Príbehy diabetikov

Keď mi dovolili jesť všetko, schudla som 14 kíl

Behom troch mesiacov pribrala 45 kíl. Stalo sa to po tom, ako pani Eve zistili ochorenie štítnej žľazy a dali jej lieky. Že si nadváhu nespôsobila sama, cukrovku nezaujímalo – pridala sa „do partie“.

Pridané 05. 09. 2019
Klamal samého seba. Dnes má svoj cukor pod kontrolou

Cukrovku 2. typu zistili pánovi Jozefovi zhruba pred piatimi rokmi pri odberoch krvi. Vedel, že má na diabetes predispozície, keďže jeho otec si pichal inzulín, svojej chorobe nevenoval pozornosť.

Pridané 30. 04. 2019
Edukácie zmenili život celej rodine. K lepšiemu

Má o desať kíl menej a oveľa viac energie ako kedysi. Kým sa naučila žiť s cukrovkou, vyskúšala (neúspešne) všeličo. Pomohli jej až edukácie a program DôveraPomáha diabetikom. Pani Jana Malatínová patrí k tým diabetikom, u ktorých sa cukrovka objavila ešte pred 40-tkou.

Pridané 15. 10. 2018
Topánky, cukrovka a odrezaný prst

„Všetko sa to začalo topánkami. Vyhliadol som si jedny nové, moje číslo ale nemali,“ spomína na prvé stretnutie s cukrovkou pán Dušan z Košíc. Tak veľmi sa mu tie topánky páčili, že sa ich nebol ochotný vzdať a kúpil si ich aj o číslo menšie.

Pridané 10. 04. 2017
Sledovať sacharidy? Ani nápad...

Nikto v našej rodine cukrovku nemal a prečo práve ja? Pýtala sa pani Dáša z Košíc samej seba, keď jej zistili diabetes druhého typu. „Presne tohto ochorenia som sa totiž bála, keď som počula rozprávať ľudí, ktorí sa museli obmedzovať v jedle, dávať pozor čo jedia, rátať sacharidy, vážiť, pichať si injekcie...Bŕŕ,“ spomína.

Pridané 10. 04. 2017
Cukrovke na veku nezáleží

Je jej jedno, koľko máte rokov, cukrovke na vašom veku nezáleží. Pani Jana z Košíc jej padla do pazúrov, keď mala len 32 rokov.

Pridané 10. 04. 2017
Cukrovka oprášila môj bicykel

Keď mladému chlapovi v plnej sile oznámia, že má cukrovku, neraz sa mu zrúti svet. Presne to bol aj prípad štyridsiatnika Róberta z Košíc.

Pridané 29. 03. 2017