Liečte bezpečnejšie, vybavujte pohodlnejšie. Aj tento rok zadarmo

Služba Bezpečné lieky online zostáva pre ambulantných lekárov a lekárne zadarmo aj tento rok. Dôvera sa dohodla s  väčšinou dodávateľov softvéru, že si za ňu nebudú účtovať poplatky celý rok 2017. Bonusom u vybraných softvérových firiem je bezplatný modul manažmentu návrhov na zdravotnú starostlivosť.

Publikované: 24. 01. 2017

 Prečo mať Bezpečné lieky online?

Služba od svojho spustenia preukázala svoj význam: zaznamenali sme pokles závažných aj život najohrozujúcejších interakcií. Ako? Lekári získali nástroj na zabránenie zbytočnej duplicitnej liečbe, neúčelnej preskripcii a čo je najdôležitejšie, neriskujú, že ich pacient dostane nesprávnu liečbu.

Môžu manažovať predpis nového lieku a kontrolovať liekové interakcie a duplicity k iným predpísaným prípravkom.

Bezpečné lieky online aspoň raz využila už polovica zmluvných poskytovateľov Dôvery vrátane lekární, nemocníc, ambulancií, kúpeľov. Viac sa dočítate tu.

Služba Bezpečné lieky online je do konca tohto roka zadarmo prístupná u týchto dodávateľov softvéru.

Návrhy vybavíte rýchlejšie a pohodlnejšie

Vybraní dodávatelia softvéru (CGM Bratislava, Medicom software Púchov, Prosoft Košice, Softprogres Piešťany, Vyptech Bardejov) aj tento rok sprístupnia užívateľom Bezpečných liekov online službu Návrhy online bezplatne. Lekárom umožňuje priamo v ambulantnom softvéri:

  • poslať návrh na zdravotnú starostlivosť pre poistenca Dôvery (tie isté návrhy, ktoré sa dajú posielať z Elektronickej pobočky) bez nutnosti prihlásenia sa do Elektronickej pobočky
  • prekliknúť sa do Elektronickej pobočky a zobraziť si prehľad návrhov, ich detail aj dokumenty k návrhu
  • doplniť alebo stornovať návrh na zdravotnú starostlivosť pre poistenca Dôvery
  • získať rýchlejšie stanovisko k žiadosti o liečbu od Dôvery (až o polovicu času oproti papierovej žiadosti) a vďaka tomu rýchlejšie schválenú liečbu pre pacienta

V prípade, že Bezpečné lieky online nepoužívate, dodávatelia si môžu za online zasielanie návrhov pýtať poplatok. Je preto pre vás výhodné využívať obe služby, pretože sú do konca roka 2017 prístupné bezplatne.