Pre väčšinu budú Bezpečné lieky online opäť zadarmo

Do konca tohto roku garantujeme bezplatné užívanie služby Bezpečné lieky online väčšine lekárov a lekárnikov. Dohodli sme sa na tom s najväčšími dodávateľmi  ambulantného aj lekárenského softvéru.

Publikované: 09. 02. 2016

Zoznam softvérových spoločností, ktoré poskytujú službu BL online pre lekárov bezplatne, nájdete tu.

Zoznam softvérových spoločností, ktorí ju poskytujú zadarmo pre lekárnikov, nájdete tu.

Poplatok za užívanie služby Bezpečné lieky online si už tento rok môžu účtovať dodávatelia softvéru, s ktorými sme sa na bezplatnosti pre lekárov a lekárnikov nedohodli. Upresňujeme, že poplatok si účtujú prevádzkovatelia softvérov, nie zdravotná poisťovňa Dôvera.

Odmeňujeme

Naopak, za aktívne využívanie služby a teda za vyššiu kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti lekárov finančne odmeňujeme. Lekár tak môže získať v priemere až 840 eur ročne navyše, mnohí ešte viac.

Naším zámerom je, aby službu  využívalo čo najviac poskytovateľov a tým zvyšovali bezpečnosť liečby našich poistencov. Lekári majú vďaka službe Bezpečné lieky online aktuálny prehľad o liečbe a najmä užívaných liekoch svojich pacientov priamo v počítači a v reálnom čase. Lekárnici zasa nemusia manuálne prepisovať údaje z receptu a vedia si online overiť poistencov Dôvery.

Služba je dostupná pre všeobecných lekárov i špecialistov (pre zubných lekárov v obmedzenej verzii).