Idete k lekárovi? Pozrite sa, aké má hodnotenie

Všetci chceme robiť dobré rozhodnutia. Vo všetkom. Aj preto majú overené informácie cenu zlata. Ak ide o zdravie, kvalitné informácie sú nedoceniteľné.

Publikované: 22. 06. 2015

Dôvera preto spojila sily s najväčším špecializovaným portálom lekar.sk s databázou vyše 33-tisíc lekárov. Sú medzi nimi špecialisti, všeobecní lekári pre dospelých aj pediatri. Spolupráca vyzerá konkrétne tak, že naši poistenci vidia vo svojej Elektronickej zdravotnej karte hodnotenia lekárov podľa lekar.sk a môžu ich aj pridávať. Za seba aj svoje deti, ak ich majú v Elektronickej pobočke .

Chcem hodnotiť

Ako sa hodnotí

Podstatou hodnotenia je poskytnutie spätnej väzby na lekára, jeho liečbu a celkový prístup k pacientovi a takisto na sestričku. Okrem percentuálneho vyjadrenia spokojnosti od 0% (úplná nespokojnosť) až po 100% (maximálna spokojnosť), resp. výberu z predvyplnených možností, je povinnou náležitosťou aj slovné hodnotenie.

Hodnotenie obsahuje viacero otázok (formulár), každá úprimná odpoveď zvyšuje hodnotu pre ostatných pacientov a pomáha nastavovať zrkadlo práci lekárov. Lekar.sk si zakladá na etických a morálnych princípoch. Preto, prosím, píšte pravdu, slušne a konkrétne, bez urážok, vulgarizmov, obviňovania. 

V praxi to vyzerá takto:

1. Vstúpite do Elektronickej pobočky a kliknete na Hodnotenie lekárov

Idete k lekárovi? Pozrite sa, aké má hodnotenie

2. Vyberiete si lekára, ktorého chcete hodnotiť a kliknete na "Hodnotiť"

Idete k lekárovi? Pozrite sa, aké má hodnotenie

3. Otvorí sa hodnotiaci a formulár a môžete známkovať

Idete k lekárovi? Pozrite sa, aké má hodnotenie

4. Vaše hodnotenie lekára si môžete porovnať s priemerným hodnotením podľa lekar.sk

Idete k lekárovi? Pozrite sa, aké má hodnotenie

Kto hodnotí

Pri hodnotení lekárov je dôležitá transparentnosť a dôveryhodnosť celého hodnotenia. Hlas každého pacienta (poistenca) sa premieta rovnakou váhou do celkového hodnotenia. Lekára hodnotia v Elektronickej pobočke len pacienti, ktorých lekár vyšetril.

Rešpektujeme dôvernosť informácií, preto chránime vašu identitu vrátane osobných údajov. Vaše hodnotenie lekárov sa prenesie na lekar.sk pod takým menom alebo prezývkou, ktoré si sami pri hodnotení zvolíte.

Základné pravidlá hodnotenia

  1. V Elektronickej pobočke nájdete Hodnotenie lekárov v ľavej lište s označením „Nové!“
  2. Hodnotiť môžete svojho všeobecného lekára, ženy aj gynekológa (záložka Môj všeobecný lekár), a špecialistov (záložka Moji špecialisti), ktorí Vás liečili počas posledných 2 rokov.
  3. Každého lekára možno hodnotiť len raz. Každé hodnotenie najprv formálne skontroluje (splnenie náležitostí) administrátor portálu lekar.sk, až následne sa zverejní.
  4. Hodnotenie pozostáva z voľného textu a povinných otázok. Na nepovinné odpovedať nemusíte.
  5. Okrem vášho hodnotenia Vám zobrazíme aj celkové hodnotenie Vášho lekára z portálu lekar.sk

Čo nasleduje po hodnotení.

Do centrálneho hodnotenia sa Vaše hodnotenie započíta ako rovnocenný hlas k ostatným hodnotiteľom. V tomto hodnotení sa zobrazí len priemer všetkých hodnotení od pacientov.

Ďakujeme

Ďakujeme za každé hodnotenie, je to Vás príspevok k zvyšovaniu kvality zdravotnej starostlivosti. Vaše názory majú dvojnásobnú hodnotu. Jednak pomôžu ostatným pacientom sa lepšie rozhodnúť u ktorého lekára sa nechajú vyšetriť. Zároveň sú pre nás cenným zdrojom informácií a inšpiráciou pri hľadaní možností ako zlepšovať slovenské zdravotníctvo v rámci styku zdravotnej poisťovne so zástupcami lekárov.