na jednom type mlieka a potom postupne skúšať?

Dneska sme si všimli, že z nosíka malej vybehol biely lepkavý soplík. Je možné, že je to dôsledok toho, že sa malej dostalo mliečko do nosa, zaschlo jej tam a takto sa ho potrebuje zbaviť? alebo môže byť malá prechladnutá? nemal by byť soplík potom zelený? 

Čítať celú odpoveď
Treba prikrmovanému dieťaťu dávať s prvým príkrmom aj vodu?

Vodu pre bábätka odporúčajú od narodenia, kľudne ju môžete dávať vo forme vody pre dojčatá napr. Lucka.

Čítať celú odpoveď
Aký interval je nutné dodržať medzi kŕmeniami umelou výživou?

Pri umelej mliečnej výžive je vhodné dodržiavať časový interval, pretože na rozdiel od materského mlieka viete presne koľko bábätko vypije a zároveň umelé mlieko trávi inak ako materské. Tých 6 dávok je odporúčaných s tým, že predpokladá sa, že dieťatko má dlhší časový interval na spánok v noci. Ak však spinká dlhšie, určite ho na kŕmenie nebuďte.

Čítať celú odpoveď
Malé deti sa pri umelej výžive prikrmujú skôr. Prečo?

Pretože žiadna umelá mliečna výživa nenahradí materské mlieko a je potrebné dopĺňať napr. železo.

Čítať celú odpoveď
Mám malé dieťa, kedy ho treba začať prikrmovať?

S príkrmami je možné teoreticky začať najskôr po ukončenom 4. mesiaci zeleninovým, mäsovým príkrmom, neskôr ovocným, ale nemusíte sa ponáhľať ak bábätko priberá, stačí aj ukončený 5. mesiac.

S príkrmami buďte veľmi opatrná, začnite raz denne s 1-2 lyžičkami 1 druhu zeleniny bez soli, postupne zvyšujte dávku po dňoch až úplne nahradíte 1 dávku mlieka, alebo príkrm + mlieko. Určite však minimálne 3-4 dni podávajte dieťatku ten istý príkrm. Ak nie sú prejavy žiadnej neznášanlivosti môžete pridať ďalší druh zeleniny.

Neočakávajte, že Vaše dieťatko zje na posedenie v poloľahu mištičku kaše. Starí múdrejší pediatri tvrdili, že dieťatko má za príkrmom „ísť“ ( nie chodiť ) a stále to platí.

Čítať celú odpoveď
Nezabudli ste na niečo?

Byť poistencom akejkoľvek zdravotnej poisťovne znamená mať určité práva aj povinnosti. Zatiaľ čo práva sú postavené na slobodnom rozhodnutí, povinnosti si jednoducho musíme plniť. Aj taká na pohľad banalita, ako neaktuálna adresa, vám môže poriadne znepríjemniť život. Poradíme vám, na čo si treba dať najviac pozor.

Čítať celú odpoveď
Lacnejšie lieky pre každého

Dôchodcovia a zdravotne postihnutí poistenci môžu ušetriť na liekoch vďaka zákonu. Za ostatné dva roky sme im vrátili za doplatky na lieky spolu takmer 900-tisíc eur. Pýtate sa, ako by ste mohli ušetriť aj vy, hoci na vás žiaden zákon nemyslí?

Čítať celú odpoveď
Nedajte kliešťom šancu

Počet prípadov nebezpečného zápalu mozgu, ktorý prenášajú kliešte, stúpol vlani na Slovensku až o 60%. Na našom území už takmer neexistuje oblasť, odkiaľ by nebolo nahlásené toto ochorenie. Ochrániť vás môže očkovanie, tretiu dávku vám kompletne preplatíme.

Čítať celú odpoveď
Čaká vás operácia? Sme s vami

Zdravotnícka prax neustále potvrdzuje fakt, že zodpovedný prístup ku zdraviu a pravidelné preventívne prehliadky významne znižujú riziko vzniku civilizačných, ale i mnohých iných ochorení.

Čítať celú odpoveď
Najčastejšie otázky ku kúpeľnej liečbe

Chystáte sa do kúpeľov? Zostavili sme pre vás výber najčastejších otázok na tému kúpeľná starostlivosť.

Čítať celú odpoveď
Test leaflet

 

Čítať celú odpoveď
Veselá návštevná miestnosť pre deti v bojnickej nemocnici

V nemocnici sa dá hrať, kresliť aj tráviť čas s kamarátmi príjemne. Presvedčili sa o tom malí pacienti hospitalizovaní na detskom oddelení bojnickej nemocnice, kde sme nevyužitú miestnosť starej vyšetrovne premenili na útulnú detskú izbu.

