Keďže tento rok nás zasiahla pandémia, ktorá mala dopad aj na možnosti prevencie, upravili sme podmienky na získanie príspevku na zubné ošetrenia a dentálnu hygienu. Aktuálne pravidlá vyžadujú, aby mal poistenec v predchádzajúcom roku absolvovanú preventívnu prehliadku u zubného lekára. Kroky proti šíreniu koronavírusu však zapríčinili aj obmedzenia v poskytovaní zdravotnej starostlivosti zubných lekárov.

Preto zavedieme novinku. Ak v tomto roku nestihnete absolvovať preventívnu prehliadku u zubného lekára, neprídete o možnosť získať príspevok na zubné ošetrenie v budúcom roku. Stačí, ak prevenciu absolvujete v roku 2021, no ešte pred tým, ako si uplatníte príspevok na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu.

Ak teda budete mať napríklad na 1. marca naplánované ošetrenie kvôli zubnému kazu a chcete na túto starostlivosť získať príspevok, preventívnu prehliadku musíte absolvovať ešte pre týmto zákrokom.

Potvrdenie o prevencii nezahoďte. Ak pri uplatňovaní príspevku ešte nebudeme mať oznámenie o preventívnej prehliadke od vášho zubného lekára, systém vás požiada, aby ste priložili aj fotku potvrdenia o preventívnej prehliadke.

Výhoda zdravé zuby patrí medzi najobľúbenejšie výhody našich poistencov. Vďaka nej môžete získať 25 eurový príspevok na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu a to štyri krát v roku, teda spolu až 100 eur ročne na zuby. Za viac ako rok a pol existencie tejto výhody sme vybavili už takmer pol milióna žiadostí o príspevok a našim poistencom vyplatili viac ako 10 miliónov eur.

Od Nového roka bude príspevok na zuby ešte vyšší. Až do 30 eur na každé ošetrenie alebo dentálnu hygienu budete môcť získať od 1. januára 2021. Okrem toho zvyšujeme aj počet príspevkov. Po novom budete môcť získať až päť príspevkov počas roka, teda až do 150 eur ročne na zuby.

Všetko o tejto výhode nájdete na www.dovera.sk/zuby.