Hniezdo záchrany vo Svidníku vzniklo aj vďaka Dôvere

Stali sme sa generálnym partnerom Hniezda záchrany vo Svidníku. Podporou projektov so zameraním na spoločenskú zodpovednosť  upozorňujeme na dôležitosť tém v oblasti ochrany zdravia a života.

Publikované: 27. 06. 2012

Koncom júna zástupcovia Dôvery v spolupráci s občianskym združením Šanca pre nechcených slávnostne otvorili nové Hniezdo záchrany vo Svidníku. Hniezda záchrany vznikajú na Slovensku od roku 2004 z iniciatívy občianskeho združenia Šanca pre nechcených. Ide o verejne prístupné inkubátory, kde je možné anonymne odložiť nechcené novorodeniatko do 6-tich týždňov od narodenia.

Tešíme sa, že sme sa mohli stať generálnym partnerom hniezda práve vo Svidníku, ktorý patrí k ekonomicky aj sociálne menej silným regiónom Slovenska. Práve v takomto prostredí, viac než kdekoľvek inde, je potrebné poskytnúť pomoc matkám v núdzi,“ vyjadril postoj poisťovne generálny riaditeľ Martin Kultan.

V oblasti spoločenskej zodpovednosti si budujeme dlhodobé vzťahy s mnohými organizáciami, občianskymi združeniami, ale aj jednotlivcami. Svojimi aktivitami prispievame k skvalitňovaniu prostredia v nemocniciach, špeciálne na detských oddeleniach v podobe renovácie detských kútikov, ktoré deťom spríjemňujú chvíle strávené liečbou. 

Venujeme sa aj prevencii a zdravému životnému štýlu, či už prostredníctvom podpory projektu Moja krvná skupina, ktorý sme spustili pre vzácnych hrdinov - darcov krvi a taktiež podporujeme oceňovanie práce profesionálnych zdravotníkov pod názvom Biele srdce.