Aktuality

Stanovisko k zastaveniu exekúcií

Koľko volebných hlasov získame zastavením exekúcií? Asi takto by sa dalo odôvodniť schválenie populistického vládneho zákona o zastavení exekúcií.

Pridané 26. 06. 2019
Kde platíme za antibiotiká najviac? Pozrite sa na mape

Podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb sú príčinou 33-tisícov úmrtí ročne baktérie, na ktoré nezaberajú žiadne antibiotiká. Tento problém sa volá antibiotická rezistencia a jednou z príčin je zbytočné/nadmerné užívanie antibiotík.

Pridané 28. 05. 2019
Povinné očkovanie najviac odmietajú vo veľkých mestách

Najnižšia miera povinne očkovaných detí na Slovensku je vo väčších mestách, najmä v Bratislave a v Košiciach. Hoci na prvom mieste tejto štatistiky sú Medzilaborce, nasledujú okresy v Bratislavskom kraji a košické okresy. Vyplýva to z údajov Dôvery o úhrade vakcín pre deti do dvoch rokov.

Pridané 28. 05. 2019
Úraz pri mori a váš európsky preukaz už dávno neplatí? Máme riešenie

Predstavte si nasledovnú situáciu. Ste na dovolenke v zahraničí, no máte smolu. Pri prechádzke ste si vytkli členok a potrebujete vyšetrenie u lekára. Vaši blízki vás odvezú do najbližšej nemocnice, no tam zistíte, že váš európsky preukaz zdravotného poistenia  je už pol roka neplatný.

Pridané 09. 05. 2019
Dočasná nedostupnosť služby Dôveralinka24

Ospravedlňujeme sa za dočasnú nedostupnosť služby Dôveralinka24. Od 1. mája 2019 službu neposkytujeme, no pracujeme na jej opätovnom spustení do prevádzky.

Pridané 29. 04. 2019
Príďte na Festival zdravia a vyhrajte elektrickú kolobežku

V 24 mestách Slovenska máte počas celého mája a júna možnosť preveriť si rýchlo a zadarmo svoj zdravotný stav, vyšetriť cievy a zistiť svoju krvnú skupinu. Odborníci  vám poradia ako zvládať stres, správne sa starať o ústnu dutinu a zmerajú stav vlasovej pokožky. Dermatoporadca vám vyšetrí pleť a odporučí najvhodnejšiu starostlivosť.  O vašu stuhnutú šiju sa postará skúsený fyzioterapeut. Taje ľudského tela spoznáte na vlastné oči vďaka virtuálnej realite. Navyše máte možnosť súťažiť o skvelú elektrickú kolobežku.

Pridané 25. 04. 2019
Poznáte novinky zákona o lieku? Napríklad kedy zablokovať recept?

 Od januára tohto roku môžu lekárnici využívať blokovanie receptu, aby nevypršala jeho platnosť a pacient nemusel chodiť k lekárovi po nový. Zákon o lieku priniesol aj ďalšie novinky, o ktorých by mal vedieť lekár i lekárnik.

Pridané 18. 04. 2019
Najčastejšie problémy pri vykazovaní lekárenskej starostlivosti

 Vykazovanie lekárenskej starostlivosti formou dispenzačných záznamov v praxi prinieslo niekoľko otázok, s ktorými si poskytovatelia niekedy nevedia dať rady alebo ich uvádzajú nesprávne. Ponúkame vám prehľad tých najčastejších aj s našimi odporučeniami.

Pridané 18. 04. 2019
Lekárne čakajú nové pravidlá. Peniaze môžu dostať skôr

 Súčasný spôsob zúčtovania lekárenskej starostlivosti skončí v polovici tohto roka. Od júna 2019 musia všetky lekárne povinne prejsť zo zasielania dávok na zasielanie dispenzačných záznamov. Len tak dostanú od poisťovní peniaze. Od Dôvery dokonca výrazne skôr, ako dnes.

Pridané 18. 04. 2019
Služba eRecept vo verzii V2 končí!

Používate staršiu verziu služby eRecept V2? Od 31.5.2019 pristúpia NCZI a zdravotné poisťovne k jej vypnutiu. Viac cez ňu nebude možné vytvárať a zasielať elektronické záznamy do NZIS.

Pridané 11. 04. 2019