Aktualizovaná verzia aplikácie je zatiaľ dostupná v AppStore a Huawei AppGallery. Má ju teda k dispozícii zhruba 62 percent používateľov našej apky.

Ostatní by sa mali ku svojmu covid preukazu v mobile dostať v krátkom čase.

Ak našu apku nemáte, stačí si ju stiahnuť - nič to nestojí a trvá to pár minút.

Našim poistencom, ktorí nie sú priaznivcami digitálnych technológií, pomôžeme covid preukaz vytlačiť v našich pobočkách.

Očkovanie aj testy v jednom

V covid preukaze, ktorý akceptujú všetky štáty EÚ, budú mať poistenci od 1. júla potvrdenie o očkovaní. Postupne by do tohto preukazu mali začať pribúdať potvrdenia o prekonaní covidu poistencom, ktorí očkovaní neboli.

Súčasťou covid preukazu bude aj potvrdenie o absolvovaní PCR a antigénového testu. Môže sa vám zísť pri využívaní hotelových služieb.

V stredu očkovanie, vo štvrtok covid preukaz?

Potvrdenie o očkovaní sa zobrazí v covid preukaze už po podaní prvej dávky vakcíny. Pozor, to ešte nemusí stačiť na vstup do niektorých krajín.

Počítajte aj s tým, že potvrdenie sa zobrazí najskôr na druhý deň po zaočkovaní. Prenos informácií však môže trvať aj dlhšie.

Za vydávanie covid preukazov a správnosť údajov v nich zodpovedá NCZI. Ak vaše údaje v covid preukaze nesedia, treba sa obrátiť na toto miesto.