Som poistenec, zmenil som zdravotnú poisťovňu a mám platný opakovaný recept predpísaný pred 1.1.2019. Bude mi platiť po 1.1.2019

Aktualizované: 11. 01. 2019

Podľa legislatíy by platiť mal. Žiaľ, NCZI meškalo s nasadením funkcionality ereceptu, ktorá by to umožnila. Preto ak si budete vyberať platný opakovaný predpis vytvorený v roku 2018 v priebehu januára 2019, nebude to fungovať a odporúčame vám dať si predpísať opakovaný recept znovu. NCZI nasadí potrebné úpravy ereceptu koncom januára 2019, takže potom by už výber na platný opakovaný recept predpísaný ešte v roku 2018 mal fungovať.

 

Ďalšie otázky z rovnakej kategórie

Nezmeškajte poslednú šancu získať späť doplatky z minulého roku
Blíži sa posledná šanca získať späť doplatky za lieky a dietetické potraviny, ktoré ste zaplatili v roku 2018. O vrátenie doplatkov treba požiadať do konca marca. Čítať celú odpoveď
Poistenie do hôr by mali mať aj bežkári či peší turisti

Len za necelé prvé dva mesiace v tomto roku vyrážala Horská záchranná služba k stovkám prípadov zranených či stratených návštevníkov hôr. Okrem lyžiarov pomáhala aj sánkarom, bežkárom, peším turistom, dokonca aj pri nešťastiach, ktoré sa stali priamo v horských chatách.

Čítať celú odpoveď
Ďalší krok k lepšiemu zdravotníctvu. Dôvera spustila novú službu

Pre lekára je služba DôveraLab zdrojom aktuálnych údajov o tom, aké laboratórne a zobrazovacie vyšetrenia má pacient naplánované a aké sú výsledky tých posledných.

Čítať celú odpoveď
Na zdravý úsmev vám prispejeme. Prečítajte si, ako postupovať

Až 25 eur môžete získať späť z doplatku v stomatologickej ambulancii za vybrané výkony a dentálnu hygienu. Verní poistenci môžu túto výhodu využiť 4-krát v roku, takže môžu ušetriť až 100 eur. Noví poistenci dva razy v roku, a ušetriť môžu 50 eur.

Čítať celú odpoveď
Najdôležitejšie informácie o zmluvných podmienkach ambulantných poskytovateľov

Najdôležitejšie informácie o nových paramatroch ambulantných poskytovateľov nájdete v prehľadnej forme v priložených dokumentoch.

Čítať celú odpoveď
Opakovaný recept pomôže pacientom aj lekárom

Jeho úlohou je uľahčiť život lekárom aj chronickým pacientom. Znižuje počet návštev pacienta v ambulancii, keď si potrebuje dať len predpísať lieky. A tým lekárovi šetrí nie len čas, ale aj prevádzkové náklady. Ak vás zaujímajú odpovede na najčastejšie otázky o opakovanom recepte, čítajte ďalej.   

Čítať celú odpoveď
Dôležité zmeny v roku 2019

Ďakujeme vám za spoluprácu v roku 2018 a tešíme sa na spoluprácu v roku 2019. Prinášame vám stručný prehľad najdôležitejších zmien, ktoré v nastávajúcom roku očakávame v lekárenskom sektore.

Čítať celú odpoveď
Rok 2018 je za nami. Čo priniesol a čo by ste nemali prehliadnuť?

Rok 2018 bol konečne tým, v ktorom sa poradilo uviesť do praxe elektronický recept. Dnes môžeme povedať, že 96 percent lekární vydáva lieky na základe elektronického receptu a elektronického poukazu.

Čítať celú odpoveď
Rok 2018 je za nami. Čo priniesol a čo by ste nemali prehliadnuť?

Spoločne s ambulantnými lekármi sme vlani pripravili nový systém úhrad za poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ktorý je súčasťou aktuálnych zmlúv o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Čítať celú odpoveď
Elektronizácia zdravotníctva sa opäť posunula. Čo sme pred rokom ešte nemali a dnes už funguje?

Klopanie pacientov na dvere ambulancie len preto, že potrebujú vystaviť recept? Tak s tým môže byť koniec. Riešenie ponúka opakovaný recept.

Čítať celú odpoveď
Viac informácií pre ambulancie v roku 2019

Ďakujeme vám za spoluprácu v roku 2018 a tešíme sa na spoluprácu v roku 2019. Chceme vám priniesť ďalšie informácie o predpisovaní liekov tak, aby ste ich mohli porovnať s kolegami a kolegyňami v rovnakom odbore. Budú vám slúžiť aj na to, aby ste mali prehľad o plnení hodnotiacich parametrov, ktoré sú popísané vo vašej zmluve s Dôverou.

Čítať celú odpoveď
Viete, aké sú vaše povinnosti pri zmene zdravotnej poisťovne?

