Bojovníci za zdravie


Žiadosti o pomoc k nám prichádzajú dennodenne. Najčastejšie sú od pacientov nútených podstúpiť náročnú operáciu alebo ľudí odkázaných na rehabilitácie, ktoré nie sú hradené z verejných zdrojov. 

V apríli 2016 sme preto spustili grantový program Bojovníci za zdravie. Jeho hlavnou myšlienkou je pomôcť našim poistencom k zlepšeniu ich zdravia. Poskytnúť im finančný príspevok na absolvovanie rehabilitácie, operácie, zahraničnej liečby či nákup liekov a zdravotných pomôcok, ktoré by im uľahčili život, ale zdravotné poistenie ich zo zákona neprepláca alebo len čiastočne prepláca.

Grantový program vyhlasujeme dvakrát do roka, vždy na jar a na jeseň. V každom kole podporíme vyše 120 poistencov sumou viac ako 150 tis. eur. Dokopy sme takto pomohli už 519 žiadateľom sumou takmer 610 tis. eur a pokračujeme ďalej. O vyhlásení každého kola bojovníkov vás budeme priebežne informovať. Všetko o projekte sa dozviete na špeciálnej stránke www.bojovnicizazdravie.sk.


Schudla vyše sto kíl a ide ďalej Pridané 20. 09. 2017

Žena, ktorá si musela siahnuť na dno svojich síl, aby si nakoniec povedala dosť. Pri výške 160 cm vážila neuveriteľných 189 kíl. Bez stoličky na kolieskach už nevládala prejsť ani krok a krachovalo jej manželstvo. Niečo sa zachrániť podarilo, iné nie. No Silvia bojuje ďalej.

Meníme slzy bolesti na slzy radosti Pridané 29. 08. 2017

Bojovníci za zdravie štartujú ďalšie kolo pomoci. Poistenci Dôvery, ak potrebujete špeciálnu liečbu, pošlite nám svoju žiadosť od 1. septembra do 8. októbra. Aj Marek vďaka grantu postupne zdoláva následky ochorenia a teší sa z prvých veľkých víťazstiev. 

Škaredá jazva po operácii Pridané 29. 08. 2017

Mladé dievča si pred dvomi rokmi nahmatalo v oblasti medzi hrudníkom a ramenom hrču. Výsledky z histológie potvrdili tumor, našťastie negatívny. No musel von. Nádor po sebe zanechal na Marikinom tele 11-centimetrovú jazvu.  

Usmiaty bojovník s drinou nepoľaví Pridané 29. 08. 2017

Ak by Samko pravidelne necvičil, jeho stav by bol dnes iný. Skrátili by sa mu šľachy, stuhlo svalstvo, neudržal by hlavu, vykrivila by sa mu chrbtica a na nohách by sa neudržal. Chlapec však od narodenia bojuje so svojim zdravotným hendikepom s  úsmevom na tvári a zdá sa, že ho žiadna drina nezastaví.

Po páde zo strechy ochrnul Pridané 29. 08. 2017

Na jeden konkrétny deň pred štyrmi rokmi, strávený rutinnými prácami okolo rodinného domu, Stanislav nikdy nezabudne. V jednom okamihu sa mu zmenil život doslova od základu. Nešťastná náhoda mu vzala možnosť slobodného pohybu.

Zákerná choroba ich nezlomí Pridané 29. 08. 2017

Krištofko prišiel na svet s ideálnymi mierami. Do deviateho mesiaca nejavil žiadne známky zdravotného problému. Ako však čas plynul, iné deti v jeho veku už lozili. Chlapček zaostával a rodičov začali prenasledovať prvé obavy.

Za svojím snom aj na vozíku Pridané 29. 08. 2017

Mala celý život pred sebou, keď po dopravnej nehode ako 19-ročná ochrnula. Začal sa neustály boj o prežitie, nemocnice striedali rehabilitácie. Dnes vychováva dvoch zdravých synov, ktorým chce byť oporou aj napriek hendikepu.

Pre skrátené šľachy sa stavia na špičky. Riešením je operácia Pridané 29. 08. 2017

Sedemročný Fabián sám nechodí. Vrodené ochorenie mu skracuje šľachy, hlavne na nohách. No aj preňho medicína pozná riešenie. Špeciálna operácia môže chlapca navždy zbaviť pomôcky zvanej chodúľka.

Senzory priniesli chlapcovi pokojný spánok Pridané 29. 08. 2017

Do chlapčekových troch rokov rodičia poznali len radosti z nového prírastku do rodiny. Nečakane vysoké teploty si však jedného dňa vyžiadali hospitalizáciu, a ako sa neskôr ukázalo, boli pravdepodobne spúšťačom ochorenia známeho ako diabetes mellitus 1. typ. Čo prináša život s cukrovkou, si dovtedy mamička malého Marka nevedela ani predstaviť.

Emka platí za zlyhanie rodičov Pridané 29. 08. 2017

Krásne dievčatko prišlo na svet úplne zdravé. V piatom týždni života však nastal zvrat, o ktorý sa postarali jeho vlastní rodičia. Malej Emke fyzicky ublížili, čo zanechalo trvalé následky na jej zdraví. Opatrovateľmi sa zo dňa na deň stali starí rodičia, ktorí dnes bojujú spolu s Emkou o jej uzdravenie.

Súvisiace články

Všetko o grantovom programe Bojovníci za zdravie
Podmienky Grantového programu Dôvera
Bojovníkom za zdravie darujeme 150-tisíc eur