Aktuality

V Železničnej nemocnici v Košiciach sa vynovilo 590 miest na sedenie

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia spoločne so zdravotnou poisťovňou Dôvera zrealizovali generálnu výmenu lavičiek už aj Železničnej nemocnici v Košiciach. 

Pridané 26. 08. 2017
Nová recepcia prinesie pacientom informačný servis ako v hoteli

Všetky potrebné informácie budú v nemocnici na jednom mieste

Pridané 26. 08. 2017
Z dohody medzi lekármi a Dôverou budú ťažiť pacienti

Menej čakania pred ambulanciami, lepší manažment poskytovania zdravotnej starostlivosti a rýchlejší prístup ku špecialistom. To sú hlavné benefity pre pacientov, ktoré vyplývajú z najnovšej dohody zdravotnej poisťovne Dôvera a Asociácie súkromných lekárov SR (ASL SR).

Pridané 09. 08. 2017
DôveraPomáha nečakať
Projekt DôveraPomáha vám ponúka jedinečnú možnosť bezplatne sa objednať na vyšetrenie k vybraným ambulantným lekárom v riadnych ordinačných hodinách. Sieť vyše 180 spolupracujúcich ambulantných špecialistov vo viac ako 43 odbornostiach zabezpečuje široký výber lekárov tak, aby sme vám pomohli zabezpečiť odborné vyšetrenie, ktoré potrebujete.
Pridané 04. 08. 2017
Dôvera na Facebooku

S prvým augustovým dňom sme spustili firemnú facebookovú (FB) stránku.

Pridané 02. 08. 2017
Inkubátor pomáha bábätkám a novorodenecké oddelenie lieči farbami

Novým inkubátorom a vymaľovaným novorodeneckým oddelením pre malých pacientov sa od dnešného dňa pýši  Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. O skvalitnenie zdravotnej starostlivosti pre najmenších sa postarala zdravotná poisťovňa Dôvera.

Pridané 01. 08. 2017
Stanovisko k vyhláseniam ZAP

So zástupcami Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) sme pripravení rokovať o ďalšom zvýšení úhrad. Ako vždy však požadujeme, aby vyššie platby viedli k merateľnému zvyšovaniu kvality zdravotnej starostlivosti (napr. menej komplikácii pri liečbe), efektivity poskytovania zdravotnej starostlivosti (napr. nižšie náklady na lieky) alebo  k zlepšeniu manažmentu pacienta (napr. menej návštev pacienta v ambulancii). Úžitok musí pocítiť v prvom rade pacient.   

Pridané 24. 07. 2017
Ročné zúčtovanie poistného za rok 2016

Aj tento rok urobíme ročné zúčtovanie poistného za rok 2016 za poistencov, ktorí boli našimi poistencami k 31. decembru 2016. Poistenec ani jeho zamestnávateľ si sami ročné zúčtovanie nevykonávajú.

Pridané 17. 07. 2017
Bezpečné lieky online súčasťou národného ezdravia

Zdravotné poisťovne a Národné centrum zdravotníckych informácií sa dohodli na spolupráci pri zavádzaní elektronizácie zdravotníctva. Existujúce elektronické služby poisťovní na predpis a výdaj liekov a pomôcok, čiže aj Bezpečné lieky online, sa stávajú súčasťou štátneho Modulu erecept. Pre predpisujúcich lekárov, lekárne a výdajne bude využívanie Modulu povinné od 1. januára 2018.

Pridané 11. 07. 2017
Otvorený list Matejovi Tóthovi

 DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s. je jedným z hlavných partnerov slovenského reprezentanta v chôdzi na 50 km, Mateja Tótha. V súvislosti so situáciou týkajúcou sa jeho biologického pasu sme mu adresovali nasledujúci otvorený list.

Pridané 10. 07. 2017