Zdravotnícky poradca je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždnie kdekoľvek sa pacient práve nachádza.

Kým doteraz vyhodnocoval len príznaky ochorení u dospelých, od októbra ho možno využívať aj pri vyhodnocovaní zdravotných ťažkostí u detí - od novorodencov po tínedžerov. 

Samodiagnostický nástroj môže byť užitočný aj počas ďalšej vlny šírenia ochorenia covid-19. Nové mutácie totiž prichádzajú aj s novými kombináciami príznakov.

Vedeli ste napríklad, že delta variant sa už menej často prejavuje stratou chute a čuchu? Nápadne však pripomína sezónne prechladnutie. A to je vzhľadom na rýchlosť, akou sa šíri, nebezpečné.

Ako to funguje?

Na overenie príznakov budete potrebovať mobilnú aplikáciu Dôvera, ktorú si môžu naši poistenci bezplatne stiahnuť do svojho mobilu.

Pomôže však aj tablet alebo počítač s pripojením na internet. Samodiagnostický nástroj je pre poistencov Dôvery dostupný aj na stránke dovera.sk. Stačí mať poruke identifikačné číslo poistenca seba alebo svojho dieťaťa. Nájdete ho na preukaze poistenca.

Následne je potrebné vedieť popísať základné príznaky zdravotných problémov a odpovedať na konkrétne cielené otázky.

Na základe týchto informácií poradca zobrazí pravdepodobnú diagnózu. Podľa jej naliehavosti a závažnosti odporučí ďalší postup. Pri vybraných ochoreniach pacienta odkáže na relevantné články od odborníkov na stránke lekar.sk.

Poradca s umelou inteligenciou

Online zdravotníckeho poradcu vyvinula spoločnosť Infermedica v spolupráci s lekármi a pracuje na báze umelej inteligencie. Obsahuje tisícky symptómov, viac ako 800 diagnóz a overené medicínske postupy, ktoré sa pravidelne aktualizujú podľa najnovších poznatkov vedy.

Pozor, samodiagnostika u detí aj u dospelých slúži najmä na informačné účely. Poskytuje nezáväzné rady a odporúčania.

Žiadna umelá inteligencia nemôže nahradiť kvalifikované vyšetrenie u lekára, najmä v prípadoch, ak sa pacient ocitne v akútnom ohrození života. V takýchto situáciách odporúčame nestrácať čas na internete a okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Čo získate vďaka benefitu Samodiagnostika od Infermedica?

  • Poskytne dôveryhodnú radu a nezávislý pohľad na príznaky ochorení u dospelých - a po novom aj u detí.
  • Pomáha posúdiť závažnosť zdravotného stavu.
  • Nasmeruje pacienta, či by mal navštíviť pohotovosť, lekára alebo si vystačí s domácou liečbou.
  • Poradí vám, ak trpíte dlhodobými neriešenými príznakmi.
  • Rozptýli neistotu, či ste sa vy alebo vaše dieťa nenakazili ochorením covid-19. Poradí tiež, ako v takomto prípade postupovať.