Finančnú podporu získalo 15 organizácií

Dvakrát do roka vyhlasujeme výzvu pre komunity, združenia či nadácie, ktorým na chod svojich aktivít chýbajú potrebné financie. Jesenné kolo piateho ročníka Grantového programu Dôvera potešil až 15 organizácií sumou do 1 000 eur.

Publikované: 04. 12. 2017

Spolu sme prijali až 57 žiadostí o grant. Z nich sme vybrali 15 projektov, ktoré spĺňali niektoré z nasledovných podmienok:

  • rozvoj spolupráce s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti,
  • zavádzanie doplnkových aktivít k liečebnému procesu,
  • podpora vzdelávania a výmena skúseností v oblasti zdravotnej starostlivosti,
  • zútulňovanie prostredia zdravotníckych zariadení,
  • prevencia, aktívne športovanie a zdravý životný štýl.

Podporu v celkovej výške 14 000 eur získalo 15 projektov z celého Slovenska, ktoré ich navrhovatelia začnú realizovať v termíne od januára do júla 2018.

Medzi podporenými projektmi boli aj:

Canisterapia pre rodiny v starostlivosti detského mobilného hospicu je projekt organizácie Svetielko nádeje z Banskej Bystrice. Finančne pomáha rodinám, ktorých dieťa ochorelo na rakovinu, s nákladmi na lieky či hospitalizáciu.


Organizácia Športuj srdcom zo Svitu pripravuje charitatívny beh pod názvom ALS Memoriál Jána Svočáka - Podtatranský krosový polmaratón. Výťažok z akcie každoročne pomáha ľuďom, ktorí trpia chorobou známou ako Amyotrofická laterálna skleróza. 


Projekt Radosť z pohybu organizácie Krízové stredisko "SOS" Hurbanovo je určený pre deti z disharmonického rodinného prostredia. Do centra prichádzajú deti týrané, zanedbávané a zneužívané.


Zoznam všetkých podporených projektov nájdete TU