Pomáhať športovým klubom prežiť pandémiu sme začali hneď v marci, keď sa všetko pozatváralo a mnohé kluby a tréneri ostali bez príjmov. Ako prvé sme finančne podporili detské atletické kluby. V lete a začiatkom jesene sme darovali na pomoc ďalším bežeckým a atletickým klubom 10-tisíc eur.

Naším cieľom bolo povzbudiť bežcov, aby sa naplno vrátili k svojej zdravej záľube a zároveň zmierniť dopady epidémie na bežecký šport na Slovensku. Šport je zdravý, vedie k zdraviu a dokáže aj liečiť, preto ho podporujeme,“ vysvetľuje Branislav Jendroľ, riaditeľ úseku služieb poistencom Dôvery.

Zdravotná poisťovňa je pritom sama v situácii, keď má kvôli pandémii a zle nastavenému štátnemu rozpočtu menej peňazí.

Šetríme na sebe, aby bolo pre vás

 „Nájsť v súčasnej situácii peniaze na podporu športu nie je jednoduché, navyše, naša pomoc je len kvapkou v mori toho, čo slovenský šport potrebuje. Ale robíme aspoň toľko, koľko sa dá. Peniaze na šport dávame ostatné roky systematicky, idú z našich prevádzkových nákladov, teda z toho, čo je určené na naše výplaty, autá či iné vybavenie, respektíve na chod poisťovne ako takej. Môžeme si to dovoliť, lebo vieme robiť efektívne, dokážeme na sebe ušetriť,“ dodáva Jendroľ.

Vďaka tomu Dôvera za posledných šesť rokov sumou viac ako milión eur podporila detský futbal, behy pre širokú verejnosť, vodácky šport, charitatívne športové podujatia na pomoc deťom a hendikepovaným ľuďom. Sme partnerom Slovenského olympijského a športového výboru, olympionikov Mateja Tótha (chôdza) a  Klaudie Medlovej (snowboard), podporili sme i paralympionika Imricha Lyócsu a Slovenský futbalový zväz.

Ešte vyššiu sumu z peňazí určených na našu vlastnú prevádzku sme však darovali vám - našim poistencom  cez program Bojovníci za zdravie na liečbu a zdravotné pomôcky, ktoré sa zo zdravotného poistenia nemôžu hradiť. Teda na drahé rehabilitácie, lieky, vozíky či pomôcky pre nevidiacich a nepočujúcich.

Na fotke hore: Vďaka Dôvere cez charitatívny beh No Finish Line získala detská nemocnica na Kramároch 36-tisíc eur. Osobne sa ho zúčastnilo aj monacké knieža Albert, Peter Sagan a ďalší špičkoví slovenskí športovci.