Moja krvná skupina


Projekt Moja krvná skupina je spoločným dielom Dôvery a Slovenského Červeného kríža. Jeho cieľom je pomôcť nájsť vhodných darcov krvi, poradiť im pri zdravotných problémoch a posmeliť prvodarcov.

Projekt sa odohráva na sociálnej sieti Facebook. Stačí, ak sa pridáte k fanúšikom s vašou krvnou skupinou a máte informácie a rady o darovaní krvi na jednom mieste. Spolu s vami zachraňujeme životy. Zverejňujeme overené výzvy na darovanie krvi, sme v kontakte s ich zadávateľmi, poradíme vám, čo máte urobiť a ak budete potrebovať, budeme šíriť aj vašu správu. Veď na Facebooku má projekt Moja krvná skupina spolu viac ako 30-tisíc fanúšikov.

Pre pravidelných darcov krvi, ale aj pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o darovaní krvi viac, vydávame newsletter plný zaujímavých článkov o darcovstve. Na stránke www.mojakrvnaskupina.sk nájdete napríklad aj vyhľadávač, vďaka ktorému zistíte, či je vhodné darovať krv, ak užívate určitý liek.

Auto s logom Moja krvná skupina pre Slovenský Červený kríž Pridané 30. 06. 2014

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi (14. jún) sme za symbolické euro odovzdali Slovenskému Červenému krížu auto. Len tak ho neprehliadnete, má výrazné logo Moja krvná skupina a stretnúť ho môžete najmä v Žiline.

Užívate lieky a chcete darovať krv? Skontrolujte si, či je to možné Pridané 06. 06. 2014

Každý darca krvi odteraz jednoducho zistí, či lieky, ktoré užíva, nemajú vplyv na jeho krv. Niektoré lieky vás totiž môžu z procesu darovania vyradiť. Unikátny vyhľadávač pripravila zdravotná poisťovňa Dôvera a Slovenský Červený kríž v spoločnom projekte Moja krvná skupina.

Chcete získavať užitočné informácie o darovaní krvi? Prihláste sa k odberu newslettra Pridané 19. 02. 2014

Môžu darovať krv ľudia s nízkym či vysokým tlakom? Prečo sa treba pred odberom dobre napiť? A čo si o darcoch myslí prezident Slovenského Červeného kríža, Viliam Dobiáš? Prihláste sa na odber newslettra pre darcov krvi. V ňom sa všetko dozviete.

Začína sa Valentínska kvapka krvi Pridané 06. 02. 2014

Celoslovenská kampaň Slovenského Červeného kríža Valentínska kvapka krvi opäť rozprúdi krv v žilách na celom Slovensku. Začína už v pondelok 10. februára a potrvá do 14. marca.

Hľadáte darcu krvi? Nájdete ho aj cez twitter Pridané 16. 01. 2014

Hľadáte pre svojho blízkeho darcu krvi? Dajte nám o tom vedieť a my ho pre vás budeme hľadať. Odteraz už aj cez twitter.

Prvá mobilná aplikácia pre darcov krvi Pridané 21. 11. 2012

Chceli by ste darovať krv a neviete, kde je najbližšie odberné miesto? Stiahnite si do svojho smartfónu mobilnú aplikáciu Dôvera.

Obleč si tričko, zachráň život! Pridané 14. 06. 2012

Slovenský Červený kríž a zdravotná poisťovňa Dôvera si pripomínajú Svetový deň darcov krvi. Na letné mesiace pripravili pre širokú verejnosť akciu „Obleč tričko, zachrániš život!“ Odmenou za finančný dar v ľubovoľnej výške je tričko propagujúce myšlienku darcovstva.

O zisťovanie krvnej skupiny je veľký záujem Pridané 14. 09. 2011

Si nula alebo béčko? Táto otázka trápi veľa Slovákov. Mnohí z nás totiž nevedia, aká krv im koluje v žilách. Zisťovanie krvných skupín v réžii Dôvery a Slovenského Červeného kríža má preto veľký úspech.

Si nula alebo béčko? Pre nás si to najdôležitejšie! Pridané 08. 09. 2011

Už takmer 17-tisíc fanúšikov si získal unikátny projekt Moja krvná skupina, ktorý doslova zachraňuje životy vďaka sociálnej sieti Facebook.

Záchrana života cez Facebook - vďaka projektu Moja krvná skupina Pridané 24. 03. 2011

Už viac ako 10-tisíc fanúšikov získal za krátky čas fungovania unikátny projekt, ktorý zachraňuje životy na sociálnej sieti Facebook.