Newsletter programu DôveraPomáha diabetikom august / 2016
yZEY.loho_jpg.jpg 
V októbri 2015 sme sa ako prvá zdravotná poisťovňa v strednej Európe vydali na úplne novú a neprebádanú cestu – zavádzanie programov starostlivosti o chronicky chorých pacientov. Snažíme sa tým zlepšiť dlhodobý zdravotný stav a celkovú kvalitu života pacientov. Od spustenia programu ubehol skoro rok a nás veľmi teší, že ho využíva už viac ako 2000 našich poistencov. Tým to však pre nás nekončí, program sa snažíme stále rozvíjať a zlepšovať.
Chcete vedieť, čo nové sme pre vás pripravili?
1.jpg

MOTIVAČNÝ PROGRAM

Vy dodržiavate liečebný režim, rady lekára a staráte sa o svoje zdravie.  My vás za to odmeňujeme bodmi z motivačného programu. To je v skratke princíp motivačného programu. Prvé body ste získali za registráciu do programu, ďalšie body pravidelne získavate za účasť na edukačných stretnutiach. Edukácie berte zodpovedne, počet miest na nich je obmedzený. Preto ak sa objednáte a na edukáciu nakoniec neprídete,  môžete body aj stratiť.

Nazbierané body si môžete vymeniť za rôzne odmeny. K tomu potrebujete poukážky Plánu MEDIPARTNER, ktoré môžete odteraz získať oveľa jednoduchšie. Stačí, ak o to požiadate vášho edukátora na niektorej z pravidelných edukácií. Novinkou od 1.9.2016 je možnosť čerpať odmeny bez doplatku, celú odmenu si viete zaplatiť bodmi, nemusíte nič priplácať.  Zoznam partnerov, u ktorých môžete nakupovať poukážkou, nájdete na www.medipartner.sk, prípadne sa spýtajte svojho edukátora.  Nezabudnite, že pri platení nákupnou poukážkou Plánu Medipartner sa  potrebujete preukázať aj vašou klientskou kartou Medipartner.

Ako bonus sme si pre vás pripravili možnosť vymeniť vaše nazbierané body za obľúbenú knihu Varíme diabetikom. Obsahuje nielen presný návod na stravovanie diabetikov, ale aj zaujímavé recepty. Získate ju u vášho edukátora.


 
2.jpg
 

OBJEDNÁVKOVÝ SYSTÉM

Vedeli ste, že kvôli cukrovke má dnes na Slovensku poškodený zrak viac ako 60-tisíc ľudí, amputovanú končatinu viac ako 4-tisíc ľudí a viac ako 40-tisíc ľudí má poškodené obličky? Naši poistenci zapojení do programu DôveraPomáha diabetikom, majú jedinečnú možnosť bezplatne sa objednať k odborným lekárom na presne určený dátum a čas. Očný lekár, neurológ, nefrológ, angiológ - všetci títo odborníci sú pre vás veľmi dôležití, pomôžu vám predísť komplikáciám cukrovky alebo zmierniť ich priebeh. Absolvovať vyšetrenie u týchto špecialistov však nie je vždy jednoduché: priemerná doba čakania na vyšetrenie je až 2 mesiace a to už nehovoriac o nekonečnom vysedávaní v preplnených čakárňach. Vďaka objednávkovému systému je toto minulosťou a na vyšetrenie sa viete rýchlo a ľahko objednať.


 
3.jpg

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE 

V máji a júni 2016 sme pre vás pripravili  súťaž o sto kníh Márie Štefákovej Varíme diabetikom. Stačilo napísať krátky príbeh o svojom živote s cukrovkou a  edukácii.
Záujem bol veľký, všetkým vám, ktorí ste sa do súťaže zapojili, patrí veľká vďaka.

Každý váš príbeh sme čítali s veľkým rešpektom a s úctou. Jeden z nich vyberáme pre inšpiráciu:

„...keď som súhlasila s edukačným programom, myslela som si, že tam budem počúvať iba o chudnutí, že tam na nás bude niekto neustále tlačiť, aby sme jedli to či ono, ba dokonca, že nás niekto bude merať a kárať nás, ale hneď pri prvom sedení som bola milo prekvapená. Program je dobre pripravený, riešime tam problémy súvisiace s našim ochorením a to príjemnou nenásilnou formou, delíme sa o poznatky v oblasti stravy či celkového spôsobu života. Zrazu mi to ochorenie nepripadá až takéhrozné. Zamýšľam sa nad úpravou stravy a chybám, ktoré sem-tam robím, sa snažím vyhýbať. Odmerky, ktoré sme dostali na edukácii, sú výborným pomocníkom. Ocenili ich aj niekoľkí zdraví kolegovia, ktorým som ich ukázala,  rovnako aj knižku s tanierom, ktorú si so záujmom odfotili.  Mnohým, čo majú len problém s nadváhou, by sa takéto vecičky zišli. Pani Cardová je veľmi príjemná osôbka, s trpezlivosťou nám vysvetľuje všetko, na čo sa pýtame, komunikuje s nami s prehľadom a situáciu okorení niekedy aj vtipom. Tieto posedenia sú veľmi príjemné a už teraz môžem povedať, že ani trochu neľutujem, že som sa prihlásila a teším sa na ďalšie stretnutie.“

Jana L., KošiceRegistrovať do programu sa môže každý poistenec Dôvery, ktorý má diabetes 2. typu, je starší ako 18 rokov a jeho ošetrujúci diabetológ je zapojený v programe. Program zatiaľ prebieha iba vo vybraných okresoch. Viac informácií o programe, zapojených regiónoch a lekároch získate na stránke www.dovera.sk/cukrovka alebo na Zákaznickej linke 0850 850 850.hnQC.print_jpg.jpg 3voI.preposlat_jpg.jpg 
keN2.5_jpg.jpg
  Tento newsletter zasiela zdravotná poisťovňa Dôvera. Rešpektujeme Vaše súkromie.