Čítať celú odpoveď
test issuu

 

Čítať celú odpoveď
Cez Elektronickú pobočku už zaplatí poistné každý

Cez Elektronickú pobočku môžete svoje poistné zaplatiť akoukoľvek kreditnou alebo debetnou kartou online. Preddavky, dlžné poistné, ročné zúčtovanie uhradíte bez zbytočnej návštevy banky či pošty. 

Čítať celú odpoveď
Ročné zúčtovanie 2013

Aj tento rok vykonáme ročné zúčtovanie poistného za rok 2013  za poistencov, ktorí boli našimi poistencami k 31. decembru 2013. Novým klientom od januára 2014 ho vykoná ich pôvodná zdravotná poisťovňa. Poistenec sám ročné zúčtovanie za minulý rok nevykonáva.

Čítať celú odpoveď
Poistenci dostanú späť svoje peniaze za doplatky za lieky

Už v týchto dňoch vrátime poistencom podľa platného zákona* doplatky za lieky, ktoré si vybrali v lekárni počas štvrtého kalendárneho štvrťroka 2013. Ide o 4 209 poistencov a o sumu 79 tisíc eur. 

Čítať celú odpoveď
Číslo účtu zdravotnej poisťovne pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti

Zmena pravidiel v bezhotovostnom platobnom styku priniesla aj zmenu v  číslach účtov zdravotnej poisťovne. Od februára tohto roku používame čísla účtov vo formáte IBAN.

Čítať celú odpoveď
Kritériá na schválenie úhrady doplatku za liek

Dôvera zdravotná poisťovňa,  a.s. môže podľa § 88 ods. 6 zákona č. 363/2011 Z.z. o rozsahu a podmienkach úhrady liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia (ďalej len „zákona č. 363/2011 Z.z.“) uhradiť poistencovi na základe jeho predchádzajúcej žiadosti sumu doplatku za liek, ak sú súčasne splnené nasledovné kritériá:

Čítať celú odpoveď
Bežať sa dá aj 10 dní nonstop

Pre väčšinu z rekreačných bežcov predstavuje absolútny vrchol bežeckej kariéry odbehnutá desiatka v slušnom čase, u tých zdatnejších polmaratón a u najväčších fanatikov maratón. Nájdu sa však aj takí, ktorí sa na 42. kilometri iba zahrievajú. Ich cieľ je totiž o desiatky až stovky kilometrov ďalej. Niekto im hovorí blázni, oni si vravia ultramaratónci.

Čítať celú odpoveď
Poistencom Dôvery stačí u lekára elektronická zdravotná karta

Zdravotná poisťovňa Dôvera vylepšila Elektronickú pobočku (EP) o ďalšiu užitočnú funkciu. Jej poistenci môžu lekárovi jednorazovo a bezpečne sprístupniť svoju zdravotnú kartu v elektronickej forme priamo v ambulancii. Lekár tak získa prehľad o pacientových diagnózach a doterajšej liečbe. 

Čítať celú odpoveď
Chcete získavať užitočné informácie o darovaní krvi? Prihláste sa k odberu newslettra

Môžu darovať krv ľudia s nízkym či vysokým tlakom? Prečo sa treba pred odberom hlavne dobre napiť? A čo si o darcoch myslí prezident Slovenského Červeného kríža, Viliam Dobiáš? Prihláste sa na odber newslettra pre darcov krvi cez www.mojakrvnaskupina.sk. V ňom sa to dozviete.

Čítať celú odpoveď
E-pobočka upozorňuje, zdieľa aj chráni. Vyskúšajte

Vylepšená Elektronická pobočka vám umožní zdieľať dáta s vaším lekárom, zvýšiť ochranu citlivých dát  a predchádzať problémom s platením poistného.

Čítať celú odpoveď
Želáte si bezplatný nadštandard?

Predstavte si, že nemusíte sedieť v čakárni, lekári vás neposielajú na nezmyselné vyšetrenia a navyše, ak sa o seba staráte, odmeníme vás. Zľavou na lieky, zdravotnícke pomôcky či na vstupné do fitnescentra.

Čítať celú odpoveď
Je tu ďalšie kolo Grantového programu Dôvera

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Našim poistencom poskytujeme okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti aj množstvo benefitov navyše. Tam sa ale naša starostlivosť nekončí. Vieme, že mnoho medicínskych zákrokov či pomôcok, ktoré nie sú hradené zo zákona,  poistenci potrebujú a veľkú podporu si zaslúži aj osveta v oblasti prevencie.

Čítať celú odpoveď
Je tu ďalšie kolo Grantového programu Dôvera

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Našim poistencom poskytujeme okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti aj množstvo výhod navyše. Tam sa ale naša starostlivosť nekončí. Vieme, že mnoho medicínskych zákrokov či pomôcok, ktoré nie sú hradené zo zákona, poistenci potrebujú.

Čítať celú odpoveď
Dôvera v mobile aj pre Android


Prvá aplikácia v mobile, ktorá vám nájde najbližšiu pohotovosť, pohotovostnú lekáreň a poistencom Dôvery zobrazí aj kompletnú elektronickú zdravotnú kartu, je dostupná už aj pre Android.

