Chcete získavať užitočné informácie o darovaní krvi? Prihláste sa k odberu newslettra

Môžu darovať krv ľudia s nízkym či vysokým tlakom? Prečo sa treba pred odberom dobre napiť? A čo si o darcoch myslí prezident Slovenského Červeného kríža, Viliam Dobiáš? Prihláste sa na odber newslettra pre darcov krvi. V ňom sa všetko dozviete.

Publikované: 19. 02. 2014

Chcete získavať užitočné informácie o darovaní krvi? Prihláste sa k odberu newslettra Tento newsletter pripravujeme pre všetkých z vás, ktorí patríte k približne dvestotisícovej skupine darcov krvi na Slovensku. 450 mililitrov z približne piatich litrov darujete pre pocit, že niekomu zachránite život, niekomu dieťa, pomôžete v chorobe, po dopravnej nehode, či pri pôrode.

Newsletter je spoločným dielom Slovenského Červeného kríža a zdravotnej poisťovne Dôvera. Je pokračovaním spolupráce v projekte www.mojakrvnaskupina.sk. Zmyslom tejto stránky je pomáhať pacientom pri hľadaní konkrétneho darcu krvi, poradenstvo pre darcov a posmelenie prvodarcov.

Budeme radi, ak sa stanete našim fanúšikom a pripojíte sa k svojej krvnej skupine na Facebooku práve cez www.mojakrvnaskupina.sk.

Stanete sa tak členom komunity darcov, ktorí dokážu rýchlo reagovať na volanie o pomoc rodičov chorých detí alebo pacientov so vzácnou krvnou skupinou pred vážnou operáciou.