Podmienka je, aby to bolo ešte pred uplatnením žiadosti o príspevok na zubné ošetrenie alebo dentálnu hygienu. Z ambulancie stomatológa však neodchádzajte bez potvrdenia o preventívnej prehliadke. Budete ho potrebovať.

K zubnému lekárovi nemusíte chodiť dva razy. Preventívna prehliadka aj ošetrenie sa dajú absolvovať v rámci jednej návštevy. Samozrejme, s príspevkom 30 eur v rámci zubného benefitu od zdravotnej poisťovne. Prispievame ním na ošetrenie zubov a na dentálnu hygienu. Môžete ho získať až päťkrát v roku, spolu až do výšky 150 eur.

Poradíme vám, ako postupovať:

1. Objednajte sa k zubnému lekárovi na preventívnu prehliadku a ošetrenie. Môžete ich absolvovať aj v jeden deň.

2. Okrem dokladu o zaplatení za ošetrenie alebo dentálnu hygienu si vypýtajte aj potvrdenie o preventívnej prehliadke.

3. V mobilnej aplikácii/ Elektronickej pobočke vyplňte žiadosť o uplatnenie zubného benefitu. Môžete to urobiť najneskôr do troch kalendárnych dní po ošetrení u zubného.

4. Mobilná aplikácia/Elektronická pobočka vás hneď v úvode vyzve, aby ste doložili potvrdenie o preventívnej prehliadke. Môžete ho odfotiť priamo do apky alebo priložiť fotografiu z mobilu.

5. Vašu preventívnu prehliadku si overíme. Bude to trvať najviac desať dní. V tomto momente už vašu žiadosť evidujeme ako podanú.

6. O overení vás budeme informovať - pošleme vám notifikáciu formou SMS alebo e-mailu, ak tieto údaje evidujeme.

7. Teraz môžete pokračovať v uplatňovaní benefitu. Do mobilnej aplikácie/Elektronickej pobočky nahrajte doklad o zaplatení. Treba tak urobiť do 30 dní odo dňa ošetrenia.

Ak je všetko v poriadku, do 90 dní dostanete peniaze na účet, ktorý ste nám zadali.

Prečo od vás potrebujeme potvrdenie o preventívnej prehliadke?

Informáciu o absolvovaní preventívnej prehliadky sa v zdravotnej poisťovni dozvedáme s odstupom času. Niekedy uplynie aj šesť týždňov od vašej návštevy zubára.

Pre pandémiu akceptujeme preventívnu prehliadku, ktorej sa podrobíte dodatočne v tomto roku. Môže to byť napríklad aj v deň ošetrenia, na ktoré si chcete uplatniť príspevok.

Ak medzi preventívkou a uplatnením zubného benefitu uplynie taký krátky čas, doklad o tom, že ju máte skutočne za sebou, potrebujeme získať od vás. Inak by sme naň museli čakať, čo by predĺžilo aj vaše čakanie na vyplatenie príspevku.

Preventívna prehliadka u nezmluvného stomatológa

Podobný postup platí aj v prípade, ak ste prevenciu absolvovali v roku 2020 u stomatológa, s ktorým nemáme uzatvorenú zmluvu: K žiadosti o príspevok budeme od vás potrebovať aj potvrdenie o preventívnej prehliadke.

Kedy potvrdenie nepotrebujete

Ak ste stihli absolvovať preventívnu prehliadku u stomatológa, ktorý má s Dôverou zmluvu, ešte v roku 2020, evidujeme to. V taktom prípade potvrdenie o prevencii od vás požadovať nebudeme