Európsky preukaz

Európsky preukaz poistenca vám zabezpečí potrebnú zdravotnú starostlivosť v krajinách EÚ, v Srbsku, Nórsku, Švajčiarsku, Lichtenštajnsku a na Islande. Bez neho radšej necestujte.

Aktualizované: 02. 07. 2014

Európsky preukaz platí päť rokov. Skontrolujte si pred dovolenkou, služobnou cestou alebo inou cestou do EÚ, či je platný. Ak má jeho platnosť v blízkej dobe uplynúť, požiadajte nás o nový. Vydáme vám zadarmo už priamo kombinovaný preukaz - národný aj európsky na jednej kartičke. Tento má neobmedzenú platnosť a môžete ho použiť u lekára doma aj v zahraničí.

Nový kombinovaný preukaz vám vydáme bezplatne, zväčša do 10 dní. V súrnom prípade vám vydáme na počkanie v ktorejkoľvek pobočke náhradný certifikát, ktorý platí tri mesiace.

O európsky preukaz môžete požiadať v ktorejkoľvek našej pobočke, prípadne telefonicky na našej Zákazníckej linke 0850 850 850, prípadne zaslaním žiadosti poštou.

Najjednoduchšie je využiť vašu Elektronickú pobočku. Ak ešte Elektronickú pobočku nemáte, aktivujete si ju rýchlo a zadarmo na tejto stránke. Získate tým aj prístup k dôležitým informáciám o vašom zdraví a zdravotnom poistení. 

Najnovšie môžete mať svoje preukazy, teda národný aj európsky, stále so sebou. A to aj v prípade, že ste na tie papierové zabudli. Vďaka aplikácii Dôvera ich budete mať vo svojom mobile. Posledná verzia poteší najmä rodičov, ktorí majú v aplikácii možnosť pridať si oba druhy preukazov svojich detí. Viac informácií hľadajte na www.dovera.sk/mobilna-aplikacia.