Ešte donedávna ste museli vrátiť preukaz poistenca svojej bývalej zdravotnej poisťovni. Dnes už na to myslieť nemusíte. Zmenu poisťovne nie je potrebné hlásiť ani svojmu lekárovi, ani gynekológovi.

Čítať celú odpoveď
Investujeme do renovácie nemocníc

Väčšina nemocníc na Slovensku stojí desaťročia bez výraznejšej rekonštrukcie či investície. Zastarané priestory aj vybavenie, strohé steny, v zime zima a v lete horúco. To je realita väčšiny z nich. Vieme, že staré nemocnice neprestaviame za noc, ale v Dôvere dlhodobo investujeme čas aj  financie, aby sa priestory priblížili k moderným štandardom a aby boli vyšetrenia pre pacientov o čosi príjemnejšie.

Čítať celú odpoveď
Milión eur navyše pre našich poistencov

Opäť sme v rámci grantového programu Bojovníci za zdravie podporili ľudí so zdravotným problémom, aby si splnili svoj sen o lepšom zdraví. V tomto roku sme prekročili magickú hranicu milión eur. Toľko sme venovali našim poistencom na absolvovanie zdravotnej starostlivosti nad rámec bežného zdravontého poistenia.

Čítať celú odpoveď
Matej Tóth v nemocnici vo vianočnom klobúku. Darcovia krvi neverili vlastným očiam

Ružomberská nemocnica každoročne počas vianočných sviatkov bojuje s nedostatkom krvi. K riešeniu tejto náročnej situácie prispela tento rok aj Dôvera. Darovanie krvi spestrila pozvaným darcom milým prekvapením.

Čítať celú odpoveď
Pozrite si, ako sa menia slovenské nemocnice

Pozrite si ďalšie vymaľované detské oddelenie, ktoré malým pacientom pomôže zvládnuť pobyt v nemocnici. Pomohli sme aj pri zavedení nového komunikačného systému a úplnou novinkou sú komunitné izby pre pacientov.

Čítať celú odpoveď
Najviac poistencov opäť do Dôvery

Sme vďační za rozhodnutie každého poistenca, ktorý si pri zmene zdravotnej poisťovne zvolil Dôveru. Tak ako vlani, aj v tomto roku sa potvrdilo, že najviac poistencov prichádza k nám, presne 76 390. Úprimne si vážime dôveru všetkých vás - verných poistencov, ktorí sa rozhodli zostať s nami aj v ďalšom roku. Rastieme spolu s vami a o chvíľu pokoríme hranicu 1,5 milióna poistencov. Ďakujeme!

Čítať celú odpoveď
Vysoký tlak vás môže zabiť, nemávnite nad ním rukou

Mŕtvica, infarkt, kôrnatenie tepien, poškodenie zraku, poruchy pamäti, či zlyhávanie obličiek. To všetko si môžete privodiť, ak máte vysoký krvný tlak.

Čítať celú odpoveď
Čo robí stres s vaším tlakom? Naučte sa uvoľniť

Stres zvyšuje frekvenciu srdca, zužuje cievy, zvyšuje krvný tlak. Pomôžeme vám zbaviť sa ho.

Čítať celú odpoveď
100 eur na ošetrenia zubov

Kto by nechcel mať pekný úsmev so zdravými zubami? My vám k nim pomôžeme. Od 1. januára 2019 môžete využiť novú výhodu Zdravé zuby. Vrátime vám doplatky za ošetrenie u zmluvného zubára a odmeníme vás pri tom za vernosť. Tým, ktorí sú u nás poistení viac ako rok, prispejeme na zuby štyrikrát po 25 eur, dokopy 100 eur ročne. Ostatným dvakrát po 25 eur, teda dokopy 50 eur.

Čítať celú odpoveď
Marián Labuda: Stačilo mi cukrovku zažiť u otca

Herec Marián Labuda starší 25 rokov viedol s cukrovkou neľahký boj, ktorý napokon prehral. Jeho syn Marián je dnes tvárou programu DôveraPomáha diabetikom. Aby ľudia vedeli o cukrovke viac a zo súboja vyšli víťazne.

Čítať celú odpoveď
Ste zdravý. Tak načo vám je zdravotná poisťovňa? Povieme vám

Láka vás cestovanie, túžite po dovolenke, chcete si dopriať wellness, oddych alebo starostlivosť o zdravie? Pomôžeme vám, dopriať si viac za menej peňazí a zistíte, že zdravotná poisťovňa vie byť aj pre vás užitočná aj vtedy, keď nesedíte v čakárni pred ambulanciou. Poistenci Dôvery môžu získať výhodnú ponuku ešte výhodnejšie. Majú totiž dodatočnú päťpercentnú zľavu na všetky z približne 2500 ponúk na zľavových portáloch ZľavaDňa, SlevaDne a Boomer.

Čítať celú odpoveď
Zľava päť percent navyše len pre poistencov Dôvery

Tisíce ponúka za ešte lepšie ceny. To heslo nového benefitu pre všetkých poistencov Dôvery, ktorých je takmer 1,5 milióna.

