Táto drobná nepozornosť neohrozí vašu cestu do cudziny. Náhradný certifikát európskeho poistenia, ktorý je plnohodnotnou náhradou za európsky preukaz, si „na počkanie" vybavíte v Elektronickej pobočke. Nemusíte strácať čas telefonovaním, ani nikam chodiť.

Elektronická pobočka ponúka rýchle riešenia aj v mnohých iných situáciách.

Najkratšia cesta - cez EP-čku

Kým „klasický" preukaz poistenca má neobmedzenú platnosť, európsky preukaz zdravotného poistenia (EHIC) sa vydáva na 10 rokov. Oba doklady má každý z nás vždy so sebou. Sú súčasťou plastovej kartičky, s ktorou sa poistenec preukazuje v lekárni alebo u lekára.

Ak váš európsky preukaz zdravotného poistenia prestal platiť a nový ste si nestihli vybaviť, riešenie je v Elektronickej pobočke. Za pár minút si v nej vie každý poistenec vygenerovať náhradný certifikát európskeho poistenia, ktorý je známy aj ako C111.

Vytlačený dokument je plnohodnotnou náhradou za európsky preukaz a platí tri mesiace pri návšteve lekára v krajinách EÚ.

Náš tip: Na cesty do zahraničia budete potrebovať aj covid preukaz EÚ. Bez zadávania hesiel a kódov ho nájdete v mobilnej aplikácii Dôvera.

Nový preukaz za 5 dní

Aj najkratšia cesta k novému preukazu poistenca vedie cez Elektronickú pobočku. Stratili ste našu modrú plastovú kartičku alebo ju máte poškodenú? Vyplňte formulár v Elektronickej pobočke a do 5 pracovných dní vám pošleme novú.

Potvrdenie si vystavíte sami

Elektronická pobočka šetrí váš čas aj v mnohých iných prípadoch. Vybavíte si v nej viaceré potvrdenia, ktoré od vás žiadajú iné inštitúcie. V „épéčke" si ich sami vygenerujete bez toho, aby ste museli niekam chodiť či telefonovať.

· Uzatvárate životné poistenie? Výpis z účtu poistenca, ktorý od vás bude pýtať komerčná poisťovňa, si naklikáte v Elektronickej pobočke. Do 24 hodín ho budete mať k dispozícii vo svojom počítači.

· Žiadate o grant, dotáciu alebo úver? V Elektronickej pobočke si na pár klikov požiadajte o vydanie Všeobecného potvrdenia o stave pohľadávok. Doklad vám vystavíme v priebehu niekoľkých minút, o čom vás budeme informovať v e-maile.

·