Prešovská poliklinika má nové ambulancie aj dojčenský kútik

Najväčšia poliklinika v Prešove ProCare na sídlisku Sekčov predstavila svojim pacientom dve významné novinky. Kompletne zmodernizovala dve ambulancie pre deti a dorast a pre mamičky vznikol v poliklinike dojčenský kútik. Realizáciu oboch projektov finančne podporila naša zdravotná poisťovňa.

Publikované: 23. 09. 2019

Prešovská poliklinika má nové ambulancie aj dojčenský kútik Vďaka renovácii priestorov a novému medicínskemu vybaveniu pôsobia priestory pediatrických ambulancií aj čakárne omnoho príjemnejšie. V dvoch ambulanciách, kde sa denne vystrieda až tridsať detských pacientov poliklinika zrevitalizovala všetky štyri miestnosti. Vymenila vonkajšie dvere, zakúpila nový nábytok pre lekárov a pre sestry, prebaľovacie pulty do čakárne, liekové skrine a inštrumentálne stolíky. Steny sú skrášlené kreatívnymi tapetami.

„Som rád, že naše ambulancie vytvárajú pre detských pacientov liečivé prostredie, v ktorom sa všetci lepšie cítia,“ povedal pri odovzdaní Karol Tanyasi, riaditeľ Polikliniky ProCare Prešov.

Prešovská poliklinika má nové ambulancie aj dojčenský kútik Komfort aj pre mamičky

Okrem toho sa v poliklinike tešia z ďalšej novinky. Na základe podnetov mamičiek v nej zriadili aj prvý dojčenský kútik. Budovu najväčšieho mestského ambulantného centra denne navštívia stovky návštevníkov. Matkám, ktoré potrebujú ísť na vyšetrenie so svojím bábätkom dopraje komfort a súkromie v príjemnom prostredí a v bezpečnej vzdialenosti od chorých pacientov.

Prešovská poliklinika má nové ambulancie aj dojčenský kútik Priestor na dojčenie vznikol v zrekonštruovanej časti polikliniky na pracovisku fyziatrie a rehabilitácie na prvom poschodí. Matky v ňom nájdu pohodlné kreslo, prebaľovací pult s paravánom. V blízkosti sa nachádza sociálne zariadenie s hygienickými potrebami.

„Lekárske vyšetrenie je pre každého z nás stresujúce. Zvlášť, keď ide o tých najmenších pacientov. Verím, že prijemné prostredie spolu s prvotriednou zdravotnou starostlivosťou spríjemní návštevu polikliniky všetkým mamičkám a ich deťom," doplnil Marián Faktor, člen predstavenstva Dôvery.

Sieť polikliník ProCare už dnes uvažuje o možnom rozšírení dojčenských kútikov aj na svoje ďalšie pracoviská.