Slovenské zdravotníctvo dlhodobo rieši základné existenčné problémy. Nedostatočné alebo zastarané zdravotnícke vybavenie, chátrajúce budovy štátnych nemocníc a odchod našich lekárov a sestier do zahraničia, to sú len niektoré z nich. Na modernizáciu nie je čas a navyše chýbajú finančné zdroje.

Moderná liečba pre všetkých pacientov

Sme presvedčení, že aj slovenskí pacienti a zdravotnícky personál si zaslúžia modernú liečbu a vybavenie hodné 21. storočia. Preto Dôvera už 15 rokov investuje do zlepšovania podmienok v našom zdravotníctve. Vynaložili sme už viac ako milión eur na renováciu nemocničných priestorov, zakúpenie potrebných medicínskych prístrojov, vybudovanie nových oddelení v zdravotníckych zariadeniach či nadštandardných izieb pre ľudí, ktorí sú prinútení liečiť sa v nemocnici. Všetky slúžia pacientom na Slovensku, nech sú už poistencami akejkoľvek zdravotnej poisťovne.

Prehľad toho, kde sme pomohli, nájdete na tejto stránke.

Rok pandémie

Posledné mesiace poznačené epidémiou koronavírusu nám ešte viac ukázali, aké dôležité je moderné medicínske vybavenie a zabezpečenie hygienického prostredia priamo v zdravotníckych zariadeniach. Prvé týždne boja proti ochoreniu COVID-19 sa niesli v znamení nedostatku ochranných prostriedkov pre zdravotnícky personál. Do nemocníc, ambulancií, záchraniek, hospicov, kúpeľov aj domovov sociálnych služieb sme zabezpečili ochranné pomôcky za takmer 300-tisíc eur.

Dnešná situácia nie je jednoduchá pre nikoho z nás. Napriek tomu sme hrdí na to, že aj mnoho našich obchodných partnerov pomáhalo a pomáha zmierniť negatívne dopady na epidémiou skúšané zdravotníctvo. Len nedávno poisťovňa Generali darovala päť najmodernejších UVD robotov na dezinfekciu priestorov najväčším slovenským nemocniciam v Bratislave, Banskej Bystrici, Martine a v Košiciach. Práve tie vykonávajú najviac úkonov, ktoré si vyžadujú maximálnu čistotu priestorov, keďže ich denne navštívi najviac pacientov.

UVD-robots.jpeg

Nemocnice bez vírusov a baktérií

UVD robot veľmi rýchlo a efektívne vydezinfikuje aj väčšie priestory s vysokým rizikom infekcie, a to od všetkých druhov odolných a rezistentných baktérií a vírusov vrátane koronavírusu. Navyše v miestnostiach nevynechá ani  plochy prekryté napríklad nábytkom, kam štandardne využívané statické UVC žiarenie nedosiahne. Stačí ho nechať ožarovať miestnosť desať minút. V výsledkom je priestor vydezinfikovaný na 99,99 %.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto unikátnej celosvetovo využívanej technológii, prečítajte si rozhovor s riaditeľom spoločnosti UVD Robots Aps, ktorá inteligentné roboty vyrába.