Na ceste za zdravím pomáhame bojovníkom aj komunitám

Začiatkom apríla sme pre našich poistencov vyhlásili už tretích Bojovníkov za zdravie a mesiac na to zase organizácie mohli žiadať o príspevok na podporu zdravia, prevencie a športu. Pomáhame jednotlivcom, rodinám aj komunitám prinavrátiť, pokiaľ možno, plnohodnotný život bez bolesti a chorôb.

Publikované: 18. 06. 2017

Pre zdravie sme ochotní urobiť viac, než je naša povinnosť. Už druhým rokom prekračujeme hranice toho, čo nám prikazuje zákon a našim poistencom priplácame na liečbu, ktorú by si inak museli hradiť sami.

Na ceste za zdravím pomáhame bojovníkom aj komunitám Na ceste za uzdravením ich tentoraz motivoval aj olympijský víťaz a majster sveta v atletike Matej Tóth, ktorý sa stal tvárou Bojovníkov za zdravie. Príležitosť získať nadštandardnú liečbu si nakoniec nenechalo ujsť až 315 poistencov Dôvery a podali si žiadosť o finančný príspevok. Najčastejšie žiadajú o príspevok na kúpeľný pobyt, nákup zdravotníckych pomôcok ako sú senzory pre diabetikov, načúvacie prístroje či na špeciálne zákroky, napríklad operáciu očí alebo jaziev.

Grant získa polovica

Grantový program vyhlasujeme až dvakrát do roka - na jar a na jeseň. Odborníci z oblasti zdravotníctva ako aj nezávislí garanti spolu s Nadáciou pre deti Slovenska, všetky prihlášky starostlivo posúdia a o výsledkoch budeme informovať už v júli.


Krízové centrá, školy či občianske združenia získajú 14 000 €

Organizácie v máji využili možnosť, ktorú im dva krát do roka ponúka zdravotná poisťovňa Dôvera. Do grantového programu prihlásili svoje projekty, ktorých cieľom je zvýšiť kvalitu života ľudí. Prihlásilo sa 66 žiadateľov, z ktorých väčšinu tvorili mimovládne neziskové organizácie, školy, sociálne a zdravotnícke zariadenia. Podporili sme 16 z nich sumou do 1 000 €. Tieto peniaze pomôžu danej komunite naštartovať svoj program zameraný na podporu zdravia, prevencie, športu, liečby či voľnočasových aktivít pre deti.

Medzi podporenými organizáciami boli aj Bublina, JASIV o.z. a Centrum voľného času sv. Jána Pavla II.

Na ceste za zdravím pomáhame bojovníkom aj komunitám

Organizácia Bublina a jej projekt 5 elementov učí deti z detských domovov spoznať prírodu a jej živly na vlastnej skúsenosti.

Na ceste za zdravím pomáhame bojovníkom aj komunitám Zámerom projektu Divínsky Boyard je zabezpečiť väčšie možnosti pohybových aktivít pre deti v prírode.
Na ceste za zdravím pomáhame bojovníkom aj komunitám Skupina dám spríjemňuje mamičkám a ich predčasne narodeným deťom chvíle strávené v nemocnici ručne vyrobenými háčkovanými vecami.