Bežali sme celý deň

Presne 24 hodín bežci z okolia Banskej Bystrice krúžili po štadióne na Štiavničkách, kde sa 12. – 13. júna konal už tretí ročník podujatia Dôvera Banskobystrická bežecká 24hodinovka. Prví bežci stáli na štarte presne o piatej popoludní.

Publikované: 24. 06. 2014

Cieľom podujatia bolo rozhýbať obyvateľov banskobystrického regiónu. Nebežalo sa pre medaily a víťazné trofeje, ale pre dobrý pocit z pohybu a podporu myšlienky zdravého životného štýlu. A cieľ bol tiež jasný. Odbehnúť spoločne až sto maratónov, teda viac ako
4 200 kilometrov.

Na veku a ani na počte odbehnutých kilometrov pritom nezáležalo. Bežali deti z materských škôl, školáci aj bežci v najlepších rokoch, ktorí predviedli vynikajúce športové výkony.

Cieľ splnený

Počas dvadsiatich štyroch hodín sa na atletickom ovále banskobystrickej Dukly prebehlo až 1 866 bežcov. Zabehli spolu neuveriteľných 4 337 kilometrov a nakrúžili tak 10 842 kôl.

Veľká výzva

Novou disciplínou tretieho ročníka bola aj výzva na beh na 50 kilometrov. Nakoniec ju zdolalo viacero bežcov, niektorí s naozaj skvelými časmi. Tretie miesto obsadil majster Európy v chôdzi Pavol Blažek (5:02:10), druhým najrýchlejším bežcom bol známy diaľkový bežec Ľubomír Hrmo (4:26:25) a celkovým víťazom sa stal Andrej Feik s bravúrnym časom 4:13:01.
Najvytrvalejším zo všetkých bežcov bol rozhodne Dušan Krajčovič z VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorý počas akcie dokázal celkovo prebehnúť 102 kilometrov.

Bohatý program

Podujatie ponúklo aj množstvo sprievodného programu pre rodiny aj deti zo základných a materských škôl. Záchranári zo Slovenského Červeného kríža predviedli, ako úspešne zachrániť ľudský život, deti si nenechali ujsť vystúpenie džudistov a ukážky šermu aj vojenskej polície.
V stane Dôvera mali návštevníci podujatia možnosť preveriť si svoj zdravotný stav, prediskutovať otázky týkajúce sa zdravotného poistenia, ale aj absolvovať odborné dermatologické vyšetrenie, vďaka ktorému si ušetrili cestu do ambulancie.

Roztomilí bežci

Druhý deň Dôvera Banskobystrickej Bežeckej 24hodinovky prišiel rad aj na najmenších bežcov a ich rodičov. Okrem populárnych pretekov lezúňov akciu úspešne uzavrel Beh s kočíkom s Dôverou. Na štart sa postavilo spolu 19 mamičiek a oteckov so svojimi ratolesťami v kočíku pripravených čo najrýchlejšie zdolať 400-metrový ovál štadióna.