Zoznam noviniek

Na odhalenie cukrovky stačí kvapka krvi

Ste z rodiny, kde sa vyskytla cukrovka? Trápi vás vysoký krvný tlak, nejaké to kilo navyše alebo stresujúca práca? Príďte si na Dni zdravia a prevencie dať zmerať cukor v krvi a overiť si, či nie ste jedným z tých, čo o svojej cukrovke ani netušia.

Pridané 04. 05. 2018
Na otázky o cukrovke odpovie DIALINKA

Máte otázky ohľadom cukrovky 1. alebo 2. typu, prediabetu či tehotenskej cukrovky? Neviete si rady? Zavolajte edukátorovi! DIALINKA je od Nového roka pre vás dostupná už na celom Slovensku.

Pridané 01. 02. 2018
Únava, smäd a plný mechúr. Poznáte to?

Jednou z príčin môže byť cukrovka. Podľa odborníkov žije na Slovensku až tretina ľudí s cukrovkou, ktorí o svojom ochorení zatiaľ nevedia. Preto, ak poznáte niekoho s týmito príznakmi, pošlite mu tento článok, možno mu tým zachránite zdravie.

Pridané 10. 11. 2017
Na zlepšenie kvality života diabetikov prispejeme sumou 25 000 eur

Len na Slovensku žije vyše 400-tisíc diabetikov a ich počet neustále rastie. Už vyše dvoch rokov pre nich prinášame kvalitnejšiu liečbu, bezplatné vzdelávanie, objednávkový systém a odmeňovanie poistencov v rámci programu DôveraPomáha diabetikom. Tentoraz sme sa rozhodli podporiť aj komunity, ktoré tak ako my hľadajú účinné zbrane proti cukrovke, a preto sme vyhlásili Grantový program DôveraPomáha diabetikom.

Pridané 08. 11. 2017
Diabetici nachodili s Matejom Tóthom neuveriteľných 598-tisíc krokov

V rámci programu DôveraPomáha diabetikom sa snažíme formou edukácií a zaujímavých udalostí pomôcť našim poistencom žiť plnohodnotný život s cukrovkou. Na komunitnej aktivite v Komárne a v Košiciach, ktorá bola zameraná na správny pohyb, našich diabetikov sprevádzal olympijský víťaz Matej Tóth. Spoločnými silami napokon zaznamenali skvelý rekord - nachodených neuveriteľných 598-tisíc krokov, ktoré boli zapísané aj do Slovenskej knihy rekordov. Video z týchto dvoch akcií si môžete pozrieť tu.

Pridané 06. 10. 2017
Každý piaty diabetik má poškodený zrak

Strata zraku ako dôsledok cukrovky je na Slovensku stále častejšia. Kým pred 20-timi rokmi mal poškodený zrak každý šiesty diabetik, dnes už je to každý piaty*. Pritom potrebné vyšetrenie zraku, ktoré vie strate predísť, absolvuje len polovica diabetikov.

Pridané 11. 08. 2017
Máme už 600 absolventov a pomáhame im ďalej

Už viac ako šesťsto diabetikov úspešne zvládlo celý cyklus ôsmich edukácií v rámci programu DôveraPomáha diabetikom. Tým však náš záujem o ich zdravie nekončí, sprevádzame ich životom s cukrovkou aj ďalej.

Pridané 11. 08. 2017
Príďte na komunitnú akciu s Matejom Tóthom

Pozývame vás na veľmi príjemné popoludnie s Matejom Tóthom, olympijským víťazom v chôdzi. Príde do Komárna a do Košíc špeciálne iba za vami - našimi diabetikmi zapojenými do programu DôveraPomáha diabetikom. Poďte sa s ním poprechádzať, porozprávať a zasúťažiť si.

Pridané 11. 08. 2017
Poďte sa prejsť s olympijským víťazom

Po spoločnom varení s Anetou a Janicou a spoločnom nakupovaní potravín pre vás na jeseň pripravujeme ďalšiu zaujímavú aktivitu. O tom, že aj obyčajná chôdza môže byť príjemným a zdraviu prospešným zážitkom sa vás bude snažiť presvedčiť priamo olympijský víťaz v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro Matej Tóth. 

Pridané 24. 05. 2017