Čítať celú odpoveď
Budúce mamičky rodia v zahraničí stále častejšie

Údaje z minulého roka ukazujú, že budúce mamičky zo Slovenska rodili v zahraničí skoro 7-krát častejšie ako pred piatimi rokmi. Napriek tomu, že za pôrod napríklad v Rakúsku si ženy poistené na Slovensku musia priplatiť, žiadostí o refundáciu takejto zdravotnej starostlivosti je v Dôverez roka na rok viac.

Čítať celú odpoveď
Spúšťame ďalšie kolo Bojovníkov za zdravie

Práve štartuje ďalšie kolo pomoci pre všetkých našich poistencov so zdravotným hendikepom. Liečba v zahraničí, drahé zdravotnícke pomôcky či moderné terapie už dávno nie sú dostupné len pre solventných. V Dôvere si môže dovoliť zdravší a plnohodnotnejší  život vďaka grantovému programu Bojovníci za zdravie.

Čítať celú odpoveď
Dôvera pomáha, môžete aj vy

Zdravotné poisťovne hradia zdravotnú starostlivosť a služby u lekára či v nemocniciach v medziach, ktoré im vyplývajú zo zákona. Dôvera však chce byť pre svojich poistencov niečím viac. A vy nám s tým môžete pomôcť.

Čítať celú odpoveď
Dôvera Genio - pomocník pri riešení zdravotných problémov

Zdravotná poisťovňa Dôvera ponúka prvú službu pre svojich poistencov s využitím umelej inteligencie. Ide o pomocníka pri hľadaní informácií o chorobách, ktorý vyhodnotí zdravotné príznaky poskytnuté samotným používateľom a podľa ich naliehavosti a závažnosti odporučí, ako postupovať pri ich riešení.

Čítať celú odpoveď
Tri chyby pacientov, ktoré vedú k antibiotickej rezistencii

Za posledných 12 rokov sa odolnosť baktérií voči antibiotikám práve na Slovensku zvýšila najviac spomedzi vyspelých krajín sveta. Často k tomu napomáhajú chybné návyky pacientov. Ktoré to sú?

Čítať celú odpoveď
Lyžovačka v zahraničí bez poistenia? Hazard, ktorý vás môže zruinovať

Vôbec nemusíte byť rýchly, ani riskantný lyžiar, aby sa vám oplatilo poistiť sa pred lyžovačkou v zahraničí. Už obyčajná smola pri vystupovaní z lanovky vás totiž môže obrať o celoživotné úspory. Len Európsky preukaz zdravotného poistenia vás nezachráni.

Čítať celú odpoveď
Dôveru si vlani vybralo rekordne veľa ľudí

V minulom roku si prihlášku do Dôvery podalo 145-tisíc ľudí. To je najviac za posledné roky. Prečo sa tak rozhodli? Našim klientom neustále prinášame novinky a nadštandardné služby, ktoré im uľahčia život, pomôžu ušetriť čas alebo peniaze. Z bohatej ponuky vyberáme len zopár, ktoré patria k najobľúbenejším.

Čítať celú odpoveď
Lieky si vyberiete už aj cez mobilnú aplikáciu Dôvera

Mobilná aplikácia Dôvera má opäť novú funkcionalitu - v lekárni si ňou vyberiete predpísané lieky či zdravotnícke pomôcky. Aj bez papierového predpisu či poukazu.

Čítať celú odpoveď
Robíme pre vás VIAC ako len musíme

Zaplatili sme špeciálnu liečbu 250 poistencom, podporili 30 nadácií, vynovili 11 nemocníc a naďalej sme najdôležitejším partnerom detí. Prierez toho najdôležitejšieho nájdete v tomto videu.

Čítať celú odpoveď
Prišli sme za vami aj do Sniny a do Humenného

Už aj v Snine a v Humennom môžete využívať výhody nášho projektu DôveraPomáha. Od októbra sme totiž nadviazali spoluprácu so 17 všeobecnými lekármi z týchto okresov. 

Čítať celú odpoveď
Ste stále unavení, smädní a často chodíte „na malú“?

Jednou z príčin môže byť cukrovka. Podľa odborníkov žije na Slovensku až tretina ľudí
s cukrovkou, ktorí o svojom ochorení zatiaľ nevedia. Je dôležité, aby ho lekár zistil čím skôr. Na preventívnu prehliadku však príde odhadom len tretina pacientov. A čo je ešte horšie, niekedy je prehliadka len na papieri, bez odberu krvi, ktorý je potrebný na naozaj dobré zhodnotenie zdravotného stavu pacienta.

Čítať celú odpoveď
Už viac ako tisíc poistencov mesačne využíva bezplatné objednávanie

Už viac než tisícka pacientov získala v bezplatnom objednávkovom systéme DôveraPomáha nečakať významnú výhodu. Nemuseli zbytočne čakať u lekára a mohli sa venovať rodine, koníčkom alebo práci. Nemuseli namáhavo hľadať špecialistu, ktorý ich vyšetrí. Nemuseli čakať dlhé týždne, kým ich lekár prijme. Nemuseli sedieť od skorého rána v čakárni, aby získali časenku. To je menej stresu, strachu a bolesti z choroby.

