Prispeli sme na rekonštrukciu rehabilitačného oddelenia

Priestory fyziatricko-rehabilitačného lôžkového oddelenie (FRO) Nemocnice Svet zdravia v Galante prešli renováciou. Piestory, ktoré mesačne navštívia desiatky pacientov po cievnej mozgovej príhode alebo ortopedických operáciách, nemocnica vynovila za vyše 35-tisíc eur. Rekonštrukciu finančne podporila aj Dôvera.

Publikované: 13. 07. 2018

Rekonštrukcia trvala štyri mesiace. Najväčšiu sumu nemocnica investovala do nutnej výmeny podláh. Priestor je vymaľovaný, pribudli umývateľné tapety s prírodnými motívmi a v izbách boli nedávno vymenené aj okná. Pacienti získali tiež vynovenú kuchynku a jedáleň, kde pribudli napríklad aj špeciálne stoly pre pacientov po operácii chrbtice. 

Prispeli sme na rekonštrukciu rehabilitačného oddelenia Slávnostne otvorené FRO oddelenie. V strede zľava: Martin Kultan (generálny riaditeľ Dôvery, primárka FRO Liliya Mičulíková, zastupujúca riaditeľka nemocnice Drahomíra Bollová, generálny riaditeľ Svet zdravia Vladimír Dvorový, primátor Galanty Peter Paška.

 „Oddelenie sa teší veľkej obľube, počas mesiaca sa staráme v priemere o 60 až 80 pacientov. Rehabilitovať k nám chodia nielen ľudia z celého regiónu, ale aj z Bratislavy, Trnavy, Piešťan či z Martina. Aj preto sme chceli investovať do potrebnej revitalizácie oddelenia a priniesť tak pacientom vyššiu bezpečnosť a väčší komfort,“ vysvetľuje námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Drahomíra Bollová.

Prispeli sme na rekonštrukciu rehabilitačného oddelenia Odborné vybavenie oddelenia bolo doplnené o tzv. rehabilitačný chodník, ktorý vytvorili samotní odborní zamestnanci oddelenia pod vedením vedúceho fyzioterapeuta. Bezpečnosť pacientov nemocnica posilnila tiež novými nástennými držadlami po celej chodbe.  

V Galante rehabilitujú aj futbalisti Spartak Trnava

FRO poskytuje komplexnú rehabilitačnú starostlivosť pre pacientov s ochoreniami pohybového a nervového systému, po úrazoch, operáciách či pri funkčných a štrukturálnych poruchách. Práve tam chodia rehabilitovať aj futbalisti majstrovského tímu Spartak Trnava, oddelenie sa totiž špecializuje tiež na rehabilitáciu športovcov.

Na slávnostnom otvorení sa osobne zúčastnili Ján Vlasko a Štefan Pekár z A tímu trnavského Spartaka, ktorí sú pre aktuálne zranenia mimo súťažnej záťaže a sú pod dohľadom fyzioterapeutov a lekárov na rehabilitačnom oddelení.

Prispeli sme na rekonštrukciu rehabilitačného oddelenia

Na rekonštrukciu oddelenia finančne prispela aj naša poisťovňa, ktorá so sieťou nemocníc Svet zdravia intenzívne spolupracuje na skvalitňovaní a zútulňovaní mnohých oddelení.

„Renovácia nemocničných priestorov je jedným z našich dlhodobých projektov. A vítajú to nielen naši poistenci. Hoci mnohí potvrdia, že zdravotná starostlivosť je v našich nemocniciach na vysokej úrovni, ich dojem z hospitalizácie často kazí práve neútulné prostredie a zastarané vybavenie. Verím, že toto zrenovované oddelenie poskytne pacientom väčší komfort a rýchlejšiu rekonvalescenciu,“ vysvetlil Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.