Slovenský Červený kríž (SČK) a Dôvera prosia ľudí s dobrým srdcom, aby podporili myšlienku darovania najvzácnejšej tekutiny, ľudskej krvi. Symbolickou odmenou ochotu podporiť a propagovať darcovstvo je tričko s charitatívnym motívom. 

0+.JPG  

Kde získate tričko

Poskytnúť finančný dar a získať tričko je možné na všetkých tradičných akciách pod hlavičkou SČK. Už v najbližších dňoch tak môžu záujemcovia urobiť na územnom spolku so sídlom v Bratislave a v Senci, na ostatných 36 územných spolkoch SČK od polovice augusta (presný zoznam je na www.redcross.sk)

Oslovte svoju krvnú skupinu

Kampaň „Obleč tričko, zachrániš život“ nadväzuje na úspešnú spoluprácu Dôvery a Slovenského Červeného kríža na projekte záchrany života cez Facebook. Darcovia krvi a celá verejnosť sa cez www.mojakrvnaskupina.sk môžu dostať k početnej facebookovej komunite ľudí so svojou krvnou skupinou. Je tu priestor na rýchlu výzvu k darovaniu krvi pre ľudí v núdzi, ktorí urgentne potrebujú krv určitej krvnej skupiny, prípadne k osloveniu darcov inej krvnej skupiny. Krvné skupiny na facebooku sleduje viac ako 20 tisíc fanúšikov, a teda potenciálnych darcov krvi.

Peniaze k darcom

Výťažok z tričiek využije Slovenský Červený kríž na podporu darcovstva krvi. „Považujeme za mimoriadne dôležité prispieť k propagácii darcovstva krvi, tešíme sa, že náš nápad odmeniť podporovateľov z radov širokej verejnosti sa stretol na strane SČK s pochopením. Zároveň je to výraz našej úcty voči všetkým darcom,“ uviedla o projekte Monika Šimunová z Dôvery.
„Každý, kto si oblečie tričko s krvnou skupinou môže motivovať aj ostatných vo svojom okolí, aby sa zaujímali viac o darcovstvo krvi a stali sa aktívnymi darcami,“  povedala Soňa Sládečeková zo Slovenského Červeného kríža.

Spoločný projekt

Dlhoročných darcov krvi si pravidelne Slovenský Červený kríž uctieva udeľovaním plakiet za bezpríspevkové darcovstvo krvi, organizuje hromadné odbery krvi, nábory darcov, prednášky na tému darovania krvi, besedy a kampane.

Dôvera  spolu so Slovenským Červeným krížom prostredníctvom stránky www.mojakrvnaskupina.sk  informuje o ľuďoch, ktorí práve v tomto momente hľadajú pre svojich blízkych darcov potrebnej krvnej skupiny.