Otvorený list Matejovi Tóthovi

 DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s. je jedným z hlavných partnerov slovenského reprezentanta v chôdzi na 50 km, Mateja Tótha. V súvislosti so situáciou týkajúcou sa jeho biologického pasu sme mu adresovali nasledujúci otvorený list.

Publikované: 10. 07. 2017

 Vážený pán Tóth,

pred rokom sme s napätím sledovali Váš boj o olympijskú medailu v brazílskom Riu de Janeiro, v ktorom ste svojím obdivuhodným výkonom, húževnatosťou a odhodlaním zaslúžene zvíťazili. Vďaka Vám získalo Slovensko v atletike prvé olympijské zlato v histórii.

Dnes sa na Vás opäť upriamuje pozornosť nielen športovej verejnosti. Informácie o nezrovnalostiach vo vašom biologickom pase a z toho vyplývajúcej suspendácie nás, podobne ako státisíce ostatných Vašich fanúšikov, šokovali.

Ako jeden z Vašich hlavných partnerov by sme Vás však chceli uistiť, že ani na okamih sme nezapochybovali o Vašej čestnosti. Naďalej stojíme pri Vás, máte našu plnú dôveru, podporujeme Vás aj v tomto, možno ešte ťažšom boji, ako bol ten v Riu 2016.

Veríme, že pravda je na Vašej strane a že sa Vám podarí vyvrátiť akékoľvek pochybnosti Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF). Jej rozhodnutie Vás obralo o možnosť opäť predviesť svoje schopnosti, talent a poctivú prácu na blížiacich sa Majstrovstvách sveta v Londýne 2017, čo považujeme za nespravodlivé.

Neoberie Vás však o povesť férového a statočného človeka, ktorý sa môže pozrieť každé ráno do zrkadla a celému svetu priamo do očí.

Prajeme Vám veľa síl.


Ing. Martin Kultan

generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera