Detských pacientov na infekčnom oddelení rozveseľujú rozprávkové motívy

Detská fakultná nemocnica v Košiciach už lieči malých pacientov okrem štandardnej liečby aj žiarivými farbami. Proti baktériám bojujú v krajšom a veselom prostredí. 

Publikované: 26. 08. 2017

Detské infekčné oddelenie zabezpečuje diagnostiku a liečbu detských infekčných ochorení. Ročne tam hospitalizujú viac ako 1 200 detských pacientov s rôznymi diagnózami. Najčastejšie sú to črevné ochorenia, napríklad salmonelóza, rotaviróza, ale aj vírusové a bakteriálne infekcie, ktorých priebeh je často veľmi nepríjemný a pre detský organizmus mimoriadne náročný. Dôvera spolu s Osmijankom uzdravenie malých pacientov urýchliť nedokážu, no už desať rokov sa snažia vyčariť im úsmev na tvári a zaujať veselými farbičkami. 

Detské oddelenia  väčšiny slovenských nemocníc, ktoré sme navštívili už dávno, nepripomínajú klasické sterilné a chladné nemocničné priestory. DFN v Košiciach je naším 41. projektom, kde sme spolu s Osmijankom vymaľovali všetky izby a chodby na infekčnom oddelení. Farebné vzory na stenách a postavičky z rozprávok zbavia nemocnicu strohosti, ktorá zvykne v deťoch vzbudzovať strach a obavy, a dodajú im pocit bezpečia a hravosti,“ generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

  Symbolického prestrihnutia pásky sa chopili (zľava): riaditeľka nemocnice Ingrid Urbančíková, generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan a riaditeľka OZ Osmijanko Jana Pecsérke Kubranská.

Od momentu, keď na našom oddelení vymaľovali prvú izbu, sme dostávali od našich pacientov a ich sprievodcov samé pozitívne ohlasy. Preto by sme sa v mene všetkých našich detských pacientov chceli poďakovať  zdravotnej poisťovni Dôvera a občianskemu združeniu Osmijanko za zútulnenie  priestorov oddelenia,“ uzatvára MUDr. Dana Hudáčková, primárka detského infekčného oddelenia.