Schudla vyše sto kíl a ide ďalej

Žena, ktorá si musela siahnuť na dno svojich síl, aby si nakoniec povedala dosť. Pri výške 160 cm vážila neuveriteľných 189 kíl. Bez stoličky na kolieskach už nevládala prejsť ani krok a krachovalo jej manželstvo. Niečo sa zachrániť podarilo, iné nie. No Silvia bojuje ďalej.

Publikované: 20. 09. 2017

Extrém, povedala by si asi väčšina z nás pri pohľade na fotografiu spred roka a pol, na ktorej stojí 39-ročná žena. Silvia to dohnala až tak ďaleko, že nohy už neudržali váhu vlastného tela, a tak sa po byte presúvala pomocou stoličky na kolieskach. Keď však začala prichádzať o manžela, uvedomila si, že je na čase, aby sa jej život začal uberať iným smerom.

Schudla vyše sto kíl a ide ďalej

Zmena pred kamerami
V snahe zachrániť svoj dovtedajší život sa prihlásila do televízneho projektu, ktorý pomáha ľuďom dostať sa späť do formy. Vybrali ju, dostala trénera aj výživového poradcu. „Keďže som mala problémy s kolenami, mnoho cvikov sme robili vo vode na plavárni, kde kĺby až tak nezaťažujem,“ rozpráva Silvia o svojich začiatkoch, keď sa rozhodla skoncovať s nadváhou. Ukázalo sa, že pod enormné priberanie sa podpísala aj nepravidelná strava. „Jedávala som len raz denne a najčastejšie večer. Nastavili mi jedálniček a naučili ma, ako sa stravovať, kedy jesť a čomu sa vyhýbať,“ pochvaľuje si spoluprácu s odborníkmi Silvia.

Schudla vyše sto kíl a ide ďalej Schudla vyše sto kíl a ide ďalej

Misia pokračuje
Za rok a tri mesiace sa jej podarilo zhodiť 105 kg, no tým sa proces chudnutia nekončí. „Chcem sa dostať na 70 kg,“ hovorí Silvia, ktorej sa ručička na váhe momentálne zastaví na čísle 84 kg. Sebazaprením, tvrdou prácou a odhodlaním sa pomaly blíži k vysnívanej postave. Jednu métu už má na dosah a o tú druhú požiadala cez grantový program Bojovníci za zdravie. Prebytočná koža po strate kilogramov jej začala spôsobovať nielen estetický ale aj zdravotný problém. „Keď je vonku teplejšie a ja sa potím, vznikajú mi pod kožou škaredé zapareniny a rany,“ objasňuje dôvod, prečo si požiadala o grant z programu Bojovníci za zdravie. Schválený príspevok vo výške 3 000 € od Dôvery použije na odstránenie prevísajúcej kože na rukách, bruchu a na prsiach.

Niekedy je zábavné sledovať, ako ma známi nespoznávajú, keď na ulici prechádzam okolo nich. No hlavne som si uvedomila, že som hazardovala s vlastným životom. Už sa nechcem vrátiť do starých koľají,“ dodáva Silvia.