Varili sme diabetikom s Anetou a Janicou

V januári sme za vami prišli do piatich miest, varili sme spolu 36 hodín a na tanier sme vám naložili spolu 1080 porcií. To všetko s Anetou a Janicou z Jem iné, ktoré ste mohli vidieť aj v relácii RTVS Slovensko chutí.

Publikované 16. 02. 2017

Takouto formou sme sa rozhodli pomôcť našim poistencom – diabetikom zvládnuť to, čo ich najviac trápi. Poradiť im ako sa pri cukrovke stravovať chutne bez toho, aby im strava škodila. Záujem o varenie bol medzi nimi obrovský, podľa ich reakcií sme naše spoločné varenia pokojne mohli nazvať aj Diabetikom chutí.

M9es_dovera_lv_20_jpg_578x304.jpg

Ocenili sme, že viacerí z nich využili možnosť prísť na spoločné varenie aj so svojimi rodinnými príslušníkmi, aby sa aj oni presvedčili, že strava diabetika nemá byť nevábnou diétou, ale zdravým a chutným pôžitkom.  Presvedčiť sa o tom môže každý, lebo jedlá, ktoré sme diabetikom navarili, sme uverejnili v našom špeciálnom receptári. Stiahnuť si ho môžete tu.

Ako prebiehalo spoločné varenie, sme sa vám rozhodli priblížiť aj formou krátkeho videa, ktoré si môžete pozrieť tu.

Varenie s Anetou a s Janicou však nebolo jedinou aktivitou, ktorú sme pripravili pre našich diabetikov zapojených do programu DôveraPomáha diabetikom. Pripravujeme pre nich aj ďalšie komunitné aktivity, ktoré im pomôžu lepšie zvládať život s cukrovkou.