Spoľahlivé a overené lekármi

V tomto veku sa deti už bežne dokážu otočiť z bruška na chrbát a opačne, niektoré sa môžu dokonca dvíhať do sedu. Nie je to prípad vášho dieťaťa? Nevadí, nič sa nedeje.
Toto je často informácia, ktorú rodič potrebuje počuť, aby nadobudol istotu, že všetko je v poriadku.

Aj preto sme v spolupráci s detskými lekármi pripravili novú službu s výstižným názvom Sprievodca rodiča. Poskytuje spoľahlivé a overené informácie o všetkom dôležitom, čo rodičia s dieťaťom počas prvých troch rokov života absolvujú - povinné očkovania, preventívne prehliadky (známe aj ako poradne) a míľniky vývoja, či už v oblasti komunikácie, správania, hrubej a jemnej motoriky, hygieny či stravy.

Rodičom však dáta nielen zobrazujeme, ale umožňujeme im si to najdôležitejšie aj zapísať. Termín očkovania, výška a hmotnosť na ostatnej poradni, prvý zub, krok alebo slovo. 

5b.png

Sústredíme sa na spätnú väzbu

„Služba Sprievodca rodiča je určená primárne pre rodičov detí do 3 rokov, ktorí chcú mať prehľad o všetkých dôležitých informáciách ohľadom zdravia a vývoja svojho dieťaťa. V Sprievodcovi si môžu zapísať poznámky, prečítať si lekármi overené informácie a odporúčania, nastaviť si pripomienky očkovaní a poradní a vidieť prehľad, čo všetko ich dieť už má za sebou,“ hovorí Zuzana Horníková z Dôvery, ktorá vedie vývoj tejto novinky.

Podľa nej sa bude Dôvera najbližšie mesiace sústrediť na vyhodnocovanie spätnej väzby od používateľov a priebežné vylepšovanie a dopĺňanie Sprievodcu rodiča.

V čom je Sprievodca iný

Žiaden verejný portál alebo aplikácia o deťoch nedisponuje údajmi o zdravotnej starostlivosti konkrétneho dieťaťa. Sprievodca rodiča áno. Dáta od lekárov a zo zdravotnej poisťovne kombinuje s údajmi, ktoré pridajú samotní rodičia.

Je to praktická služba, v ktorej si rodičia vedia prehľadne a spoľahlivo manažovať starostlivosť o zdravie a zdravý vývoj svojho dieťaťa.

Sprievodca rodiča je dostupný na stránke mojadovera.sk. Na prihlásenie stačí meno a heslo do Elektronickej pobočky. Ak prístup do Elektronickej pobočky nemáte, vytvorte si ho na dovera.sk/ep.

Pre prihlásenie stačí, ak:

  • vy aj vaše dieťa ste poistení v Dôvere,
  • ste v našom systéme evidovaný ako rodič svojho dieťaťa,
  • vaše dieťa má v čase prvého prihlásenia najviac 10 rokov (hoci služba je primárne pre deti do 3 rokov, pre užitočné informácie o absolvovaných očkovaniach a poradniach sme umožnili prístup aj rodičom starších detí).