Aj týmto krokom chceme odbremeniť zdravotníkov v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach, a tak im pomôcť v boji s koronavírusom. Zároveň vám ponúkame pomoc pri riešení ľahších zdravotných problémov, ako sú zápaly močových ciest, alergie, bolesti chrbta, náhle hnačky, tráviace ťažkosti či menšie úrazy.

Službu DôveraLinka24 môžete využiť aj na poradenstvo o ochorení COVID-19. K dispozícii sú lekári a zdravotníci, ktorí majú s vaším súhlasom prístup k údajom zdravotnej poisťovne o vašej zdravotnej starostlivosti, čo zvyšuje kvalitu poradenstva. Pred telefonátom si pripravte preukaz poistenca.

kontaktne centrum.jpg

Upozornenie

DôveraLinka24 nie je náhradou záchrannej zdravotnej služby. So všetkými ťažkosťami, ktoré vznikli po stredne závažných a závažných úrazoch, odporúčame ihneď navštíviť lekára, prípadne privolať záchranku. Rýchlu zdravotnícku pomoc na čísle 155 alebo 112 volajte okamžite najmä v týchto prípadoch: náhla bolesť na hrudníku, závažné krvácanie, náhla dýchavičnosť a dusenie, bezvedomie, kŕče a záchvaty, poruchy vedomia, zmeny psychiky, pocit strachu o život.

Okrem služby DôveraLinka24 stále zostávajú k dispozícii ostatné kontakty zdravotnej poisťovne na pomoc pri riešení záležitostí súvisiacich so zdravotným poistením a Koronavírus infolinka 02/3232 3838, ktorá slúži na poskytovanie informácií o aktuálnej situácii v súvislosti so šírením koronavírusu.

Ďalšie informácie nájdete aj na webe dovera.sk/koronavirus.