Pre kliniku je špeciálna rehabilitačná miestnosť obrovským prínosom. Deti do 18 rokov z celého Slovenska sa tu zotavujú po vážnych úrazoch, haváriách, náročných operáciách, s početnými zlomeninami či po amputácii. Niektoré z nich strávia na oddelení dlhé týždne aj mesiace.

Cvičenie pomáha telu aj detskej psychike

Pravidelné cvičenie s rehabilitačnými prístrojmi a pod dozorom zdravotníkov je v tomto období nesmierne dôležité. Umožní deťom rýchlejšie sa vrátiť k správnym pohybovým návykom, zlepšuje ich fyzický stav, ale aj psychiku a vyhliadku na kvalitný život.

Podľa primára Igora Bédera sa deti vďaka rehabilitácii môžu za svojou rodinou dostať skôr o niekoľko dní či dokonca týždňov. Našu pomoc ocenil aj riaditeľ NÚDCH Peter Bartoň: "V novej rehabilitačnej miestnosti priamo na Klinike detskej chirurgie môžeme našim chirurgickým a neurochirurgickým pacientom poskytnúť rýchlu a včasnú mobilizáciu v adekvátnych podmienkach a bez nutnosti presunu na rehabilitačné oddelenie. V novej telocvični s atraktívnym náradím sú viac motivovaní a ľahšie spolupracujú."

Pomôžeme zmodernizovať aj ďalšie zdravotnícke zariadenia

Grantový program pre poskytovateľov Dôvera realizuje ako jediná zdravotná poisťovňa. Raz ročne nás tak môžu nemocnice, ambulancie, polikliniky aj iní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti požiadať o príspevok na zlepšenie zdravotnej starostlivosti.

V januári sme vyhlásili ďalších 25 úspešných zariadení, ktorým prerozdelíme sumu 300-tisíc eur. V najbližších mesiacoch sa pacienti môžu tešiť na renovácie a modernizácie  v slovenských zdravotníckych zariadeniach. Naše zdravotníctvo ich potrebuje ako soľ.