Bežali sme v Košiciach aj Bratislave

Uplynulý víkend patril všetkým aktívnym ženám, ktoré majú pozitívny vzťah k športu. Na tretí ročník akcie Velvet Run, ktorá sa konala v Sade Janka Kráľa v Bratislave a Lesoparku Anička v Košiciach sa zaregistroval rekordný počet účastníkov. A Dôvera bola samozrejme pri tom.

Publikované: 06. 09. 2014

Nesúťažný beh Velvet Run je primárne určený dievčatám a ženám v pohybe, bohatý sprievodný program však do oboch miest prilákal celé rodiny.

Okrem hlavnej disciplíny behu žien na 5 kilometrov, bola pripravená aj špeciálna disciplína Beh s  kočíkom s Dôverou na vzdialenosť 1 kilometer. Zapojiť sa mohli všetky mamičky aj oteckovia so svojimi ratolesťami.  Samozrejme platilo,  že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a spraviť niečo pre svoje zdravie a zdravie svojich blízkych. Pamätnú medailu si odniesli všetci bežci s kočíkom. 

Bežali sme v Košiciach aj Bratislave

Účasť  bola aj napriek nepriazni počasia v Košiciach tento rok rekordná. V oboch mestách sa zaregistrovalo 643 dievčat, žien, detí i oteckov s kočiarikmi.

Okrem myšlienky urobiť niečo pre svoje zdravie mala akcia aj charitatívny rozmer. Finančná podpora vo výške 1.532 eur pomôže v Bratislave pri zriadení novej záhrady v Detskej fakultnej nemocnici a v Košiciach pri financovaní terapie detským pacientom dlhodobo pripútaným k nemocničným lôžkam.

Tešíme sa na všetkých bežcov už o pár týždňov na ďalšom bežeckom podujatí.