Príbehy diabetikov

27.05.2020

Od detstva nejem sladkosti, no cukrovka mi život aj tak osladila

Predstavte si, že od svojich desiatich rokov nejete sladkosti, na tanieri mávate viac zeleniny ako múky a zemiakov, a aj tak sa vám do života vkradne cukrovka. Takýto „podraz“ zažila aj pani Jarmila z Komárna.
03.04.2020

Cukrovku som za kamarátku neprijala. Naučila som sa s ňou ale žiť

Pred tromi rokmi po dlhodobej chrípke a zápale priedušiek, ktoré okrem liekov riešila aj rôznymi čajmi s medom, sa organizmus pani Anny vzbúril. Prvé dve pliagy vystriedala ešte horšia - diabetes II. typu.
21.01.2020

Keď poézia lieči

Pán Jozef žije s cukrovkou už 39 rokov. S nadsádzkou teraz hovorí: „Je to životná istota, ktorú nemôžem stratiť, nikto mu ju neukradne, nesprivatizuje, neznárodní, zostáva so mnou v dobe životných výhier i prehier.“ Naučil sa s ňou žiť aj vďaka poézii.
05.09.2019

Keď mi dovolili jesť všetko, schudla som 14 kíl

Behom troch mesiacov pribrala 45 kíl. Stalo sa to po tom, ako pani Eve zistili ochorenie štítnej žľazy a dali jej lieky. Že si nadváhu nespôsobila sama, cukrovku nezaujímalo – pridala sa „do partie“.
05.09.2019

Cukrovku prijal s pokojom Angličana

Prvé príznaky cukrovky sa u Jaroslava objavili, už keď mal 30 rokov.
26.06.2019

Cukrovka sa dá rozchodiť

Ráno bez niekoľkokilometrovej prechádzky si už ani nevie predstaviť.
30.04.2019

Klamal samého seba. Dnes má svoj cukor pod kontrolou

Cukrovku 2. typu zistili pánovi Jozefovi zhruba pred piatimi rokmi pri odberoch krvi. Vedel, že má na diabetes predispozície, keďže jeho otec si pichal inzulín, svojej chorobe nevenoval pozornosť.
15.10.2018

Edukácie zmenili život celej rodine. K lepšiemu

Má o desať kíl menej a oveľa viac energie ako kedysi. Kým sa naučila žiť s cukrovkou, vyskúšala (neúspešne) všeličo. Pomohli jej až edukácie a program DôveraPomáha diabetikom. Pani Jana Malatínová patrí k tým diabetikom, u ktorých sa cukrovka objavila ešte pred 40-tkou.
15.10.2018

Radšej prišla o 30 kíl, než o nohu a žije nový život

Pred dvomi rokmi vážila 98 kíl, dnes váži 66. Program DôveraPomáha diabetikom pani Helene Králikovej pravdepodobne zachránil nohu, na ktorú si už robila zálusk cukrovka.
27.08.2018

Herec Marián Labuda: „Nenechajte cukrovku vziať vám to najcennejšie“

Marián Labuda nám porozprával o tom, ako cukrovka poznačila jeho život i život jeho blízkych. Preto sa snaží bojovať proti tejto chorobe a podporovať tých, či si pred ňou zakrývajú oči alebo zmenu svojho životného štýlu odkladajú na neskôr.