Na podobné situácie ponúka zdravotná poisťovňa Dôvera svojim poistencom zdravotníckeho poradcu, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, kdekoľvek sa pacient práve nachádza.

Samodiagnostický nástroj od spoločnosti Infermedica je dostupný zadarmo v mobilnej aplikácii Dôvera a po overení, že ste naším poistencom, aj na webovej stránke dovera.sk/samodiagnostika.

Kým doteraz vyhodnocoval len príznaky ochorení u dospelých, od októbra ho možno využívať aj pri vyhodnocovaní zdravotných ťažkostí u detí - od novorodencov po tínedžerov.

Užitočný môže byť aj počas ďalšej vlny šírenia ochorenia covid-19. Nové mutácie totiž prichádzajú aj s novými kombináciami príznakov. Vedeli ste napríklad, že delta variant sa už menej často prejavuje stratou chute a čuchu? Nápadne však pripomína sezónne prechladnutie, čo je nebezpečné z hľadiska jeho rýchleho šírenia.

Ako to funguje?

Na overenie príznakov potrebujete mobilnú aplikáciu Dôvera, prípadne smartfón, tablet alebo počítač s pripojením na internet. Aplikáciu si poistenci Dôvery môžu bezplatne stiahnuť do svojho mobilu.

Pri overovaní príznakov cez internet je potrebné navštíviť stránku dovera.sk a mať poruke identifikačné číslo poistenca seba alebo svojho dieťaťa. Nájdete ho na preukaze poistenca.

Následne stačí vedieť popísať základné príznaky zdravotných problémov a odpovedať na konkrétne cielené otázky.

V poslednom kroku poradca zobrazí pravdepodobnú diagnózu, ktorá zodpovedá zadaným príznakom, a podľa jej naliehavosti a závažnosti odporučí ďalší postup. Pri vybraných ochoreniach pacienta odkáže na relevantné články od odborníkov na stránke lekar.sk.

Poradca s umelou inteligenciou

Online zdravotníckeho poradcu vyvinula spoločnosť Infermedica v spolupráci s lekármi a pracuje na báze umelej inteligencie. Obsahuje tisícky symptómov, viac ako 800 diagnóz a overené medicínske postupy, ktoré sa pravidelne aktualizujú podľa najnovších poznatkov vedy.

Pozor, samodiagnostika u detí aj u dospelých slúži najmä na informačné účely. Poskytuje nezáväzné rady a odporúčania. Žiadna umelá inteligencia nemôže nahradiť kvalifikované vyšetrenie u lekára, najmä v prípadoch, ak sa pacient ocitne v akútnom ohrození života. V takýchto situáciách odporúčame nestrácať čas na internete a okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Čo získate vďaka benefitu Samodiagnostika od Infermedica?

  • Poskytne dôveryhodnú radu a nezávislý pohľad na príznaky ochorení u dospelých - a po novom aj u detí.
  • Pomáha posúdiť závažnosť zdravotného stavu.
  • Nasmeruje pacienta, či by mal navštíviť pohotovosť, lekára alebo si vystačí s domácou liečbou.
  • Poradí vám, ak trpíte dlhodobými neriešenými príznakmi.
  • Rozptýli neistotu, či ste sa vy alebo vaše dieťa nenakazili ochorením covid-19. Poradí tiež, ako v takomto prípade postupovať.