Platí vám európsky preukaz?

Chystáte sa cez prázdniny na dovolenku do zahraničia? Tak by ste si so sebou rozhodne mali vziať aj európsky preukaz poistenca. Pred odchodom si pre istotu skontrolujte jeho platnosť.

Aktualizované: 09. 03. 2012

Ak platnosť vášho preukazu vypršala alebo čoskoro vyprší, dajte nám o tom vedieť a my vám preukaz vymeníme za nový, tzv. kombinovaný preukaz poistenca.Ten v sebe obsahuje aj národný aj európsky preukaz. Bude vám tak stačiť jeden preukaz, s ktorým sa preukážete u lekára doma a v prípade akútnej potreby zdravotnej starostlivosti aj v zahraničí.

Ako požiadam o výmenu

O výmenu alebo vydanie nového kombinovaného preukazu poistenca môžete štandardne požiadať osobne na ktorejkoľvek z našich pobočiek, telefonicky na našej zákazníckej linke,  prípadne zaslaním žiadosti poštou.

Vy však nemusíte nikam chodiť, ani volať. V pohodlí vášho domova viete poslať žiadosť o nový preukaz cez Elektronickú pobočku. Po prihlásení v záložke „Moje žiadosti“, „Kombinovaný preukaz“, vyplníte potrebné informácie a zvolíte si, akým spôsoboch si preukaz prevezmete.

Výmena preukazu je bezplatná. Nové preukazy posielame priebežne, najneskôr do 10 dní.

Ak ešte Elektronickú pobočku nemáte, aktivujte si ju rýchlo a zadarmo na tejto stránke. Získate tým aj prístup k dôležitým informáciám o vašom zdraví a zdravotnom poistení.

Upozornite nás na zmenu

Menili ste svoje kontaktné údaje (meno, adresu, telefónne číslo)? Oznámiť zmenu môžete taktiež na niektorej z našich pobočiek alebo na Zákazníckej linke 0850 850 850.