foto zranenie.jpg

Komerčné cestovné poistenie ste si nezaplatili, spoľahli ste sa na európsky preukaz, no teraz to vyzerá  na finančnú katastrofu. Personál vraví, že za ošetrenie budete musieť zaplatiť a tak vyberáte peňaženku a premýšľate, koľko vás táto nepozornosť bude stáť.

Máme pre vás riešenie. Ak ste európsky preukaz zdravotného poistenia zabudli alebo stratili, môžete si jeho náhradu zabezpečiť s našou pomocou aj sami. Potrebujete k tomu len prístup na internet.

Ako postupovať?

  1. Na webe www.dovera.sk je potrebné prihlásiť sa do Elektronickej pobočky*.
  2. V časti „Moje žiadosti“ kliknúť na „Preukaz poistenca“.
  3. V prípade platného európskeho preukazu stačí vybrať možnosť vygenerovať náhradný certifikát C111, ktorý nahradzuje európsky preukaz. Ak je preukaz neplatný, je potrebné označiť "Zadať žiadosť o preukaz" a zároveň vygenerovať náhradný certifikát C111.
  4. V ďalšom kroku zadáte e-mailovú adresu, na ktorú bude tento náhradný certifikát automaticky zaslaný.

Tento spôsob vám pomôže vo všetkých krajinách, v ktorých platí európsky preukaz zdravotného poistenia, teda v krajinách Európskej únie, ale aj vo Švajčiarsku, Srbsku, Macedónsku, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande. Európsky preukaz zdravotného poistenia často nepoužívame a preto naň mnohí zabudnú. Len vlani sme vybavili 11-tisíc žiadostí o vydanie jeho náhrady.

*Návod na rýchle zriadenie Elektronickej pobočky nájdete TU.