Čítať celú odpoveď
Skúsenosti so samodiagnostickým nástrojom (Symptom Checker) v zahraničí

Hneď na úvod treba povedať, že preklad anglického názvu Symptom Checker (ďalej len SCH), nie je jednoduchý. Najbližšie k podstate má definícia, podľa ktorej ide o nástroj na vykonanie triáže. Triáž je proces slúžiaci na stanovenie medicínskej závažnosti zdravotných ťažkostí. Dôvera plánuje svoje služby na báze umelej inteligencie postupne rozširovať a zastrešovať ich bude názov Dôvera Genio.

Čítať celú odpoveď
Poďte s nami testovať umelú inteligenciu

Mnohí ľudia využívajú internet na to, aby zistili, čo znamenajú príznaky ich ochorenia. Až následne sa rozhodnú, či navštívia lekára alebo chorobu vyležia doma. Náš nástroj bude pomáhať práve pri takomto rozhodovaní. Prináša vám väčší pocit istoty, že ste sa rozhodli správne.

Čítať celú odpoveď
Pomáhame vám nečakať

Žiaden pacient nemá rád vysedávanie v čakárni u lekára, preto sme sa rozhodli vyjsť vám v ústrety. Vyrokovali sme vám s lekárskym združením Zdravita možnosť objednať sa na konkrétny termín. Vďaka tomu státisíce z vás môžu ušetriť svoj čas. O spôsobe objednávania rozhoduje váš lekár alebo špecialista.

Čítať celú odpoveď
Baktérie vyhrávajú nad antibiotikami

Liečba bakteriálnych infekcií sa na Slovensku stáva vážnym problémom. Podľa vedcov sa totiž práve v našej krajine za posledných 11 rokov najviac zvýšila odolnosť baktérií voči antibiotikám spomedzi vyspelých krajín.

Čítať celú odpoveď
S nami sa k lekárovi objednáte zadarmo

Jednoduchší, ústretovejší a s lepšími výhodami pre našich poistencov. Taký je nový program DôveraPomáha, ktorý nahradil doterajší Plán MEDIPARTNER. Od 1. júla vám vďaka tomu vieme zabezpečiť ešte kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť.

Čítať celú odpoveď
Pracujete v Česku? Čo iným trvá týždne, vybavíme obratom

Ako prvá zdravotná poisťovňa na Slovensku sme začali komunikovať s českými zdravotnými poisťovňami elektronicky. Čakanie poistencov na „papiere“ tým skráti o tri až štyri týždne.

Čítať celú odpoveď
Lieky a slnko sa nemusia znášať

Svrbenie kože, začervenanie, opuchy, pľuzgiere. Stačí aj malá prechádzka po slnečnej pláži a je z vás pacient v kožnej ambulancii. Bez riadneho oblečenia chrániaceho pokožku sa pekný slnečný  deň môže skončiť bolestivo.

Čítať celú odpoveď
Chcete vedieť, koľko ušetrili poistenci Dôvery na doplatkoch za lieky a dietetické potraviny?

Už viac ako tri roky môžu poistenci Dôvery získať späť doplatky, ktoré v lekárni zaplatili za lieky na predpis. Vlani sme túto výhodu rozšírili aj na doplatky za dietetické potraviny na predpis.

Čítať celú odpoveď
Ako zaplatiť poistné palcom jednej ruky?

Stačí mať smartfón s internetom, mobilnú aplikáciu Dôvera a platobnú kartu. Nepotrebujete vedieť číslo účtu, platobné symboly a ani presnú sumu. Ak platíte zdravotné poistenie sami za seba, neexistuje jednoduchší spôsob, ako vyrovnať svoje záväzky.

Čítať celú odpoveď
Zdvihnite telefón a poraďte sa s lekárom

Moja dvojročná dcérka mala celú nedeľu horúčky do 39 stupňov, dvakrát zvracala. Nevedela som si ani predstaviť, aké by to bolo vybrať sa s ňou na pohotovosť 30 kilometrov od nášho domu.

Čítať celú odpoveď
Varili sme diabetikom s Anetou a Janicou

 V januári sme za vami prišli do piatich miest, varili sme spolu 36 hodín a na tanier sme vám naložili spolu 1080 porcií. To všetko s Anetou a Janicou z Jem iné, ktoré ste mohli vidieť aj v relácii RTVS Slovensko chutí.

Čítať celú odpoveď
Za deti sa oplatí bojovať

Každé euro darované celoslovenskej zbierke Hodina deťom prispieva na lepší a plnohodnotnejší život tým najmenším. Čas, ktorý im venujeme, sa vráti, preto projekt Nadácie pre deti Slovenska podporujeme už piaty rok po sebe. Šancu máte aj vy už túto sobotu.

