Vlastný poradca o cukrovke

09.12.2021

Vzdelávanie a poradenstvo o cukrovke už môžete využiť v každom kúte Slovenska. Edukátorka sa bude venovať len vám a vaším otázkam.

Ak vás trápi cukrovka 1., 2. typu, prediabetes či tehotenská cukrovka, telefonické poradenstvo je určené práve vám. Stačí sa prihlásiť do programu DôveraPomáha diabetikom. Urobiť tak môžete aj sami cez svoju Elektronickú pobočku. Nájdete ju na www.dovera.sk v pravom hornom rohu v podobe modrého tlačidla s nápisom Elektronická pobočka. Alebo kliknite priamo sem a prihláste sa svojím prihlasovacím menom a heslom. Následne vám príde overovacia SMS na váš mobilný telefón. V Elektronickej pobočke v záložke súhlasy vyberte a udeľte svoj súhlas DôveraPomáha pre DôveraPomáha diabetikom.

Neváhajte a využite to, že edukátorka sa bude venovať len vám. Môžete sa jej  pýtať v súvislosti s cukrovkou na všetko, čo vás zaujíma. Edukátorka je pripravená zodpovedať každú vašu otázku, ktorá nie je vyslovene určená pre lekára. Cez telefón ľahšie položíte aj takú otázku, ktorú by ste sa osobne opýtať neodvážili.

POZOR: Tento návod je pre tých záujemcov, ktorí ešte nie sú registrovaní v programe DôveraPomáha diabetikom. Ak už členom programu ste, tak individuálne telefonické vzdelávanie môžete využívať bez potreby sa nanovo prihlásiť.

Dialinka.jpg

Čo bude nasledovať po udelení online súhlasu v Elektronickej pobočke?
  • Je potrebné, aby ste vypísali a podpísali tlačivo plnomocenstva, ktoré vám pošleme na vašu korešpondenčnú adresu. Postupujte podľa bodov uvedených v sprievodnom liste.
  • Následne vložte vyplnené plnomocenstvo do priloženej obálky a pošlite nám ho späť. Poštovné hradíme za vás.
Čo je účelom plnomocenstva?

Vzdelávanie o diabete v programe DôveraPomáha diabetikom zabezpečuje pre zdravotnú poisťovňu Dôvera externá spoločnosť KLIENT PRO SK, s. r. o. Tá zamestnáva edukátorky, ktoré vedú telefonické vzdelávanie. Bez udeleného plnomocenstva vás edukátorka nevie kontaktovať, vzdelávať, ani vám poradiť.

Jej pomoc môže byť pre zlepšenie vášho zdravotného stavu veľmi dôležitá. Preto potrebuje poznať vašu momentálnu zdravotnú situáciu a klinické hodnoty, aby ste následne spolu hľadali cesty, ako ich vylepšiť (napr. znížiť váhu, upraviť glykovaný hemoglobín, cholesterol.)

Viac sa o výhodách programu dočítate tu.