„Pôrody budú prebiehať v ôsmich pôrodných izbách hotelového štandardu, ktoré budú vybavené ako plnohodnotné pôrodné sály. Nepôjde teda o pôrodné boxy oddelené závesom, ako ich poznáme z iných slovenských nemocníc,“ informoval Marian Faktor, člen predstavenstva zdravotnej poisťovne Dôvera. Súčasťou pôrodnej izby podľa neho bude sprchový kút a toaleta. Prístup do izby bude mať len sprevádzajúca osoba, pôrodník a pôrodná asistentka, resp. nevyhnutný zdravotnícky personál.

„Pre prípad, že sa vyskytnú komplikácie, bude v tesnom susedstve pôrodnice operačná sála, ktorá bude súčasťou centrálneho operačného traktu. Nemocnica bude mať i oddelenie intenzívnej neonatologickej starostlivosti pripravené riešiť aj komplikované prípady,“ informoval ďalej M. Faktor.

Nemocnica Bory nie je jediný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, s ktorým zdravotná poisťovňa Dôvera rokuje o uzatvorení zmluvy. V tomto roku sa dohodla na poskytovaní zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov s kardiologickými ambulanciami v Pezinku a v Senci, a s novou angiologickou ambulanciou v Novom Meste na Váhom. Zazmluvnila diabetologickú ambulanciu v Galante a v Tvrdošíne, ORL ambulanciu v Komárne a urologickú ambulanciu v Zlatých Moravciach, ako aj neurológov v Nitre a v Krásne nad Kysucou, a zubného lekára v Palárikove. V Liptovskom Mikuláši bola uzatvorená zmluva s ambulanciou čeľustnej ortopédie, v Ružomberku s endokrinologickou ambulanciou. Všeobecní lekári boli zazmluvnení v Lieseku (pre deti a dorast) a v Turčianskych Tepliciach (pre dospelých).