Čítať celú odpoveď
VIDEO: Od Tatier k Dunaju s metrovými chodidlami

V auguste ste s nami od Tatier k Dunaju nebežali len vy, naši poistenci, ale aj maskot Hugo zo zbierky Hodina deťom. Ako uvidíte na našom krátkom videu, zvládol to aj s metrovými chodidlami.

Čítať celú odpoveď
Sme unavení a vyčerpaní. Potvrdil to prieskum

Viac ako polovica Slovákov má vyčerpaný alebo veľmi vyčerpaný organizmus. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu na vzorke 852 ľudí z celého Slovenska, ktorý pre zdravotnú poisťovňu Dôvera v júli a auguste 2016 vypracoval Inštitút stresu.

Čítať celú odpoveď
Najviac poistencov mieri do Dôvery

Zdravotnú poisťovňu zmenilo podľa predbežných výsledkov ku koncu septembra približne 126-tisíc poistencov. Najviac ich získala zdravotná poisťovňa Dôvera.

Čítať celú odpoveď
BabyBox, novinka pre najmenších

Doteraz sme našim najmenším poistencom, lepšie povedané ich mamám, ponúkali Baby kufrík s užitočnými drobnosťami. V spolupráci s lekárňami Dr. Max sme sa rozhodli vynoviť ho a už v týchto dňoch pripravujeme novinku pod názvom BabyBox v hodnote až 50 eur. Môžete sa naň tešiť od 1. januára 2017.

Čítať celú odpoveď
Dôvera pomáha a vždy bude

Prostredníctvom projektu Bojovníci za zdravie nás môžete požiadať o príspevok na nákup zdravotníckej pomôcky, lieku či na absolvovanie liečby, ktoré nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia.

Čítať celú odpoveď
Naši poistenci platia u zubára najmenej

Najnižšie doplatky za ošetrenie a zrušené limity u zubných lekárov. To sú výhody, ktoré sme pre našich poistencov vyrokovali so Slovenskou komorou zubných lekárov od júna tohto roku.

Čítať celú odpoveď
Opýtajte sa lekára, kedykoľvek potrebujete

Ak vás niekedy prekvapili zdravotné problémy uprostred noci či ďaleko od domova a nevedeli ste, ako postupovať, určite ste si povedali: „Keby som sa teraz mohol s niekým poradiť.“ Máme pre vás dobrú správu.

Čítať celú odpoveď
Vaše žiadosti vybavíme rýchlejšie

Od leta vybavíme viacero druhov žiadostí poistencov rýchlejšie než doposiaľ. Či už potrebujete  schváliť kúpeľný pobyt, alebo sa nezaobídete bez elektrického invalidného vozíka. Týka sa to žiadosti, ktoré nám doručíte osobne, poštou alebo elektronicky.

Čítať celú odpoveď
Keď končíte školu, toto by ste mali vedieť

Keď ste ukončili štúdium na strednej alebo vysokej škole, nepodceňte svoje povinnosti voči zdravotnej poisťovni. Ich rýchly prehľad nájdete v tomto článku.

Čítať celú odpoveď
K lekárovi za hranicami

Počas leta cestujeme do zahraničia spravidla viac ako v ostatných mesiacoch. Nepodceňte situáciu. Aj na cestách sa vám môže stať, že budete potrebovať lekársku starostlivosť. Viete, ako je to s ošetrením u lekára v zahraničí?

Čítať celú odpoveď
Hodnotenie nemocníc 2015: Pacienti sú spokojnejší

V porovnaní s prieskumom z roku 2014 badať lepšie hodnotenie pacientov vo všetkých oblastiach okrem zlepšenia zdravotného stavu po prepustení z nemocnice. Na otázky Dôvery odpovedalo prostredníctvo dotazníku viac ako 8000 pacientov, ktorí boli vlani hospitalizovaní v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku.

Čítať celú odpoveď
Rodiny dajú na receptové lieky stovky eur

Dôvera porovnávala výdavky domácností za lieky na recept podľa počtu detí do 18 rokov, ale aj podľa ročného obdobia. Prieskum jednoznačne potvrdil, že v jeseni a v zime nechajú rodiny v lekárni raz toľko peňazí ako na jar a v lete.

Čítať celú odpoveď
Päťsto bojovníkov

Zdravie potrápi z času na čas každého z nás. Niektorí zápasia so svojím hendikepom od narodenia, iní museli zabojovať po tom, čo ich prekvapila náhla choroba alebo keď im cestu skrížil nečakaný úraz.

Čítať celú odpoveď
Viete, ktoré očkovania vám preplatíme?

Mnohé očkovania sú pre deti či dospelých povinné a zdravotné poisťovne ich preplácajú. Ak sa však chcete dať zaočkovať dobrovoľne, počítajte s tým, že si za vakcínu priplatíte. Našim poistencom preplatíme viaceré očkovania alebo im na ne prispejeme.

