Bicykel pre dvojmetrového velikána

Jazda na bicykli bola Danielovou vášňou už od detstva. Počas dospievania sa však vytiahol do výšky 2,03 m metra, až nakoniec prerástol nielen blízkych, ale aj svoj koníček. Spolu s diagnózou - detská mozgová obrna - mu prudký rast vyvolal aj zdravotné komplikácie.

Publikované: 30. 01. 2018

  Bicykel pre dvojmetrového velikána Daniel z Piešťan sa narodil s detskou mozgovou obrnou, ku ktorej sa pridružila hypotónia, teda znížené svalové napätie. Napriek diagnózam je to veselý a hravý chlapec, ktorý nadovšetko miluje plávanie a bicyklovanie. No ako dospieval začal prudko rásť až vo svojich 17 rokoch dosahoval výšku vyše dvoch metrov.

Zo záľuby vyrástol

Urastenému chlapcovi jeho výška začala spôsobovať ďalšie zdravotné problémy.

Objavili sa komplikácie s koordináciou pohybov a s chôdzou. Preto musíme dennodenne rehabilitovať, aby mu svaly neochabli,“ vysvetľuje Danielova matka.

Chlapec však najťažšie znášal, že pre svoju postavu musel odložiť obľúbený bicykel, ktorý mu okrem zábavy pomáhal precvičovať svaly na nohách a spevňovať chrbtové svalstvo. Zo svojho koníčka totiž „vyrástol“ a bicykel sa preňho stal nepoužiteľným. Stagnovať začal aj pravidelný tréning.

Špeciálny tricykel od Bojovníkov

Mamina mladého tínedžera však našla riešenie a pre svojho syna objavila moderný trojkolesový bicykel prispôsobený aj na vyššie postavy. Na jeho kúpu  potrebovala takmer 1 000 eur, preto sa prihlásila do grantového programu Bojovníci za zdravie. „Veľmi ďakujeme Dôvere za možnosť získať novú pomôcku, ktorá Danielovi umožní preháňať sa po nádherných cyklotrasách okolo Sĺňavy,“  teší sa Danielova mamina.

Danielovi (17) sme venovali 950 € na kúpu Tricykla.

Bicykel pre dvojmetrového velikána