Newslatter Dôvera

Newsletter programu DôveraPomáha diabetikom

02 / 2017

PRIESKUM SPOKOJNOSTI

Koncom minulého roka sme vás oslovili, aby sme zistili, ako ste s naším programom spokojní, čo vám v ňom chýba, čo by ste vylepšili. Na názor sme sa pýtali tých z vás, ktorí ste sa zúčastnili aspoň dvoch edukácií, ale aj tých, ktorí ste na edukácie prestali chodiť. Celkovo sme získali odpovede od 400 pacientov.

A tie nás naozaj veľmi potešili. Pretože výrazná väčšina odpovedí bola pozitívna . Pri otázke, či by ste chceli pokračovať v programe, až 93% opýtaných odpovedalo, že áno. Najviac vás zaujali informácie o stravovaní a cukrovke ako takej, ale páčila sa vám aj možnosť vymieňať si svoje skúsenosti s ostatnými diabetikmi. A keď prišla reč na to, čo by ste navrhli vylepšiť, až 86% z opýtaných odpovedalo, že nič... Ostatní by privítali viac učebného materiálu či viac stretnutí.

Čo nás teší najviac, takmer všetci opýtaní nám potvrdili, že im program pomohol a veľa sa vďaka nemu naučili. Vyzdvihli tiež prácu našich edukátorov, pričom opýtaní najviac ocenili, že edukátor vysvetľuje jednotlivé témy zrozumiteľne, má dobré vedomosti o problematike a nájde si na pacienta čas, keď to pacient práve potrebuje.

Aj keď ste nás ohodnotili na výbornú, neznamená to, že sa s tým uspokojíme. Stále je čo zlepšovať, a my už na tom aj pracujeme.

PRIESKUM UŽITOČNOSTI

Druhým dotazníkom sme zisťovali, aký má náš program vplyv na vaše vedomosti o cukrovke, teda na koľko je pre vás reálne prínosný. Aj tu nás výsledky potešili. Ukázalo sa totiž, že vplyv programu na vaše vedomosti o cukrovke a ich využitie v praxi je veľmi výrazný.

Najlepšie vedomosti o ochorení majú tí z vás, ktorí ste absolvovali aspoň päť edukácií, pričom efekt sa začal prejavovať už po štvrtej edukácii. Už po návšteve druhej edukácie ste sa začali k svojmu zdraviu stavať zodpovednejšie. A čo je najdôležitejšie, potvrdilo sa, že viac ako 90 % pacientov zapojených v programe DôveraPomáha diabetikom uviedlo lepšie hodnoty glykovaného hemoglobínu a tlaku krvi , ako pacienti, ktorí v našom programe nie sú.

VARENIE SO ŠÉFKUCHÁRKAMI

V druhej polovici januára sme vás pozvali na spoločné varenie s uznávanými kuchárkami Anetou a Janicou, známymi aj z televíznej relácie Slovensko chutí. Záujem o varenie bol medzi vami obrovský a podľa vašich reakcií sme naše spoločné varenia pokojne mohli nazvať aj Diabetikom chutí. Prišli sme za vami do piatich miest, varili sme spolu 36 hodín a na tanier sme vám naložili spolu 1080 porcií. Ocenili sme, že viacerí z vás prišli aj so svojimi rodinnými príslušníkmi, aby sa aj oni presvedčili, že strava diabetika nemá byť nevábnou diétou, ale zdravým a chutným pôžitkom. Presvedčiť sa o tom môžu aj tí z vás, ktorí sa spoločného varenia nezúčastnili. Jedlá, ktoré sme varili, nájdete v našom špeciálnom receptári .

 

Ako prebiehalo spoločné varenie, sme sa vám rozhodli priblížiť aj formou krátkeho videa, ktoré si môžete pozrieť tu . Veríme, že sa zásady varenia, ktoré vám vysvetlili a názorne ukázali Aneta s Janicou, stanú súčasťou vášho každodenného života.

Takéto komunitné aktivity, ako bolo spoločné varenie, plánujeme robiť aj ďalej, už onedlho sa dozviete, čo sme pre vás ešte pripravili.

 

PREČÍTAJTE SI  rozhovor s Janicou, ktorý vyšiel v Košickom večeri.
Dozviete sa napríklad, že cukor je skrytý aj v rybacej konzerve.

VEDELI STE, ŽE v jednej porcii raňajkových cereálií je viac cukru, ako v šiške s džemom? Každá štvrtá skonzumovaná lyžica takýchto raňajok je vlastne lyžicou cukru...

SÚŤAŽ O KÚPELE
Aby sme Vás ešte viac motivovali k zmene k lepšiemu, pripravili sme pre vás súťaž o 3-dňový relaxačný pobyt v kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach. Stačí, že do 30.apríla 2017 vyplníte a podpíšete svoj individuálny plán zmeny a my vás zaradíme do žrebovania. Plán vám pomôže dosiahnuť ciele liečby, ktoré vám stanovil váš lekár. Ide o malé, jednoduché zmeny vo vašom každodennom živote, ktoré určite zvládnete. Napríklad vždy mať v chladničke nakrájaný kúsok zeleniny, pre prípad, že by ste dostali chuť na maškrtenie. Alebo dohodnúť sa s dcérou, či synom, že vždy v jeden deň v týždni vyzdvihnete vnúča zo škôlky – peši. Radi by sme vás aj takto motivovali k ešte výraznejšej zmene vášho životného štýlu (teda aj vášho zdravia) k lepšiemu.
Viac informácií získate u svojho edukátora.

Viac informacií je dostupných na www.dovera.sk/cukrovka

Tento newsletter zasiela zdravotná poisťovňa Dôvera. Rešpektujeme Vaše súkromie. Ak si neželáte, aby sme Vám ho zasielali, bezpečne sa odhláste na tomto mieste .