Čítať celú odpoveď
Vrátime vám až 200 eur. Každému z rodiny


Sme jediná poisťovňa na trhu, ktorá nad rámec zákona vracia doplatky za lieky i dietetické potraviny na predpis. Deťom do 18 rokov a ich rodičom vrátime doplatky až do výšky 200 EUR.

Čítať celú odpoveď
Prvý letný festival, v hre je 24 retrobicyklov

Po roku sa opäť vydáme na cestu za zdravím. Zastavte sa aj vy na Festivale zdravia v niektorom z 24 slovenských miest, nechajte si bezplatne preveriť svoj zdravotný stav a zapojte sa do súťaže o retro bicykle.

Čítať celú odpoveď
Hľadáme bojovníkov

Spustili sme jedinečný grantový program Bojovníci za zdravie. Vďaka nemu poskytneme našim poistencom financie na nákup zdravotnej pomôcky, lieku, rehabilitácie, zákroku či ošetrenia, ktoré nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia. 

Čítať celú odpoveď
Rýchlejšie schvaľovanie a lepší prehľad

Opäť prichádzame s praktickou novinkou, ktorá súvisí s vaším zdravím. Vďaka našim elektronickým službám budete mať lepší prehľad o zdravotnej starostlivosti, ktorú vám naplánoval váš lekár a ktorú podľa zákonov najprv schvaľujeme.

Čítať celú odpoveď
Posledná šanca

Blíži sa posledná šanca požiadať o vrátenie doplatkov za lieky, ktoré ste od roku 2013 do konca minulého roka zaplatili v lekárni a ešte ste si ich neuplatnili. Vďaka výhode 100+100+100 môžete získať naspäť až 100 eur.

Čítať celú odpoveď
Šestka je symbolom spokojnosti a splnených túžob

V hlave nám zvonia rolničky a blikajú červené kontrolky, čo všetko treba ešte stihnúť. Stihnúť, aby sme si "užili" sviatky pokoja a hojnosti. Aj vy poznáte tento vianočný paradox?

Čítať celú odpoveď
Lepší život s cukrovkou

Máte cukrovku alebo zvýšené riziko jej vzniku? Postaráme sa o vás ako nikto iný. Vďaka nášmu bezplatnému Programu pre lepší život s cukrovkou dostanete kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť, množstvo potrebných overených informácií ako zvládať svoje ochorenie a ešte vás aj odmeníme.

Čítať celú odpoveď
Dôverun, nový web pre bežcov

Zľavy na štartovnom, možnosť vyhrať bežecké hodinky Garmin, blogy a články o behu a behaní či kalendár bežeckých podujatí a bežeckú poradňu. To všetko nájdete na našom novom webe www.doverun.sk, ktorý sme pripravili pre vás, čo radi beháte, alebo len chcete začať behať.

Čítať celú odpoveď
Krajšie nemocnice

Už dlho pracujeme na tom, aby sa prostredie v našich nemocniciach menilo k lepšiemu. Každoročne sa snažíme, aby sme pacientom uľahčili a spríjemnili návštevu lekára, ako sa len dá. Tento rok sme pre vás vynovili tieto nemocnice. Zistite, či je medzi nimi aj vaša.

Čítať celú odpoveď
7 z 10 Slovákov trápi stres

Leto sme strávili na cestách za zdravím. Počas augusta a septembra sme navštívili 24 miest, 5.000 záujemcom sme odmerali základné zdravotné hodnoty a viac ako tisícke aj povedali, ako je na tom so zvládaním stresu.

Čítať celú odpoveď
Ako neskončiť v nemocnici

Zápal pľúc, bronchitída, zápal prínosových dutín, zápal stredného ucha, neurologické ochorenia a s nimi spojené bolesti, únava, horúčky, v najváženejších stavoch až problémy so srdcom. Povedali by ste, že na počiatku týchto chorôb mohla byť obyčajná chrípka? Nepodceňujte ju, ide o jedno z najzávažnejších infekčných ochorení dýchacieho systému.

Čítať celú odpoveď
Komfort ako v hoteli

Okrem kvalitnej zdravotnej starostlivosti sa dlhodobo snažíme poskytnúť pacientom aj niečo navyše. Renovujeme, budujeme a modernizujeme pre vás priestory v nemocniciach, pretože aj príjemné prostredie pomáha liečiť.

Čítať celú odpoveď
J. KUKURA: Nie je nič nešťastnejšie, okrem straty zdravia, ako keď človek robí niečo, čo nemá rád

Legendárny slovenský herec Juraj Kukura (68) sa o svoje zdravia stará chôdzou. Žije v troch mestách, pôsobil v rôznych zahraničných divadlách, účinkoval vo viac ako 150 filmoch a od roku 2003 je riaditeľom Divadla Aréna v Bratislave. Časopisu Dôvera poskytol rozhovor, z ktoré časť si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Čítať celú odpoveď
Akú známku by ste dali vášmu lekárovi?

