Lieky si vyberiete už aj cez mobilnú aplikáciu Dôvera

Mobilná aplikácia Dôvera má opäť novú funkcionalitu - v lekárni si ňou vyberiete predpísané lieky či zdravotnícke pomôcky. Aj bez papierového predpisu či poukazu. Funkcionalita je stále v beta verzii, budeme radi, ak nám ju pomôžete zlepšiť.

Publikované: 30. 01. 2018

Od januára 2018 by mali lekári postupne takmer všetky recepty (až na výnimky v zákone) vystavovať v elektronickej podobe. Túto povinnosť im prináša nový elektronický systém zdravotníctva ezdravie. Poistencovi tak bude stačiť na výber svojich liekov preukaz poistenca alebo občiansky preukaz. A poistencom Dôvery mobilná aplikácia Dôvera.

Lieky si vyberiete už aj cez mobilnú aplikáciu Dôvera

V nej si okamžite po predpísaní lieku môžu skontrolovať, aké lieky, v akom dávkovaní im predpísal ich lekár. A ak nájdu nezrovnalosť, napríklad, ak lekár na nejaký liek zabudol, stačí to vybaviť ešte v ambulancii počas návštevy.

Ako si vybrať v lekárni svoje lieky z mobilu?

Recepty nájdete v Menu a dostanete sa sem troma spôsobmi:

1. z push notifikácie: zasvieti na zamknutej obrazovke, kliknutím na notifikáciu sa dostanete k receptom

2. rýchla voľba: ak ste prihlásený, kliknete na ikonku apky a na obrazovke v pravom dolnom rohu je ikonka Recepty na lieky

3. z hlavnej obrazovky aplikácie - v ľavom hornom rohu je vstup do Menu, kde sa nachádza aj časť Recepty na lieky.

Vaše údaje, samozrejme, chránime, preto sa do samotného receptu s predpísaným liekom dostanete len cez vstupný PIN-kód.

Rodičom zobrazujeme aj predpisy ich detí do 18 rokov veku. Tieto môže vyzdvihnúť ktorýkoľvek z rodičov, poistencov Dôvery, ktorý má svoje dieťa pridané v aplikácii.

Keďže elektronizácia v zdravotníctve je stále len v počiatočnom štádiu rozbehu, je možné, že nie v každej lekárni vám vydajú recept cez mobilnú aplikáciu. Aby v lekárni akceptovali recepty aj z mobilnej aplikácie, je potrebné, aby lekár pri predpise recept platne elektronicky podpísal (cez ePZP kartu).

Ďalšie otázky k receptom v mobile? Pozrite si našu poradňu.

K receptom zobrazujeme aj ďalšie dôležité údaje:

 • Kde je najbližšia otvorená lekáreň, v ktorej vám vydajú lieky, dietetické potraviny či pomôcky na elektronický recept
 • Či na váš liek nie je zo zákona povinnosť mať len papierový predpis
 • Aká je platnosť vášho receptu, koľko dní máte ešte na jeho vyzdvihnutie
 • Dávkovanie lieku, ako vám ho predpísal lekár
 • Zoznam už vydaných liekov - pol roka spätne

Mobilná aplikácia je pre vás užitočná, ak: 

Lieky si vyberiete už aj cez mobilnú aplikáciu Dôvera

 • strácate prehľad o tom, kedy si vziať tabletku. Prehľadná informácia o dávkovaní liekov je určená práve vám. Už si nemusíte zapisovať dávkovanie lieku na papierik, nájdete ho kedykoľvek vo svojom mobile.
 • vaše dieťa ochorelo a potrebuje lieky. Obaja rodičia súčasne majú podrobný prehľad o liekoch pre svoje deti, prístup k informáciám o týchto liekoch a zaručenú informáciu o platnosti receptov.
 • potrebujete niečo vedieť o vašom predpísanom lieku. Na jeden klik sa dostanete k príbalovému letáku so všetkým podstatným. Ak vám aj potom zostanú nezodpovedané otázky, priamo z mobilnej aplikácie môžete zavolať službu DôveraLinka24 a spýtať sa lekára.
 • ste dostali novú zdravotnícku pomôcku. Vďaka novinke v mobilnej aplikácii nájdete najbližšiu výdajňu, kde si ju môžete vyzdvihnúť aj informáciu do kedy je poukaz na pomôcku platný, aby ste neprišli neskoro.

Pripravujeme: ďalšie novinky v mobilnej aplikácii Dôvera:

Už teraz pripravujeme ďalší rozvoj mobilnej aplikácie. Funkciu, ktorá prináša prehľad o receptoch a poukaz plánujeme rozšíriť o:

 • informácie o liekových interakciách, teda nežiadúcich kombináciách vašich liekov,
 • poradenstvo, ako ušetriť na vašich liekoch, teda či existuje alternatíva vášho lieku v podobne lieku s rovnakým účinkom ale s nižším doplatkom pacienta,
 • možnosť overiť si, či vám predpísaný liek majú vo vašej lekárni,
 • možnosť rezervovať si liek v lekárni, tak aby ste mali istotu, že ho dostanete.

Ešte nemáte mobilnú aplikáciu Dôvera? Tu si ju stiahnite:

Ďalšie informácie o mobilnej aplikácii nájdete na tejto stránke .