Zubný benefit od 1. januára ešte vylepšíme

Výdavky za zubára vedia potrápiť rodinný rozpočet. Pre vysoké poplatky u stomatológa by ste však nemali zanedbávať starostlivosť o zuby. Veď krásny úsmev môže mať každý, ak sa o zuby správne stará.

Od januára sme sa preto rozhodli rozšíriť benefit Zdravé zuby. V roku 2022 vám vyplatíme príspevok nielen na najčastejšie zubné ošetrenia a dentálnu hygienu, ale dospelým aj na zhotovenie mostíkov či koruniek a deťom do 14 rokov aj na pečatenie trvalých zubov.

Menia sa aj podmienky

Na to, aby ste v budúcom roku mohli požiadať o príspevok, je potrebné: 

1. Absolvovať preventívnu zubnú prehliadku v predchádzajúcom kalendárnom roku (teda v roku 2021).

Aj v roku 2022 akceptujeme zubnú preventívnu prehliadku, ktorú naši poistenci absolvujú dodatočne, teda v priebehu roku 2022, najneskôr však v deň ošetrenia. Výnimka platí pre ošetrenia po 14. januári 2022.

2. Absolvovať preventívnu prehliadku u všeobecného lekára alebo pediatra

K tejto podmienke sme pristúpili v snahe podporiť prevenciu, ktorú väčšina poistencov pre pandémiu zanedbala. Práve preventívna prehliadka pomáha včas odhaliť mnohé zdravotné komplikácie, ktoré môžu prerásť do vážnych ochorení. Dospelí ju môžu absolvovať raz za dva roky, deti podľa dosiahnutého veku.

Ak v roku 2022 požiadate o príspevok na zubné ošetrenie, absolvovať preventívnu prehliadku u všeobecného lekára /pediatra môžete vopred alebo dodatočne po podaní žiadosti, a to najneskôr do 60 kalendárnych dní.

Informáciu o poslednej preventívnej prehliadke nájdete vo svojej Elektronickej pobočke, v mobilnej aplikácii Dôvera alebo ju získate priamo od svojho lekára.

V novom roku máme ďalšie novinky pre vaše deti

Zubný balíček v hodnote 30 eur

Všetky deti poistené v Dôvere, ktoré oslávia v termíne od 1. októbra 2021 do 30. septembra 2022 svoje štvrté narodeniny, dostanú od nás zubný balíček v hodnote 30 eur. Nájdu v ňom mnoho praktických pomôcok na starostlivosť o svoje zúbky. Rodičia budú môcť požiadať o zubný balíček od 1. júna 2022 cez mobilu aplikáciu Dôvera (do toho času táto funkcionalita nie je prístupná). Balíček vám nachystáme v niektorej zo 75 pobočiek Dôvery po celom Slovensku.

Príspevok na detské okuliare až do 50 eur každý rok

Od januára 2022 pribudne medzi naše benefity aj príspevok Zdravé oči. Rodičom detí do 18 rokov vďaka nemu vrátime až 50 eur za nákup očných pomôcok. Príspevok môžete využiť na preplatenie dioptrických okuliarových rámov či skiel, ak sú s doplatkom pacienta. Stačí podať online žiadosť v mobilnej aplikácii Dôvera (prípadne v Elektronickej pobočke) a priložiť skeny alebo fotky potrebných dokumentov. Peniaze vám pošleme na váš bankový účet.

Všetky informácie a podmienky uplatnenia príspevku sa dozviete na tejto stránke.