Spojili sme sily s najväčším špecializovaným portálom lekar.sk, ktorý má v databáze vyše 33-tisíc lekárov. V Elektronickej pobočke tak môžete hodnotiť svojho lekára alebo lekára svojich detí a vyjadriť názor na jeho prácu a prístup k pacientovi.

Čítať celú odpoveď
Päť dôvodov, prečo sme TOP

Ak čítate tento newsletter, ste pravdepodobne jedným z našich 1,5 milióna poistencov. Gratulujeme, patríte medzi tých, ktorí môžu naplno využívať množstvo hodnotných benefitov.

Čítať celú odpoveď
Kúpele pre každého

Pobyt v kúpeľoch si teraz môže dopriať ktorýkoľvek náš poistenec. Nemusí mať na to zdravotný dôvod, pôjde si tam odpočinúť. 

Čítať celú odpoveď
Najzdravší letný festival

V auguste a v septembri nás nehľadajte v kanceláriách, prídeme za vami  možno aj do vášho mesta. Až 24 miest v ôsmich krajoch,  32 dní a viac ako 250 hodín v teréne. Tak by mal vyzerať Festival zdravia, ktorý vás pobaví aj poučí.

Čítať celú odpoveď
Ďakujeme za 20 rokov, ďakujeme darcom

Máme vás radi, vážime si každého jedného poistenca a cítime úctu k tým najvernejším. Máloktorá spoločnosť sa môže pochváliť, že má takmer 200-tisíc klientov verných 20 rokov. Ďakujeme, chystáme malú odmenu. Pre nich, ale aj pre ostatných poistencov pripravujeme súťaž o kúpeľné pobyty vo vybraných kúpeľoch na Slovensku.

Čítať celú odpoveď
Zamrzol mi úsmev na tvári

Dosiahli sme nový rekord. Prekročili sme hranicu 4 miliónov elektronicky vydaných receptov. Skúsenosť s prvou online službou v slovenskom zdravotníctve má už 1,3 milióna našich poistencov a celkove v tejto službe prebehlo viac ako 20 miliónov úkonov.  Všetky tie ohromujúce čísla slúžia jedinému cieľu – pomôcť lekárom aj lekárnikom pri nastavovaní bezpečnejšej a kvalitnejšej liečby pre pacientov. To je dôvod na radosť. Nie na dlho.

Čítať celú odpoveď
Lekári všade na Slovensku

Máte vo svojom okolí len nezmluvných lekárov? Museli ste si u nich všetko platiť z vlastného vrecka? Dobrá správa, každému poistencovi finančne prispejeme na vyšetrenia aj u lekárov, s ktorými Dôvera nemá zmluvu.

Čítať celú odpoveď
Keď je život otázkou sekúnd

Nešťastie nechodí len po horách. Nehoda, zranenie alebo riziko späté s ochoreniami nás, našich blízkych, môžu postretnúť každý deň a kdekoľvek. Viete, čo je potrebné urobiť, aby záchranári získali cenné sekundy pri poskytovaní prvej pomoci?

Čítať celú odpoveď
Recepty po novom

Predpísal vám lekár liekový recept s čiarovým kódom a neviete prečo? Ide o novinku, recept s čiarovým kódom, ktorá uľahčuje prácu zdravotníkom. Niektorým pacientom však môžu vzniknúť dodatočné náklady. Zdravotná poisťovňa Dôvera bude kompenzovať svojim poistencom všetky tieto náklady na recepty aj spätne, odkedy je služba v praxi.

Čítať celú odpoveď
Bežci, opäť vás hľadáme!

Beháte? Tak poďte s nami zažiť jedno veľké bežecké dobrodružstvo. Opäť hľadáme členov do nášho tímu Dôvera deťom, ktorá v auguste pobeží od Tatier k Dunaju. Ak zvládnete zabehnúť 3 x 10 km za dva dni, napíšte nám! O štartovné a všetko potrebné sa postaráme.

Čítať celú odpoveď
Pomáhame zachraňovať životy

Pomoc rýchlej záchrannej služby potrebovalo len v minulom roku takmer 100-tisíc našich poistencov. Dôvera spojila sily so záchranármi a od marca priniesla svojim poistencom novinku, ktorá pomáha zachraňovať životy.

Čítať celú odpoveď
Otcovia sú na rade

Aj v tomto roku máme základný cieľ zabezpečiť vám  bezproblémový prístup k zdravotnej starostlivosti. Popri tom chceme byť zdravotnou poisťovňou pre celú rodinu, preto  rozširujeme výhodu pre deti a matky 100+100 eur.

Čítať celú odpoveď
Dvestotisíc statočných

186 000. Minimálne toľko ľudí na Slovensku má 20-ročnú skúsenosť so súkromným zdravotným poistením. Je to počet poistencov Dôvery, ktorí sú nám (našim predchodcom) verní od februára 1995.

Čítať celú odpoveď
Čo vás najviac zaujíma?

