Nový pavilón diagnostického centra je umiestnený vo vnútrobloku považskobystrickej nemocnice. Pacienti v ňom nájdu nové kvalitné zdravotnícke prístroje: CT prístroj, röntgen, sonograf a čoskoro pribudne aj magnetická rezonancia. Výsledky z vyšetrení si môžu lekári medzi sebou zdieľať online.

„Vďaka modernej technike budeme schopní diagnostikovať aj veci, ktoré sme v minulosti odposielali do vyšších pracovísk,“ povedal riaditeľ NsP Považská Bystrica Igor Steiner.

Na vyšetrenie bez dlhého čakania

Diagnostické centrum pracuje bez prestávky 24 hodín denne, sedem dní v týždni, vďaka čomu by sa časy objednávania na vyšetrenia mali výrazne skrátiť. Digitálny röntgenový prístroj dokáže denne vyšetriť až 120 pacientov, sonograf zdiagnostikuje každý deň asi 40 pacientov.

Spojený s nemocnicou

Na vyšetrenie do nového centra sa dostanú pacienti zvonku, ale aj priamo z nemocnice, s ktorou je prepojený. Podstatne to urýchli stanovenie diagnózy a následnú liečbu v prípadoch takých závažných ochorení, akým je napríklad cievna mozgová príhoda.

„Benefitom nového pavilónu je, že je vchodom priamo napojený na urgentný príjem nemocnice, čo urýchli diagnostiku pacientov,“ povedala námestníčka pre ošetrovateľstvo NsP Považská Bystrica Jana Lunáková.

Nové pracovisko bude slúžiť nielen obyvateľom okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava, ale aj pacientom z celého Žilinského kraja.