Moderné detské oddelenie už aj v Partizánskom

Spríjemňovanie a zútulňovanie nemocničných priestorov je našim dlhodobým cieľom, ktorý sa snažíme napĺňať v rôznych kútoch Slovenska. Tentoraz sme sa spoločne so združením Osmijanko zamerali na Partizánske, kde sa strohé detské oddelenie rozjasnilo farbami, pribudol nový nábytok a získalo svieži a moderný dizajn.  

Publikované: 24. 11. 2016

Zdravotné stredisko Nemocnica na okraji mesta už pri vchode víta malých aj veľkých pacientov veselými a farebnými motívmi na stenách. Ak však zájdete ďalej, zistíte, že samotný vstup je len ochutnávkou toho, čo nás čaká ďalej. V nemocnici pod patronátom Sveta zdravia sme zanechali kreatívnu stopu na niekoľkých projektoch, či už sú to VIP izby, pôrodné sály, alebo nové moderné lavičky. Najnovšie pribudlo do zoznamu vynovených priestorov aj detské oddelenie, kde sme obstarali výmenu podlahy, vymaľovanie stropu a stien, okenných parapetov, obkladu vrátane grafického stvárnenia maľoviek, tapetovanie, či montáž nábytku a doplnkov. Všetky remeselné práce sme uskutočnili v dvoch ambulanciách detského oddelenia - príjmovej a gastroenterologickej, z ktorých dnes sála príjemná a rodinná atmosféra, v ktorej dieťa nadobudne pocit bezpečia a dôvery.   

Už deväť rokov sa spolu so združením Osmijanko snažíme deťom spríjemniť čas strávený v nemocnici. Pediatrické oddelenia vynovujeme a maľujeme, aby prostredie pôsobilo príjemne, veselo a hlavne, aby malého pacienta zbavilo strachu z lekárov. Dokopy sme už týmto spôsobom pomohli 37. nemocniciam a stále sa ozývajú ďalšie, čo je pre nás  dôkazom, že tento koncept funguje,“ zaznelo z úst nášho generálneho riaditeľa Martina Kultana.

Som veľmi šťastný, že dve veľmi frekventované detské ambulancie v partizánskej nemocnici zmenili svoju tvár a atmosféru. Cez príjmovú a gastroenterologickú ambulanciu, ktorá vo večerných hodinách a počas víkendov slúži aj ako detská pohotovosť, prejde mesačne takmer 270 detských pacientov. Našou snahou je pre nich vytvoriť čo najpríjemnejšie prostredie, ktoré ho dokáže odpútať od „choroby“, od starostí, obáv a strachu. A myslím, že sa to v plnom rozsahu podarilo,“ vysvetlil Michal Orihel, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Partizánske.

Symbolického prestrihnutia pásky sa chopili (zľava): riaditeľ nemocnice Michal Orihel, primátor mesta Jozef Božik, Jana Pecsérke-Kubranská zo združenia Osmijanko a generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Slávnostné odovzdanie nových priestorov sprevádzali aj klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors, ktorí podujatiu dodali príznačnú veselú náladu. Ich prítomnosť si najviac užili deti - pacienti, ktoré sa akcie zúčastnili aj za sprievodu svojich rodičov. Tie sa následne spolu s klaunmi presunuli do detského kútika, kde sa tešili z nových hračiek, ktoré sme im pri príležitosti našej návštevy priniesli, aby sme im pobyt v nemocnici ešte viac spríjemnili.