Európske preukazy, rôzne oznamovacie povinnosti – napríklad ako dokladať zmenu zamestnania, adresy, mena či nástup na materskú dovolenku. Otázky týkajúce sa výkonov, ktoré prepláca zdravotná poisťovňa a ktoré nie, prípadne koľko má doplácať pacient. To sú najčastejšie témy, s ktorými sa na Zákaznícku linku Dôvery (0850 850 850) obracajú naši poistenci.

Čítať celú odpoveď
Životne dôležitá príťažlivosť

Sviatok svätého Valentína nie je len sviatkom zaľúbených, ale aj sviatkom darcov krvi. Slovenský Červený kríž v tomto roku zorganizoval 20. ročník kampane na podporu darcovstva – Valentínska kvapka krvi. Odštartovala 9. februára slávnostným odberom a potrvá do 13. marca, teda päť týždňov.

Čítať celú odpoveď
Máte Windows Phone? Mobilná aplikácia Dôvera funguje už aj pre vás

Pohodlný prístup do vašej zdravotnej karty aj karty vášho dieťaťa, elektronický preukaz poistenca, navigácia k najbližšej otvorenej pohotovosti, lekárni, či pobočke – to všetko majú odteraz k dispozícii aj majitelia Windows Phone smartfónov. Vďaka aplikácii Dôvera.

Čítať celú odpoveď
Mobilná aplikácia Dôvera už aj pre Windows Phone

Unikátna mobilná aplikácia Dôvera je dostupnejšia. Spustili sme jej verziu aj pre operačný systém Windows Phone.

Čítať celú odpoveď
Chráňte si zdravie službou Bezpečné lieky online

Minimum duplicitne predpísaných liekov a malé riziko vzniku liekových interakcií. To sú hlavné prínosy služby Bezpečné lieky online.

Čítať celú odpoveď
S Dôverou budete vedieť, ako počasie ovplyvní váš deň

„Cítim to v kostiach,“ počúvame doma či v práci, keď má prísť zmena počasia. Mení sa tlak vzduchu, jeho vlhkosť, teplota či intenzita slnečných lúčov. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako vplýva zmena počasia na váš deň?

Čítať celú odpoveď
Bežali sme s vami v Košiciach

Viac ako 10-tisíc bežcov, korčuliarov a hendikepovaných športovcov sa postavilo počas prvej októbrovej nedele na štart najstaršieho európskeho maratónu v Košiciach a Dôvera bola pri tom. Bolo to už štvrté veľké bežecké podujatie, ktoré sme podporili v tomto roku pre vás a vaše zdravie. A určite nebolo posledné.

Čítať celú odpoveď
Meníme nemocnice na krajšie a príjemnejšie

Aj keď nemocnica len ťažko môže byť pre pacientov prostredím, kde sa cítia dobre, robíme všetko pre to, aby sme im pobyt čo najviac spríjemnili. Tak deťom, ako aj dospelým.

Čítať celú odpoveď
S liekmi vám pomôžeme

Vedeli ste, že ročne predpíšu našim poistencom až 15 miliónov liekov? Každý jeden lekársky recept evidujeme v informačnom systéme. A vieme vám povedať, či je vaša liečba bezpečná, alebo či ste mohli ušetriť na doplatkoch.

Čítať celú odpoveď
Biopredpoveď funguje. Ak je šitá na mieru

Ste citliví na počasie? Ak sledujete v médiách biopredpoveď a máte pocit, že na vás nesedí, vieme prečo. Poradíme vám, kde nájdete serióznu biopredpoveď „šitú“ presne vám na mieru.

Čítať celú odpoveď
Užívate lieky a chcete darovať krv? Skontrolujte si, či je to možné

Každý darca odteraz môže jednoducho zistiť, či lieky, ktoré užíva, nemajú vplyv na jeho krv, a teda či ju môže darovať. Niektoré lieky totiž môžu darcu krvi vyradiť z procesu darovania. Unikátny vyhľadávač pre nich stvorili zdravotná poisťovňa Dôvera a Slovenský Červený kríž v spoločnom projekte Moja krvná skupina.

Čítať celú odpoveď
Nezabudli ste na niečo?

Byť poistencom akejkoľvek zdravotnej poisťovne znamená mať určité práva aj povinnosti. Zatiaľ čo práva sú postavené na slobodnom rozhodnutí, povinnosti si jednoducho musíme plniť. Aj taká na pohľad banalita, ako neaktuálna adresa, vám môže poriadne znepríjemniť život. Poradíme vám, na čo si treba dať najviac pozor.

Čítať celú odpoveď
Lacnejšie lieky pre každého

Dôchodcovia a zdravotne postihnutí poistenci môžu ušetriť na liekoch vďaka zákonu. Za ostatné dva roky sme im vrátili za doplatky na lieky spolu takmer 900-tisíc eur. Pýtate sa, ako by ste mohli ušetriť aj vy, hoci na vás žiaden zákon nemyslí?

Čítať celú odpoveď
Späť