Každý obyvateľ s trvalým pobytom na Slovensku musí byť zdravotne poistený. Platí to aj pre tých najmenších. Hoci za deti platí poistenie štát, výber zdravotnej poisťovne je na rodičoch.

Ako vybavíte zdravotné poistenie nového člena a prečo práve v Dôvere?

  • Prihlásiť novonarodené dieťa čím skôr sa oplatí

Zdravotné poistenie je potrebné vybaviť do 60 dní od narodenia. Dovtedy hradí zdravotnú starostlivosť za bábätko zdravotná poisťovňa matky. Neodkladajte túto povinnosť na poslednú chvíľu - poistenie v Dôvere vám umožní čerpať benefity, ktoré sú orientované najmä na rodiny s deťmi.

  • Benefity pre novorodencov

V prvých týždňoch po pôrode ocenia mamičky praktickú tašku na kočík s potrebami pre bábätko v hodnote 50 eur. Bezplatne majú novopečení rodičia k dispozícii elektronického Sprievodcu rodiča, v ktorom sa stretávajú poznámky o vývoji dieťatka s odbornými radami od lekárov.  Naše výhody budú sprevádzať vaše dieťa na každom kroku aj neskôr: hradíme očkovanie nad rámec zdravotného poistenia, vraciame doplatky za lieky na recept, preplácame výdavky u zubára. Od januára 2022 začneme prispievať aj na okuliare pre deti do 18 rokov a deťom do 14 rokov aj na pečatenie zubov.

  • Chránime vaše zdravie - zvlášť v ťažkých časoch

V čase pandémie myslíme na bezpečnosť našich poistencov a poisteniek - mamičiek dvojnásobne. Ak sa rozhodnete pre poistenie dieťatka prostredníctvom nášho klientskeho pracpvníka priamo u vás doma, nemusíte sa báť nákazy. Naši kolegovia, ktorí navštevujú mamičky v domácnostiach, sú plne zaočkovaní a pravidelne testovaní. Ponúkame však aj iné možnosti, ako sa poistiť - poštou, telefonicky, elektronicky aj pri osobnej návšteve pobočky.

  • Kto prihlasuje novorodenca do zdravotnej poisťovne

O zdravotnej poisťovni narodeného bábätka rozhodujú rodičia. Prihlášku do poisťovne môže podať aj iný zákonný zástupca dieťaťa.

  • Čo potrebujete na prihlásenie dieťaťa do zdravotnej poisťovne.

Na uzavretie zdravotného poistenia si pripravte občiansky preukaz rodiča (zákonného zástupcu) a rodný list dieťaťa.

5 spôsobov, ako poistiť novorodenca v Dôvere:

  1. Nemusíte nikam chodiť! Náš plne zaočkovaný klientsky pracovník príde vaše bábätko poistiť priamo za vami. Preukáže sa negatívnym testom nie starším ako 48 hodín.
  2. Veľmi pohodlná a rýchla forma poistenia je cez internet. Prehľadný online formulár vyplníte za 3 minúty aj na smartfóne.
  3. Vaše dieťatko môžete poistiť telefonicky. Kontaktujte nás na zákazníckej linke 0850 850 850.
  4. S vyplnením prihlášky vám pomôžeme aj osobne v pobočke. Otvorené sú aj počas lockdownu.
  5. Vytlačenú, vyplnenú a podpísanú prihlášku môžete poslať aj poštou na adresu DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s., Cintorínska 5, 949 01 Nitra.