Čítať celú odpoveď
Ochráňte svoju dcéru pred rakovinou

Rakovina krčka maternice je druhé najčastejšie onkologické ochorenie žien do 45 rokov. Na Slovensku ju lekári každoročne zistia u približne 600 žien a tretina z nich zomiera. Ochráňte svoju dcéru pred týmto zhubným ochorením, dajte ju zaočkovať. Všetkým našim 11-ročným poistenkám poskytujeme na očkovanie príspevok podľa doby poistenia až do 238,64 €. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čítať celú odpoveď
Novinky v Elektronickej pobočke: U lekára vám stačí elektronická zdravotná karta

Všetky dôležité údaje o vašej liečbe môžete ukázať lekárovi priamo v ambulancii aj bez papierovej zdravotnej karty. Ako? Sprístupníte mu svoju Elektronickú pobočku na 30 minút. Za tento čas v nej lekár nájde všetko, čo potrebuje vedieť o vašej doterajšej liečbe u iných odborníkov.

Čítať celú odpoveď
Newsletter už aj pre darcov krvi

Nie je zvykom v jednom spravodaji upozorňovať na iný. My však na to máme výnimočný dôvod. Už čoskoro spustíme newsletter pre darcov krvi.

Čítať celú odpoveď
Začína sa Valentínska kvapka krvi

Celoslovenská kampaň Slovenského Červeného kríža Valentínska kvapka krvi opäť rozprúdi krv v žilách na celom Slovensku. Začína už v pondelok 10. februára a potrvá do 14. marca.

Čítať celú odpoveď
Podmienky pre posúdenie žiadosti o splátkový kalendár

Zverejňujeme podmienky na schválenie žiadosti o splátkový kalendár. Upozorňujeme, že dlžné poistné je možné rozložiť najviac na deväť splátok.

Čítať celú odpoveď
Vylepšili sme web: pozrite si, čo sa zmenilo a prečo

Vypočuli sme návštevníkov webu, klientov aj kolegov a priniesli niekoľko zmien v dizajne webu dovera.sk.

Čítať celú odpoveď
Doplnenie položky IBAN

S účinnosťou od 1. februára 2014 dochádza v komunikácii platiteľov so zdravotnou poisťovňou k zmene dátovej štruktúry dávky 514/590/601 (doplnenie položky IBAN).

Čítať celú odpoveď
Kto za vás platí poistné?

Je možné, že ste do svojej poštovej schránky dostali list od Dôvery. Niektorým poistencom sme zasielami výzvu, v ktorej žiadame o oznámenie platiteľa poistného. Kto neoznámi platiteľa poistného riskuje pokutu a aj drahšie poistné.

Čítať celú odpoveď
Informácia o nedostupnosti Elektronickej pobočky

V sobotu 25. januára bude od 20.hodiny do polnoci  Elektronická pobočka nedostupná.

Čítať celú odpoveď
Zorientujte sa v platení odvodov z dividend

Poistné na verejné zdravotné poistenie sa z dividend vypočítava aj odvádza, hoci dani nepodliehajú a neuvádzajú sa v daňovom priznaní.

Čítať celú odpoveď
Zobrazujete interakciu aj u pacienta, ktorého sa netýka?

Interakcie zobrazujeme u všetkých pacientov, ktorí si vybrali v lekárni oba interagujúce lieky v rozpätí 7 dní. Je pravda, že niektoré interakcie sa uvádzajú len pri istej diagnóze (napr. zlyhávanie srdca). Keďže však nemáme dôveryhodný zdroj dát o diagnózach pacientov, upozornenie na možnú interakciu zobrazujeme bez ohľadu na diagnózu. Samozrejme, lekár v Elektronickej pobočke vidí, že daná interakcia sa dotýka len konkrétnej diagnózy a môže podľa toho komunikovať s pacientom. Na prepojení interakcií a diagnóz pracujeme.

Čítať celú odpoveď
Dôvera radí v Teleráne

Užívate viacero liekov naraz? Tak pravdepodobne už poznáte našu službu Bezpečné lieky. Vďaka nej máte presný prehľad o liekoch, ktoré vám predpísali lekári a dokážete predchádzať liekovým interakciám, ktoré majú nepriaznivý účinok na vaše zdravie.

Čítať celú odpoveď
Ochráňte svoju dcéru pred rakovinou krčka maternice. Na vakcínu vám prispejeme

Podporujeme prevenciu zdravia vašich detí. Ak máte dcérku vo veku 11 rokov a chcete pre jej zdravie urobiť niečo viac, informujte sa u lekára o očkovaní proti rakovine krčka maternice.

Čítať celú odpoveď
Informácie ku klinickému skúšaniu

Informácie pre zadávateľov a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Čítať celú odpoveď