Ako zúčtovať neodkladnú starostlivosť

Pri potvrdzovaní a úhrade neodkladnej zdravotnej starostlivosti nám bezodkladne zašlite žiadosť.

Aktualizované: 22. 02. 2012

Postup v prípade poskytovania neodkladnej starostlivosti je nasledovný:

  1. Požiadate o potvrdenie, či ide o neodkladnú zdravotnú starostlivosť tak, že vyplníte formulár, ktorý nájdete tu.
  2. V žiadosti vyplníte všetky povinné položky, vrátane uvedenia kódov výkonov, ktoré ste pri neodkladnej zdravotnej starostlivosti poskytli, ich počtu a adresy elektronickej pošty, na ktorú Vám máme zaslať notifikáciu a odpoveď.
  3. Vyplnenú žiadosť odošlite bezodkladne, najneskôr však do 24 hodín stlačením tlačidla „Odoslať“ v dolnej časti formulára.
  4. Do 24 hodín od doručenia žiadosti vám potvrdíme, či ide o neodkladnú zdravotnú starostlivosť. A to na e-mail, ktorý určíte.

Ak s nami nemáte podpísanú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, neodkladnú zdravotnú starostlivosť vykážte v samostatnej faktúre aj samostatnej dávke. Úhrada potvrdenej neodkladnej  zdravotnej starostlivosti v týchto prípadoch sa uskutoční  maximálne v rozsahu potvrdenom poisťovňou a v cenách obvyklých.

Najčastejšie sa pýtate

Ako si overím, či nie je môj pacient dlžník?

Zadajte rodné číslo vášho pacienta, prípadne jeho meno a priezvisko na tejto stránke. Hneď vidíte výsledok. Pacient s nárokom len na neodkladnú starostlivosť je podfarbený červenou. Tomu uhradíme len neodkladnú starostlivosť, odkladnú si hradí sám. 

Výhodu majú lekári s aktivovanou bezplatnou službou Elektronická pobočka. V nej je vyhľadávanie v zozname jednoduchšie (nie je potrebné zadávať overovací kód).

Čítať celú odpoveď
Ako si overím, či je môj pacient váš poistenec?

Využite overenie na tejto stránke. Stačí zadať rodné číslo vášho pacienta, online vám dáme vedieť, či ho evidujeme ako nášho poistenca alebo nie. Ak nie, môže vám pomôcť portál Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Čítať celú odpoveď
Aký je kód zdravotnej poisťovne Dôvera?

 Kód je 24.

Čítať celú odpoveď

Súvisiace články

Ako zašlete dávku
hospiCOM a hlásenie hospitalizácií